Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laguna ide czujnik ciśnienia paliwa

02 Lut 2009 11:38 10031 1
 • Poziom 1  
  Witam,
  Posiadam lagunę II 2.0 IDE.
  Pewnego dnia pojawił się u mnie problem z wtryskiem i ESP. W ASO wymienili mi regulator i czujnik ciśnienia paliwa. Niedługo potem sprawa się powtórzyła (tym razem błąd wtrysku i jakiś błąd o zanieczyszczeniach).
  Okazało się, że komputer jest uszkodzony i na okrągło zwiera masę dla regulatora ciśnienia przez co go uszkadza, a to z kolei uszkadza czujnik ciśnienia.
  Po wymianie komputera regulator działa jak należy, ale niestety mam problem z czujnikiem ciśnienia paliwa.
  Otóż jak jest na biegu jałowym to wszystko gra. Ciśnienie na listwie jest w okolicach 70 bar. Regulator sobie spokojnie to reguluje, a czujnik cały czas czyta ciśnienie.
  Natomiast po dodaniu gazu ciśnienie rośnie do około 90 - 100 bar, na wciśniętym gazie sobie to przez jakiś czas pracuje po czym nagle bez żadnego gwałtownego wzrostu ciśnienia (co by mogło wyjaśnić problem) czujnik przestaje działać i komputer pokazuje błąd okablowania czy coś takiego. Wszystkie wiązki były sprawdzone. Co ciekawe błąd czujnika ciśnienia nie wyskakuje, ale czujnik się uszkadza i już nie działa, a w zasadzie nie tyle nie działa, ile na okrągło pokazuje wartość ciśnienia około 90 bar. Ostatnio po kilku chwilach od awarii czujnika pojawił się też jakiś błąd pedału gazu, ale nie wiem czy to ma jakikolwiek związek. Nie wiem już co mogę jeszcze zrobić. Proszę o pomoc.
 • Poziom 15  
  Jakie świece , jakie ciśnienie daje pompa paliwowa , ciśnienie sprężania jakie . Instalacja piszesz ze oka . To wymień czujnik najlepiej z regulatorem dolej uszlachetniacza . Zwróć uwagę na kolor pinów we wtyczce jak i w czujniku .