Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cerberus adsl lite 6331-4 + asmax ap 604g

01 Lut 2009 14:45 2682 7
  • Poziom 9  
    witam.

Posiadam router pentagram cerberus adsl lite 6331-4(umiejscowiony na parterze mieszkania jednorodzinnego) oraz laptopa dell z wewnętrzną kartą wifi Mini-PCI Dell Wireless 1370 WLAN (laptop stoi na 2 piętrze budynku).

Pożyczyłem od znajomego asmaxa ap 604g i chcę go zainstalować na 1 piętrze mieszkania, tak aby wzmocnić sygnał na 2 piętrze.

Asmax posiada funkcję uniwersal repeater, tylko za chiny nie potrafię go skonfigurować, nie mam pojęcia od czego mam zacząć, co poustawiać.

Próbowałem już różnych konfiguracji ale nie wiem na czym polega mój błąd.

tutaj macie linka do moego poprzedniego postu gdzie jest nakreślona cała sprawa od podstaw.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1201444&sid=aa91accda3129bea6431fc34f35d5a63

z góry dzięki za wskazówki i pomoc.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    ustawiasz

Universal Repeater i wszystko śmiga ja mam tak zrobione ale na ovis link 5460
  • PCBway
  • Poziom 9  
    ok.

1. w menu mode mam do wyboru: ap, ap+wds, client, wds.

które mam wybrać??

2. ssid: mam wprowadzić ssid swojej sieci którą chcę rozszerzyć czy podać nazwę oddzielną np. repeater??

3. wybór kanału. mój pierwszy router nadaje na kanale 8. w trybie uniwersal repeater powinienem wybrać też kanał 8 czy inny??

4. ssid of extended interface. tutaj powinienem wybrać ssid swojej bazowej sieci??
  • Poziom 12  
    To moim zdaniem nie przedłożysz tego sygnału kiedyś tez tak sie bawiłem i nic z tego nie wynikło. Jak byś miał opcje Uniwersal Repeater wszystko by śmigało w a żeby działa tryb WDS musi on być dostępny na 2 urządzeniach a na adsl lite 6331-4 nie ma tej opcji :(

Takie jest moje zdanie
  • Poziom 9  
    w asmaxie jest opcja dodatkowa poza mode: enable universal repeater mode.
  • Poziom 24  
    W takim razie wybierasz funkcje client - wybieraz siec z nieszczesnego pentagrama i dodatkowo zaznaczasz "enable universal repeater mode" - nie wiem jak wyglada w asmaxie ale z reguly wpisuje sie rowniez nazwe ssid takiej "przedluzonej" sieci.
  • Poziom 9  
    próbowałem tryb client + uniwersal repeater i ..... nic. jakieś pomysły??
    co mogę podać żeby ktoś mi pomógł?? może zapodam screeny z asmaxa i z cerberusa?? męczę się z tym bez końca....ludzie jeszcze raz... pomocy!!
  • Poziom 16  
    Witam

Moze sprobuj z moim ulubiencem - Linksys WRT54GL + Firmware DD-WRT.

cerberus adsl lite 6331-4 + asmax ap 604g

funkcjonuje bezproblemowo i do tego mowi po polsku :)

Pozdrowienia z Wiednia