Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Daewoo DWD-F1021S - jak wymienić łożyska?

albert110 01 Lut 2009 19:13 6766 16
  • #1 01 Lut 2009 19:13
    albert110
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Czy jest ktoś z was wstanie podpowiedzieć mi jak wymienić łożyska w pralce Daewoo DWD-F1021S. Zdjąłem koło pasowe i dalej nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Nie ma u mnie krzyżaka wiec nie wiem w jaki sposób mam je wymienić, a nie chciał bym czegoś więcej uszkodzić.
    Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc.

0 16
  • #2 01 Lut 2009 21:56
    olo m.
    Poziom 11  

Pewnie masz odejmowaną całą tylnią scianke kotła. może zrobisz zdjecie
    pralce to pomyslimy

0
  • #3 02 Lut 2009 16:48
    albert110
    Poziom 9  

Witam.

Jakoś tak to wygląda.

Pozdrawiam

1
  • #4 02 Lut 2009 17:49
    kruszyna 2
    Poziom 17  

wynika z tego zdjęcia że musisz wymontować cały bęben i go rozpołowić, na pewno jest łączony jakąś opaską.

0
  • #5 02 Lut 2009 17:51
    axxx
    Specjalista AGD

Nie miałem okazji robić tego typu ale musisz jeszcze obejrzeć to od gory.Jeżeli zbiornik jest łączony to pół biedy jeżęli nie to gorzej ale i tak zbiornik do wyjęcia na zewnątrz.

0
  • #6 02 Lut 2009 17:54
    kruszyna 2
    Poziom 17  

chodziło mi o wyjęcie zbiornika gdy go rozpołowisz to dostaniesz się do bębna

0
  • #7 02 Lut 2009 20:12
    waldek259
    Poziom 19  

Ze zdjęć nie widać , aby były łożyska do wymiany choć może to być początek i woda nie wycieka ze zbiornika przez łożysko z tyłu.Co Ciebie zmusiło do wymiany?.Sprawdź czy zbiornik nie jest klejony bo teraz taki trend kilka modeli ma już klejone zbiorniki min.Polar,Amica,Bosch,Indensit,Whirpool . Jestem ciekawy czy ta pralka nie ma klejonego zbiornika.Jeżeli możesz to zrób zdjęcia zbiornika od góry,a może zdejmuje się z przodu cały panel z drzwiami jak w Amice.

0
  • #8 02 Lut 2009 20:44
    albert110
    Poziom 9  

Witam ponownie.
    Powodem zabrania się za to jest strasznie głośna praca bębna podczas wirowania. Jak zabrałem się za to, to diagnozę postawiłem na podstawie słuchu, silnik pracuje cichutko, a ewidentnie odzywają się łożyska.

A czy może mi ktoś tak orientacyjnie powiedzieć ile za taką naprawę trzeba zapłacić??

To jest widok z góry:

1
  • #9 02 Lut 2009 21:03
    nares
    Specjalista AGD

Zespół piorący skręcany - jak najbardziej do zrobienia.

albert110 napisał:

A czy może mi ktoś tak orientacyjnie powiedzieć ile za taką naprawę trzeba zapłacić??
    W tej sprawie dzwoń do miejscowego serwisu.

0
  • #10 02 Lut 2009 21:11
    albert110
    Poziom 9  

To już pocieszające. A powie mi ktoś jak mam rozpiąć kociołek od drzwiczek pralki i czy po wyjęciu kotła i rozkręceniu go wyjdą mi łożyska czy będzie trzeba je wybić, na co uważać i czy po wymianie łożysk wystarczy skręcić wszystko do kupy i będzie chodzić??

0
  • #11 02 Lut 2009 21:14
    waldek259
    Poziom 19  

Ze zdjęć wygląda dobrze zbiornik rozbieralny.Czy przód jest zdejmowany?.Najważniejszy jest simmering łożyska na pewno ogólnie dostępne,ale trzeba rozebrać ,aby wiedzieć jaki ten simmering.Cena za wymianę zależy od czasochłonności serwis na pewno w domu Ci nie zrobi.
    Ile bierze serwis ?.

0
  • #12 04 Lut 2009 02:00
    e55
    Poziom 12  

To jest plastik więc potrzebny będzie ściągacz.

0
  • #13 04 Lut 2009 15:46
    albert110
    Poziom 9  

Witam ponownie.

Kociołek wyjęty i rozkręcony, teraz tylko nie wiem jak mam się zabrać za łożyska. Czy jest jakiś specjalny sposób na ich wyjęcie czy po prostu trzeba wziąć młotek i je wybić?? A simering to tez po prostu się wyciąga na siłę (ten stary) ??

Ta tej fotce widać chyba owy siemering, od środka kociołka.

1
  • #14 04 Lut 2009 19:14
    waldek259
    Poziom 19  

Najpierw wybij ten zewnętrzny potem namocz dobrze WD-40 ,aby rozmoczyć to utlenienie.Mocz i pukaj z wyczuciem wyjdzie bez problemów widać na zdjęciu.

Dodano po 3 [minuty]:

Spróbuj odczytać napisy z simeringu bo może będziesz musiał go uszkodzić ,aby wybić to łożysko.

0
  • #15 04 Lut 2009 19:39
    albert110
    Poziom 9  

Dobra, łożyska wyszły i widać że te wewnętrzne padło przez podciekający siemering. Powiedzcie mi jeszcze czy przed założeniem nowego siemeringu trzeba go jakoś czymś przesmarować?? Pytam tak na wszelki wypadek, a i czy kociołek przed skręceniem potraktować na wszelki wypadek silikonem??

0
  • #16 04 Lut 2009 19:51
    waldek259
    Poziom 19  

Ja zawsze smaruje smarem silikonowym który ma właściwości uszczelniające i konserwujące ,a zarazem do posmarowania osi bębna obracającej się w simmerngu tak samo łożyska następnym razem nie ma problemu z wybiciem.Nie smaruj żadnym smarem typu ŁT-4 i inne bo te smary mogą rozpuszczać gumę i po krótkim czasie znów simmering do wymiany.
    Może być wazelina techniczna.

0
  • #17 07 Lut 2009 21:02
    albert110
    Poziom 9  

Witam raz jeszcze.

Chciałem tylko się pochwalić ze udało się wszystko poskładać i pacjent żyje i kręci się cichutko. W takim układzie serdeczne podziękowania za pomoc i wszystkie rady z którymi było sporo łatwiej.

Pozdrawiam.

1