Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwertery USB DO RS232 .

02 Lut 2009 16:12 4395 11
  • Poziom 14  
    Witam !
    Korzysta ktoś z tych konwerterów za 5 zł z Allegro ?
    Czy lepiej dorzucić 10 zł i mieć oparty na układzie UART czy Prolific ?
  • Poziom 20  
    Jak chcesz mieć porządny sprzęt, to proponuje konwerter firmy Moxa
    Problem tylko w tej cenie, bo jest trochę wyższa niż 5zł. Cena 341zł, a z optoizolacją 563zł :(
    Używałem tych tanich z alledrogo, ale z programatorem który chodził pod com'a to nie chciał współpracować.
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o programowanie, to nie ma co oszczędzać - miałem właśnie taką przejściówkę z allegro za kilka złotych. Niestety ... gdy trafiłem na taką, która zadziałała to byłem nie-szczęśliwym posiadaczem całego kartonu takich tanich przejściówek i kompa ze spalonym portem COM. Przy takich sprawach istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu. Doradzam zakup Adapteru RS-232 USB B&B Electronics np. USO9ML2 (widziałem na komputronik-u) - element wart swojej ceny. Używam od długiego czasu
  • Poziom 12  
    Ja używałem przejściówki opartej o chip Prolific PL2303 i działała bez zarzutu. Wykorzystywałem ją do komunikacji i programowania sterowników PLC GE Fanuc. Kosztowała 17zł. Nie wiem czy obsługiwała poprawnie wszystkie linie interfejsu szeregowego bo ich nie wykorzystywałem.

Działa lepiej niż karta PCMCIA z układem UART którą kupiłem wcześniej.

Chcesz link do aukcji na priv?
  • Poziom 12  
    Używałem Profilic 2303 i działa, jak pisze kol. Glinek z GeFanucem, ale z innymi sprzętami już nie zawsze - np z konwerterem RS232-485 do SEW już nie. Nie wiem dlaczego ale już nie wnikam - przestałem używać. Inny konwertery działały z GeFanuc i SEW więc na pewno są lepsze, nazwy nie pamiętam
  • Poziom 14  
    Polecam tanie konwertery z allegro. Jedyna uwaga - szukajcie tych na chipsecie FTDI. Prolific nie zawsze działa poprawnie.
  • Poziom 10  
    Komunikowałem się ADAM-em USB->RS232/422/485 ze skanerem etykiet i napędami Danfossa FC300 i VLC2800. Chodzi bez problemów. Prawdopodobnie komunikuje się też z napędami SEW-a. Kolego wider napisz jakiego konkretnego konwertera na FTDI używasz i z czym się komunikuje (zależy mi na PC-USB->RS232->LOGO albo PC-USB->RS-232->MPI->S7 300/400).
  • Spec od Falowników
    Zawodowo tylko PCMCIA - zupełny brak problemów z PLC "jedynie słusznymi...hihi" S7200,300,400, Melsec, XC, Logo, easy i innych...
    jeśli byłbym amatorem i Simatic raz na 5 lat to bym kombinował... ale jeśli zarabia się na programowaniu to trzeba inwestować... :)

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    falowniki.com napisał:
    Zawodowo tylko PCMCIA - zupełny brak problemów z PLC "jedynie słusznymi...hihi" S7200,300,400, Melsec, XC, Logo, easy i innych...
    jeśli byłbym amatorem i Simatic raz na 5 lat to bym kombinował... ale jeśli zarabia się na programowaniu to trzeba inwestować... :)

Witam
    Do produktów Lenze do których dostęp uzyskiwany jest za pomocą RS232 przejściowka na Prolific się sprawdziła i wszystko działa. W przypadku Express Card PCMCIA nie warto się sugerować tym że wkładana jest do portu PCMCIA bo i tak widziana jest w systemie jako przejściowka USB a poza tym te wąskie Express Card PCMCIA strasznie latają w gnieździe i trzeba je wręcz trzymać podczas pracy. Może jakby laptop stał sobie gdzies spokojnie w biurze to owszem ale ja używam go często gdzieś na hali produkcyjnej.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Często uruchamiam coś na RS232 i potrzebuję 2 COM-y. Używałem firmowych przejściówek USB/RS232 (chyba z Vobisu). Problem był zawsze, gdy miałem dwie podłączone jednocześnie - jeden COM do programatora, drugi do programowanego układu. Albo się coś wieszało, albo trzeba było przestawiać nr Portu. Zazwyczaj trzeba było restartować XP.
    Obecnie mam to - Link. Trochę drogo, ale działa bez pudła na XP i Viście.
  • Poziom 9  
    Witam
    kupiłem ostatnio i polecam konwertery USB (z układem FTDI) na RS232 z izolacją galwaniczna (jest też i bez).
    Pracują mi z modemami (połączenie dialup do internetu!) i sterownikami IAC-400, IAC-420 bez problemowo.
    Pozdrawiam