Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta GPS060 - nie ładuje akumulatora!

01 Lut 2009 17:44 2713 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Wczoraj przetarł się, a w zasadzie złamał się kabelek od ładowarki, tuż przy jej nasadzie, powodując krótkie spięcie. Zdarzenie to pociągnęło za sobą dość poważne skutki, i tak; w ładowarce przepalił się bezpiecznik a urządzenie, które w tym czasie podłączone było do ładowarki wyłączyło się i nie można go było w żaden sposób "odpalić". Dopiero po powrocie do domu i podłączeniu do komputera, moja Manta "ożyła" i wydawało mi się, że działała jak przed tą awarią. (ładowanie działało na pewno!)
    Z problemem ładowarki, postanowiłem uporać się sam. Rozebrałem ją odciąłem i ponownie polutowałem kabelek, "naprawiłem" bezpiecznik i... po próbie, okazało się, że odwrotnie przylutowałem kabelki.
    Na chwilę obecną, skutek tej pomyłki jest taki, że nie można naładować akumulatora ani z ładowarki, ani z komputera. Nie świeci czerwona dioda na urządzeniu sygnalizująca podłączenie go do zasilania zewnętrznego.
    Nie jest jednak tak, że całkowicie "padło" połączenie USB. Komunikacja USB pomiędzy komputerem a Mantą - działa bez zastrzeżeń. Po podłączeniu GPS-sa do ładowarki, urządzenie przechodzi na zasilanie zewnętrzne, co sygnalizowane jest poprzez rozjaśnienie ekranu i zniknięcie ikonki baterii w AutoMapie. Jedyne co jak dotąd nie działa - to ładowanie akumulatora.

Zatem mam pytanie; co z tym fantem zrobić? Czy da się to jakoś naprawić lub "obejść" we własnym zakresie??? ( wiem - już raz "naprawiłem" :cry: )!
  • Poziom 10  
    Freddy napisał:
    W każdej takiej nawigacji jest osobny układ scalony odpowiedzialny za ładowanie akumulatora. One zapewne padł.

Też coś takiego podejrzewałem. Jest na to jakaś rada? Czy tylko serwis?
    A tak nawiasem: czy moje zapytanie znalazło się we właściwym dziale? (działu serwis GPS nie znalazłem) Być może fachowcy z działów serwisowych znaleźli by jakieś wyjście? Jeśli tak by było, to czy mógłby ktoś podrzucić linka do takiego działu?