Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektryczna piła łańcuchowa makita

marcinkat1 02 Lut 2009 09:01 14904 16
  • #1 02 Lut 2009 09:01
    marcinkat1
    Poziom 9  

Witam. Noszę się z zamiarem kupna elektrycznej piły łańcuchowej makita UC4030A. Czy zna może ktoś ten sprzęt jak się sprawuje jakie ma wady.
    I jeszcze jedno wolał bym elektryczną ale jeśli racje przemówią (wady piły elektrycznej) zdecyduję się na spalinową Dodam że piła używana będzie do cięcia drewna opałowego i drobnych prac w ogrodzie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

2 16
  • #2 02 Lut 2009 09:12
    sylwek9999
    Poziom 17  

wadą elektrycznej jest kabel zasilający,to tak jak z kosiarką do trawy,natomiast jeżeli nie masz zamiaru robić dalszych wypadów z piłą, to elektryczną się lżej pracuje mniejsza waga

0
  • #3 02 Lut 2009 12:38
    poter13
    Poziom 9  

witam,ja bym radzil kupić pile spalinową,ponieważ są to solidne piły i dłużej posłużą w pracy no i prądu nie trzeba.a z elektryczną to same problemy

0
  • #4 02 Lut 2009 13:46
    pinokio14
    Poziom 11  

ja mam piłę makitę elektryczną dwa sezony i jestem z niej bardzo zadowolony, zero problemów mimo że korzysta z niej także sąsiad :(

0
  • #5 02 Lut 2009 16:47
    Kaszpir77
    Poziom 20  

poter13 napisał:
    a z elektryczną to same problemy

Może jakieś konkrety?
    Mam elektrycznego Partnera (2200W, prowadnica 40 cm), piła pocięła już kilkanaście m3 drewna kominkowego i nie ma z nią żadnych kłopotów.
    Do użytku wokół domu gdzie jest stały dostęp do 230V nie potrzeba nic innego. Jest cichsza, nie smrodzi i nie trzeba jej uruchamiać, czekać aż silnik się nagrzeje. Nie ma problemów z paliwem, olejem do paliwa itp.
    Oczywiście na wypady poza obszar stałego 230V lepsza jest spalinowa :)

1
  • #6 02 Lut 2009 20:07
    marcinkat1
    Poziom 9  

chodzi mi konkretnie o ten model http://www.allegro.pl/show_item.php?item=537434168
    bo w porównaniu do innych jest dość drogi ale to w końcu firma.
    Po drugie miałem już jedną elektryczną i w ciągu dwóch lat wymieniłem 2 razy sprzęglo przeciążeniowea teraz się spalił silnik (al-co cośtam...)

0
  • #7 03 Lut 2009 14:44
    Mac3k
    Poziom 20  

kilkanaście m3 drewna

A mój tata ma od kilku lat spalinówę shtila i chyba raz była wymieniana prowadnica i świece i oczywiscie łańcuch , a rżnie to jak szalone w kilka (10 ) sekund przerznie na wylot
    25-30 cm drewna (taka grubsza balia jak np 50 letni świerk na wys 40 (błąd tu był :D) metrów)
    spalinówki są dużo lepsze.
    Zapomniałem dodać że tata ma nieprofesjonalną .

http://gardenshop.pl/product_info.php?products_id=3815

najtańszy z znalezionych shtili , jest lżejszy niż ten elektryk nawet.

0
  • #8 04 Lut 2009 21:23
    swiety82
    Poziom 12  

Osobiście wolałbym nawet chińszczyznę spalinówkę niż elektryka. A z doświadczenia wiem, że elektryki lubią się palić(silniki). No i co Ci po pilarce elektrycznej, jak możesz kiedyś potrzebować ściąć drzewko w ogrodzie nieopodal? Bez długiego i "grubego" kabla ani rusz... a spalinówka "zawsze i wszędzie"

0
  • #9 04 Lut 2009 21:34
    Mac3k
    Poziom 20  

Ja się osobiście nie znam na tym bo nie (wg gwiezdnych wojen) nie jestem dość stary :D.
    Ale z osobiście "polecił" bym husqvarnę albo shtila.

0
  • #10 05 Lut 2009 22:14
    zbujzbuj
    Poziom 10  

odkad husqvarne klepia w chinach nikomu bym jej nie polecal . co prawda nie jest to chinska fabryka ale"kto z kim przystaje takim sam sie staje"

0
  • #11 05 Lut 2009 22:52
    Mistrzunio1991
    Poziom 17  

No ja posiadam Husqvarne 40 z 1997 roku. Posiadam ją od początku. Średnio w sezonie tne nią 20-25 m3 grubego drzewa na opał + jakieś prace w ogrodzie u sąsiadki, babci itp. Jestem bardzo z niej zadowolony. Kiedy zanim nabyłem tą piłę mialem jakiegoś elektryka, ale to nie to samo. Elektryczna piła może jest tańsza i cichsza, ale mimo to komfort pracy jest znacznie niższy. Do piły motorowej nie trzeba się męczyć z mieszanakmi żadnymi. W sklepie można kupić malutką buteleczkę z olejem przeznaczoną na 5 litrow paliwa. W mojej pile jedyną rzeczą którą wymieniam to łańcuch. Powiem tak jeżeli miałbym komuś polecić piłę to ty tylko spalinową. Ale jezeli już chcesz kupić elektryczną to myślę ze ta makita powinna dobrze się sprawoać. Posiadam wiertarkę i szlifierkę tej firmy i są niezwykle wytrzymałe. No ale patrząc po opisie nie wiem czy ta piła jest taka super bo jest tam napisane "beznarzędziowa obsługa części tnącej", czy to znaczy że nie można naostrzyć łańcucha??

0
  • #12 07 Lut 2009 21:28
    mulek
    Poziom 26  

Witam , ja mam makitę elektryczną 1800 W. mam ją już 5 lat i działa super , odkupiłem ją z poprzedniej firmy gdzie pracowałem jako cieśla-dekarz i pracowałem tą piłą też kilka lat na dachach . Miała dwa razy wymieniane szczotki i raz łożyska , oraz , co oczywiste łańcuchy. Bardzo udana konstrukcja i do użytku koło domu jak najbardziej polecam.

2
  • #13 08 Lut 2009 02:06
    arkolesz
    Poziom 26  

Makita UC3510A kupiona 4 lata temu. Sprawuje sie doskonale, jedynie lancuch do wymiany.

0
  • #15 26 Lut 2010 20:07
    kałasznikow
    Poziom 2  

a powiedzcie mi panowie czym sie różni "profesjonalna" prowadnica makity od "nie-profesjonalnej" ? tak jak jest w tym opisie
    http://www.makita.pl/index.php?page=katalog&produkt=159
    uc3530AC z prowadnicą profi, uc 3530 A z prowadnicą "zwykłą". Jakie są różnice i czy faktycznie opłaca sie kupować te "niby profesjonalne" prowadnice?

0
  • #16 01 Mar 2010 09:57
    krzysgrom
    Poziom 13  

Do Prac w ogrodzie i cięcia na opał polecał bym UC 3520A jest sporo tańsza, a do prac ogrodowych nie potrzebujesz dwóch sprzęgieł i wzdłużnego silnika .
    Pierwsze słyszę o profesjonalnej prowadnicy są tylko dwa rodzaje łańcuch 1,3mm i 1,1mm model AP ma łańcuch 1,1mm. Do normalnej pracy polecam łańcuch 1,3mm

1
  • #17 29 Sty 2015 20:02
    lpi
    Poziom 11  

Witam

Jak ktoś decyduję się na elektryczną to tylko dolmar / makita z wzdłużnym silnikiem. Posiadają jedno (a nie dwa jak ktoś napisał) sprzęgło. Jest konieczne np w przypadku nagłego zakleszczenia łańcucha, bez niego wyrwiemy zęby w plastikowej zębatce.

Silniki są nie do zdarcia ani przegrzania, do wymiany tylko bęben napędowy z zębatką po zużyciu, poza tym okresowo kontrola i konserwacja szczotki obejrzeć i łożyska nasmarować, niekoniecznie wymieniać bo zwykle są dobre ale suche.

Pozdrawiam

3