Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite Pro SPA40 - PXE-E61: Media test [...]

piomich 01 Feb 2009 22:29 6490 7
Wago
    piomich
    Level 11  
    Witam serdecznie i proszę o pomoc bo nie wiem co sie mogło stać. Posiadam już dość stary laptop Toshiba Satellite PRO.
    Po włączeniu go załącza się tylko czarny obraz z komunikatem:

PXE-E61: Media test failure, check cable
    PXE-M0F: Exiting Intel Boot Agent.
    Missing operating system

Nie wiem co tu dalej robić, czyżby system zupełnie padł?
    Nawet do BIOSU nie mogę się dostać, żadnej reakcji jakimkolwiek klawiszem(DEL; F2)
    Bardzo proszę o informację co mógłbym z tym zrobić?
    Pozdrawiam
    piomich
  • Wago
  • Wago
    piomich
    Level 11  
    Witam Serdecznie mat_ed
    Ten laptop z linka to dokładnie mój. Ale nie wiem jak sie podłącza zewnetrzna klawiature do laptopa. Czy mógłbyś mi dokładniej powiedzieć jak to zrobić?
    Żebym dostał się do tego BIOSU to myśle że dalej sobie bym poradził.
    piomich
    mat_ed
    Level 43  
    Mozesz podlaczyc klawiature pod USB lub PS2 jesli taki port posiada ten laptop. Mozesz sprobowac jeszcze ponizszych kombinacji:
    Del
    Esc
    F1
    F2
    F10
    Ins
    Ctrl-Alt-Enter
    Ctrl-Alt-?
    Ctrl-Alt-Esc
    Ctrl-Alt-S
    Ctrl-Alt-Ins
    piomich
    Level 11  
    Witaj mat_ed
    Kombinacja klawiszy nic nie daje, niektóre kalwisze tylko powoduja działanie głośnika systemowego tzw. "bip"
    Spróbuje z ta klawiatura przez port USB ale wieczorem bo nie mam takiej klawiatury z wyjściem USB.
    piomich
    Level 11  
    Zrobiłem tak że zupełnie rozebrałem tzn. rozkreciłem laptop i odłączyłem na chwilę baterie zasilajace BIOS. Złożyłem zpowrotem, odpaliłem komp, komp poprosił mnie o zmodyfikowanie daty i tak sie dostałem do BIOSU. Ustawiłem bootowanie jak należy tzn. naped jako pierwszy, zapisałem ustawienia. Komp uruchomił naped i niby zaczęła sie instalacja tzn. kopiowanie plików. Doszedłem do niebieskiej planszy na której są trzy wybory instalacji tzn. kontynowanie nowej instalacji poprzez wciśniecie klawisza ENTER,.
    naprawa instalacji klawisz R
    i trzecia funkcja F3 zakończenie instalacji.
    No i tutaj zaczęły sie znów schody, gdy chce nacisnąć ENTER(kontynowanie nowej instalacji) komp zupełnie nie reaguje - nic się nie dzieje. I tu pytanie co moge dlaej robić?
    Gdy nacisne klawisz "R" włącza się konsola odzyskiwania - ale poprzez konsole nigdy nic nie robiłem i nie wiem jak sobie poradzić, ale co ciekawe mogę pisać na ekranie ale klawisz ENTER także nie działa.
    Gdy nacisne F3 instalacja zostaje przerwana i nastepuje restart kompa - a po wyjęciu płyty z systemem z napędu znów pojawia sie ten sam komunikat o treści jak w moim pierwszym poście.
    Nie wiem czemu ta instalacja nie chce dalej działać, moze ktoś z was ma jakieś sugestie?
    pozdrawiam
    piomich
    piomich
    Level 11  
    Jednak kupilem nowy dysk 80GB i do tego nową klawiaturę. Odnowa musialem zinstalować WinXP na dysku.
    Zaistalowalem sterowniki ale jakiś problem nadal pojawia się, otóż zaraz po uruchomieniu się WinXP ukazuje sie komunikat: Nie można znaleść skladnika TFncKy.exe - nie znaleziono pliku THCI.dll" nie wiem jak sobie poradzić z tym komunikatem i gdzie znaleść taki plik.
    Może ktoś z was spotkal sie z podobnym problemem.
    bardzo proszę o pomoc.
    mat_ed
    Level 43  
    Start - uruchom - msconfig, zakładka uruchamianie i sprawdź czy tam masz ten program, jeśli masz to odznacz i uruchom ponownie komputer.