Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nintendo ds lite nie wlacza sie ...

mattii76 01 Feb 2009 21:27 10776 11
    mattii76
    Level 10  
    Witam mam pytanie... dostałem rozwalona konsolkę lite z oderwanym górnym lcd. Odpiąłem od pytki resztki taśmy i próbowałem go załączyć.... Jednak dolny lcd tylko mignął na biało i nic..... i moje pytanie..Czy bez górnego wyświetlacza ds lite powinien się załączyć ?
    Haker5
    Level 21  
    Powiem tak, że różnie bywa ja zrobiłem trochę tych DS'ów i część się włączała, a część nie nie wiem od czego to zależy, a jak się uruchamiały to działał tylko dolny, ale jak się nie uruchamiały to żadnego mrugnięcia nic zero reakcji, a kolego jeszcze sprawdź pod ładowarką.
    mattii76
    Level 10  
    Sprawdzałem i to samo :( . Dlatego moje pytanie czy z odpiętym górnym displayam dolny działa...
    rchudy
    Level 12  
    u mnie tez tylko mignela i pozniej nic, nie dzialala z jednym wyswietlaczem,z dwoma smiga az milo sorry za brak polskich znakow ale z hisazpanii klepie
    crashi
    Level 10  
    Panowie pomocy. Mecze i mecza nintendo ds lite. Wymieniłem dolne lcd zgodnei z instrukcja. Zlozone spowrotem i teraz nie wlacza sie. podlacze ladowarke to mrugnie i nic. Co jest zle, zamowilem kolejne dwa lcd i nadal to samo. Prosze o jakies porady
    niebrzydal
    Level 2  
    Witm
    Mam podobny problem. Wymieniłem dolny wyświetlacz, na nowy po uszkodzeniu,
    przed wymianą konsolka jeszcze się uruchamiała, a teraz głucha.Ładuje się ale po przełączeniu przełącznika nic nie reaguje. Co prawda uszkodziłem zapinkę taśmy touchpada, a to jest łącze 3x3 milimetry, ale nie ważne powinna przynajmniej coś próbować robić a tu nic.
    Osobiście to myślę ze poleciała płyta główna w wyniku nieumyślnego przepięcia w układzie przy testach uruchomieniowych po wymianie tego wyświetlacza.
    Proszę o podpowiedz fachowca.
    Voytek_840
    Level 1  
    Czesc Wam wszystkim... NItendo ds jest dosc delikatnym urzadzeniem,, Najczesciej co w nim siada to bezpiecznik f1 i f2 Gdzie F1 jest zaraz przy zlaczu baterii z plyta glowna, F2 zaraz przy gniezdzie zasilania z ladowarki..

Jesli ekran blyska - upewnic sie czy pasek wyswietlacza jest wlozony do konca i gniazdo nie jest brudne, lub poprostu zmostkowac druga nozke portu gry z pierwszym rezystorem przy slocie Wi-FI...
    ufo83mw
    Level 10  
    Witam, u mnie ładuje ale niestety nie włącza się, ekran nie mruga nic, połączyłem piny bezpiecznika f2 i nadal nic, czy ktoś wie co może jeszcze pomóc, pozdrawiam.
    ufo83mw
    Level 10  
    widzę, że chyba nic z tego ... :(
    akira5
    Level 9  
    Ja mam podobny problem. Kupiłem konsolkę na allegro. Mam ładowarkę przez usb typu 3 w 1 ze ładuje różne konsole (różne końcówki). Włączam ja i zapala się tylko dolny ekran i się wyłącza. Jak podpinam ładowarkę to na max minute zapala sie lampka i gaśnie. Po wyjęciu baterii i probie włączenia jej na zasilaczu nie działa. Zero reakcji. Posiadam także ładowarkę sieciowa ale ona w ogóle nie ładuje i nawet nie próbuje. Help!
    ebry
    Level 30  
    Robie czesto DS'y. Nie spotkalem się jeszcze z aby włączył się bez górnego lub dolnego wyświetlacza.

Co do nie włączania się po wymianie dolnego lcd to należy podkleić coś izolującego lcd i elementy na płycie głównej. Często lcd zwiera do płyty bo chińczycy nie wklejają gąbki izolującej pod dolny lcd.

Po zalaniu DS'y tracą zasilanie dilnego lcd co objawia się tylko mrygnięciem na sekunde.

Jeżeli ktoś potrzebuje to niech da znać to podzielę się solucją.
    schwalk
    Level 14  
    Dzięki ebry. Migał mi tylko dolny ekran, ale dzięki Twoim wskazówkom uruchomiłem konsolę. Taśma dolnego wyświetlacza nie była dopchnięta do końca... Nie działa jeszcze touch na dolnym ekranie, a i górny ciemny jeszcze... W miarę wolnego czasu będę dalej walczył ;-)