Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips vr550 problem z włączeniem

01 Lut 2009 18:30 1419 9
  • Poziom 9  
    Witam. Magnetowid Philips VR550, po podłączeniu do sieci, włącza się na chwile i wyłącza. Nie można nic zrobić. Co może być przyczyną takiego stanu i od czego zacząć poszukiwania usterki?
  • Poziom 12  
    Nie wiem co to znaczy, że się wyłącza ale jeżeli świeci st-by, to można spróbować przywrócić ustawienia fabryczne (jednocześnie nacisnąć i przytrzymać ponad 2 sekundy klawisze: "stop/eject", "program+").
  • Poziom 9  
    Jeśli włączy się, to nic nie świeci, nawet st-by, jest po prostu martwy. Zaświecą się na chwilę kreski na wyświetlaczu i zgasną, to jest wszystko.
  • Specjalista techniki DVD
    Pomierzyłeś napięcia wychodzące z zasilacza??
  • Poziom 9  
    napięcia pomierzone podczas podłączenia do sieci na wyjściu sa takie jak na schemacie lecz po chwili jak się wyłączy brak jakiego kolwiek na wyjściu 13 tam gdzie jest +15v jest 22v a po wyłączeniu jest dopiero 15v po odłączeniu od sieci jest napięcie na wtyczce sieciowej.Jeszcze jedno pytanko dlaczego dioda D015 na schemacie jest podłączona z wyjścia nr.13 transformatora przez diode D012 a w rzeczywistości jest z wyjścia nr.14 przez diode D013
  • Poziom 9  
    Mi dokładnie tak samo zachowywał się dekoder Ferguson jak miał zwarcie na wejściu satelitarnym, jeśli wszystko jest odłączone może jakieś minimalne przebicie/napięcie dostające się tam gdzie nie powinno...

a nie doczytałem o napięciach z zasilacza... czyli tu powinna być przyczyna.

Dziwne jest to:
    da790131 napisał:
    po odłączeniu od sieci jest napięcie na wtyczce sieciowej.
    Bardzo często w tym modelu uszkodzeniu ulegał capstan motor i blokował zasilacz. Odlutuj flexa od capstana i zobacz co się stanie.
  • Poziom 9  
    Właśnie dostrzegłem wypalenie na układzie od capstan motor. Więc jeśli to jest przyczyna usterki, to raczej nie będę tego naprawiał, ponieważ koszty byłyby większe, niż wartość tego sprzętu.
    Capstan można kupić za około 50 zł.