Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Tuner List 22dc279/62- problem po code

jacek antoszczak 02 Lut 2009 10:55 4737 9
  • #1 02 Lut 2009 10:55
    jacek antoszczak
    Poziom 15  

Witam. Problem w radiu powstał po odczytaniu pamięci, przynajmniej tak mi się wydaje. Standardowo wyjąłem pamięć 24c32 zczytałem, przeliczyłem, postawiłem i teraz radio się nie włancza. Jak nacisnę guzik power to na chwilkę prąd z zasilacza pobierze ale zaraz się wyłancza. Już kiedyś miałem taki przypadek ale wtedy klient odebrał i ktoś inny naprawił mu za małe pieniądze więc jest to chyba typowy myk w tych radiach. Zawartość pamięci zmieniałem i nic. Radio u klienta do końca działało tylko odłączył akumulator i nie miał kodu. Na stole radio dziwnie się zachowuje i u niego w aucie też nie wymusza wyświetlacza. Może ktoś z kolegów pomoże. Pozdrawiam

0 9
  • Pomocny post
    #2 02 Lut 2009 12:23
    rybeh
    Poziom 26  

Sprawdź czy dobrze wlutowana jest pamięć.

0
  • Pomocny post
    #3 02 Lut 2009 12:45
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Nie mówię że tu napewno to zachodzi :idea: ale ja kilkukrotnie spotkałem się z takim podobnym przypadkiem , a problem był z kablami do wyświetlacza {typu gdzieś ruchoma przerwa jak się poruszało to zaskoczyło}

0
  • #4 02 Lut 2009 13:09
    jacek antoszczak
    Poziom 15  

Pamięć dobrze wlutowana { sprawdzałem kilka razy ] a jeśli chodzi o kable to radio chyba powinno się załączyć [ jakiś pobór prądu i reagowanie na guzik power, bo inne bez wyświetlacza tak właśnie się zachowują ] bez wyświetlacza

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lut 2009 20:58
    c280
    Poziom 27  

Przez przypadek z rozpędu nie polutowałeś nóżek od pamięci 1-4 wszystkich razem do masy ? W typowej aplikacji 24lc32 tak jest ale nie w tym radiu.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Lut 2009 23:16
    emik
    Poziom 24  

Wydaj mi się że chyba wylutowując pamięć smd zgubiłeś mały kondensatorek obok niej.

0
  • Pomocny post
    #7 06 Lut 2009 23:08
    apap
    Poziom 21  

Jeżeli pamięć jest wlutowana dobrze oraz jest przejście między nią a procesorem i hardware adres jest ok, to pewnie namieszałeś coś w treści. Podstaw dla sprawdzenia inny sprawdzony dump, to wszystko wyjaśni.

0
  • #8 09 Lut 2009 09:13
    jacek antoszczak
    Poziom 15  

Z tym dumpem to może mogło by być żle ale 100% pewnego nie mam więc jakby ktoś z kolegów podesłał mi takiego to może by coś się wyjaśniło. Nie wiem co oznacza hardware adres ok i nie wiem jak sprawdzić czy tak jest .

0
  • #10 15 Lut 2009 09:39
    jacek antoszczak
    Poziom 15  

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc, problem rozwiązany, miałem drugie takie radio, porównałem i przy wyciąganiu pamięci zdmuchnąłem opór R 1.2k. Jak go włożyłem radio działa. Kończę temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów