Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić antenę telewizyjną? Telewizor w piwnicy.

robertunio14 02 Feb 2009 16:34 20031 8
    robertunio14
    Level 9  
    Witam. Mam telewizor w małym pomieszczeniu mieszczącym się w piwnicy (mam tam siłownię). Jak zrobić prostą antenę telewizyjną aby odbierała ona niektóre kanały??
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Dużo prościej jest odwiedzić stronę firmy DIPOL i w cenie około 19zł. masz już antenę.

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
  • Relpol przekaźniki
    robertunio14
    Level 9  
    Jestem początkujący w tych sprawach, jednak chciałbym się trochę z tym "pobawić" i zrobić coś samemu:)
    Radiowiec 2
    Level 31  
    No to kup wzmacniacz od siatki ( regulowany ) i oblicz dipol pętlowy na najniższy z kanałów w twojej miejscowości . Następnie umieść antenę na zewnątrz budynku ponad głowami ludzi by Ci nikt nie zepsuł , a kabel wpuść do piwnicy i po sprawie . Był kiedyś taki facet nazywał się Adam Słodowy ... Pozdrawiam !:))
    marcin_oizo
    Level 28  
    Ja to robiłem inaczej... Bierzesz kabel płaski antenowy 300ohm (jak o było bardzo dawno temu w telewizorach), długość około 2m-3m, zwierasz końce (lutujesz obie żyły z obu stron), przecinasz jedną żyłę w połowie i podłączasz tam zasilanie antenowe do TV. W ten sposób masz dipol zamknięty. W przypadku braku owego kabla płaskiego możesz wykorzystać drut miedziany fi 1-1,5mm i postąpić tak samo (zwijasz poprostu pętlę), ale drut musi być przy sobie, nie żadne kółko czy elipsa... Inna metoda (ja mam w piwnicy) to dipol półfalowy prosty czyli dwa aluminiowe pręty (cienkie rurki) do których jest podłączony kabel antenowy. Nawet jak wsadzisz kawałek druta w gniazdo antenowe to coś złapiesz... Moja lampowa Libra 203 na śrubokręcie wetkniętym do gniazda antenowego odbiera TVN i TVP2! A na dipolu półfalowym o którym piszę odbieram TVP1, TVP2, Polsat i TVN. Oczywiście nie jest to jakiś super odbiór ale jak się coś robi to i to wystarczy.
    Antenę taką wieszasz tam gdzie odbiór najlepszy i wszystko. Ewentualnie kup gotową antenę.
    vgw
    Level 15  
    Wszystko zależy od tego, czy i jak można poprowadzić kabel do tej piwnicy ! . Jeśli można to za parę złoty można zakupić antenę , temat zbyt rozlegly - należy chyba najpierw, rozważyć położenie budynku i odległość do najbliższego nadajnika / przekaźnika :D

Poprawiłem. [SP5ANJ]