Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-2000MP cisza w głośnikach

02 Lut 2009 10:03 1287 2
 • Poziom 1  
  Witam !

  Od jakiegoś czasu radyjko zaczęło przerywać, aż w końcu przestało w ogóle grać. Wyjąłem piny z kostki ISO i zaczęłem podłaczać bezpośrednio pod głośniki. Wszystko jest ok do momentu aż chce podłączyć tylny głośnik, w momencie kiedy wpinam "-" glosnik zaczyna grać na pół gwizdka a kiedy wpinam do tego "+" reszta głośników przestaje całkowicie grać - tak jakby robiło się jakieś zwarcie. Pytanie jak można sprawdzić w którym miejscu jest jakieś przebicie - bo proawdiopodobnie minus styka się z masą i coś jest nie tak ? Nie chce rozbierać całej tapicerki żeby dojśc w którym momencie jest zwarcie ( radioi piny sa ok -sprawdzone ) jest jakaś metoda czy to raczej nei zwarcie i gdzie indziej szukać ?

  Pozdr
 • Poziom 43  
  Musisz pogadać z chłopakami od kabli z telekomunikacji. Oni mają takie przyrządu że z dokładnością do kilku metrów potrafią namierzyć uszkodzenia kabla. Dokładniej się praktycznie nie da więc pozostaje rozsądna metoda logiczna, odcinanie po kawałku i obserwacja omomierza. A pomyśleć przy tym nie zaszkodzi jak i ubrać mocniejsze okulary.

  SławeK
 • Poziom 22  
  proponuję szukać tam gdzie się porusza jakiś element w którym jest kabel lub pod siedzeniem gdzieś gdzie jakiś element może ocierać lub poruszać się po kablu