Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta GPS060 - nie ładuje akumulatora!

01 Lut 2009 17:44 2836 3
 • Poziom 10  
  Witam.

  Wczoraj przetarł się, a w zasadzie złamał się kabelek od ładowarki, tuż przy jej nasadzie, powodując krótkie spięcie. Zdarzenie to pociągnęło za sobą dość poważne skutki, i tak; w ładowarce przepalił się bezpiecznik a urządzenie, które w tym czasie podłączone było do ładowarki wyłączyło się i nie można go było w żaden sposób "odpalić". Dopiero po powrocie do domu i podłączeniu do komputera, moja Manta "ożyła" i wydawało mi się, że działała jak przed tą awarią. (ładowanie działało na pewno!)
  Z problemem ładowarki, postanowiłem uporać się sam. Rozebrałem ją odciąłem i ponownie polutowałem kabelek, "naprawiłem" bezpiecznik i... po próbie, okazało się, że odwrotnie przylutowałem kabelki.
  Na chwilę obecną, skutek tej pomyłki jest taki, że nie można naładować akumulatora ani z ładowarki, ani z komputera. Nie świeci czerwona dioda na urządzeniu sygnalizująca podłączenie go do zasilania zewnętrznego.
  Nie jest jednak tak, że całkowicie "padło" połączenie USB. Komunikacja USB pomiędzy komputerem a Mantą - działa bez zastrzeżeń. Po podłączeniu GPS-sa do ładowarki, urządzenie przechodzi na zasilanie zewnętrzne, co sygnalizowane jest poprzez rozjaśnienie ekranu i zniknięcie ikonki baterii w AutoMapie. Jedyne co jak dotąd nie działa - to ładowanie akumulatora.

  Zatem mam pytanie; co z tym fantem zrobić? Czy da się to jakoś naprawić lub "obejść" we własnym zakresie??? ( wiem - już raz "naprawiłem" :cry: )!
 • Poziom 43  
  Może lepiej nic nie rób sam, bo następnym razem skutki mogą być poważniejsze.
  W każdej takiej nawigacji jest osobny układ scalony odpowiedzialny za ładowanie akumulatora. One zapewne padł.
 • Poziom 10  
  Freddy napisał:
  W każdej takiej nawigacji jest osobny układ scalony odpowiedzialny za ładowanie akumulatora. One zapewne padł.

  Też coś takiego podejrzewałem. Jest na to jakaś rada? Czy tylko serwis?
  A tak nawiasem: czy moje zapytanie znalazło się we właściwym dziale? (działu serwis GPS nie znalazłem) Być może fachowcy z działów serwisowych znaleźli by jakieś wyjście? Jeśli tak by było, to czy mógłby ktoś podrzucić linka do takiego działu?
 • Poziom 43  
  W TWoim wypadku tylko serwis. Koszt naprawy to kilkadziesiąt złotych