Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N3210 i zapomniany kod dostępu

30 Lis 2002 01:04 3582 11
  • Poziom 14  
    Zwracam sie do Was (forumowiczow) z prosba o pomoc, bo dzieki wlasnej glupocie zostalem bez telefonu. Sprawa wyglada tak:
    Ukradziono mi telefon :( wiec sprawilem sobie nowego SIMa i wlozylem go do mojego starego telefonu Nokia 3210 i tu niespodzianka, bo zazadal kodu zabezpieczajacego, ktory juz zdazylem dawno zapomniec (na starej karcie nie pytal sie o niego). Wyczepalem juz wszystkie pomysly na to jak ten kod wygladal.
    Domyslam sie ze jedynym sposobem jest wymiana softu przez kabel. Nie mam jednak odpowiedniego oprogramowania, ale widzialem tani kabel (20zl).
    Moja prosba jest taka:
    - skad wziac odpowiedni program
    - czy mozna dograc przy okazji polski T9
    - jak to wszystko zrobic

Dzieki za pomoc
    pozdrawiam
    Usurus - Łukasz
  • Poziom 26  
    Spróbuj najpierw standardowego kodu dla nokii - 12345
    Wymiana softu wcale nie jest potrzebna, przy pomocy kabelka i odpowiedniego oprogramowania (które bez problemu znajdziesz w internecie) możesz odczytać kod z telefonu. Do zmiany softu w telefonie służy inny kabelek tak zwany flasher Dejana.Więc nie wiem czy jest sens inwestowania jeśli zamierzasz zajmować się tylko tym jednym telefonem.
  • Poziom 21  
    Moze jakis kolega ma kabelek chociazby taki jakim wgrywa logo lub co kolwiek , wtedy mozesz zczytac sobie ten kod nawet takim programem jak logomanager i po problemie , pamietaj jeszcze ze moze masz kod standardowy 12345 tak jak kolega ci napisal jesli telefon ci go nie przyjmuje to zostaw go wlaczonego powyrze 5 min. np 10-15 min i sprobuj jeszcze raz , bo w noki po kilku nieprawidlowo wprowadzonych kodach aparatu wlancza sie blokada i nawet jesli znasz prawidlowy kod to i tak ci go nie przyjmie wiec musisz czekac te kilka minut Pozdrawiam Michal :D
  • Poziom 22  
    Polski T9 możesz dograć do 3210 jednak musisz mieć kabelek do flaszowani i soft np. Knock i Nokia Tools by Rolis oraz flasha z T9 do 3210.
    Soft bez problemu znajdziesz w necie, a jeśli co to daj znać podeślę ci sprawdzonego flasha.
  • Poziom 14  
    Dziekuje za zainteresowanie moim problemem.
    W kabelek chetnie zainwestuje, bo bede mogl sobie pokombinowac z logosami i innymi.
    Sa jednak 3 rodzaje kabli i nie mam pojecia do czego kazdy sluzy
    M-Bus
    F-Bus
    Dejan
    Ten kod 12345 oczywiscie probowalem, jak i kilka tysiecy innych, ale skoro mowicie ze jest blokada szybko wprowadzanych kodow, to widze ze robilem syzyfowa prace...
    Mam juz logo managera, jak bede mial kabel, to co dalej ?

pozdrawiam wszystkich
    usurus
  • Poziom 14  
    Dziekuje za zainteresowanie moim problemem.
    W kabelek chetnie zainwestuje, bo bede mogl sobie pokombinowac z logosami i innymi.
    Sa jednak 3 rodzaje kabli i nie mam pojecia do czego kazdy sluzy
    M-Bus
    F-Bus
    Dejan
    Ten kod 12345 oczywiscie probowalem, jak i kilka tysiecy innych, ale skoro mowicie ze jest blokada szybko wprowadzanych kodow, to widze ze robilem syzyfowa prace...
    Mam juz logo managera, jak bede mial kabel, to co dalej ?

pozdrawiam wszystkich
    usurus
  • Poziom 22  
    Wysyłam ci flasha do 3210 z T9. Musisz podpiąć Dejana i wgrać tego flasha, na wszelki wypadek zrób full backup swojego flasha np. Knockiem, nastęnie podpiąc kabel mbus i w programie np. Nokia Tool by Rolis zrobić update faid i już tel będzie działał. Jeśli będzie się zawieszał przy wejściu w wiadomości graficzne to wgraj logo managerem kilka dowolnych wiadomości graficznych i będzie ok.
  • Poziom 16  
    A co do kodu to odpal LOGOMANAGERA i wciśnij F9 - informacje o telefonie, tam bedzie napisany m.in. Twoj kod zabezpieczajacy. Inna metoda to wejdz np. do Nokia Tool i uzyj 'Factory settings' (przywraca ustawienia fabryczne) wtedy kod będzie znowu: 12345. Powodzenia.

Aha! Mbus i Fbus (w większośći programów tylko MBUS jest obsługiwany) służą do wgrywania logo, muzyczek, książek telefonicznych, zdejmowania simlocków.... Nie wgrasz nimi nowego softu do telefonu (więc polskiego T9 tym nie zrobisz)

Dejan lub flasher służy właśnie do wgrywania/zgrywania oprogramowania z telefonu. Powyżej już masz napisane co i jak, aby zmienić soft.
    Powodzenia :)
  • Poziom 43  
    Widze że wielu radzi a nikt dokładnie. Fakt, Fbusem z Logomenagerem odczytasz ten kod. I pewnie będzie 12345 tylko po złym wprowadzeniu kodu telefon już przez 10-20min nie przyjmie nawet dobrego. Musisz włączyć telefon i jak pojawi się napis by wprowadzić kod to zostaw go na 20min i nie ruszaj a po upływie tego czasu wprowadź 12345. Jeśli zadziała to jesteś w domu a jeśli go jednak zmieniłeś. to zamiast bawić się flashowaniem daj zarobić komuś kto to robi, zrobi, będzie działać i po krzyku a Ty więcej stracisz jak coś zepsujesz a niemal napewno coś zpesujesz. Każdy z tych kabli działa z innymi programami. Do zmiany oprogramowania muszisz mieć cinajmniej 2 kable chyba ze masz Dejana 1.05 ale do niego inaczej się flashe przygotowuje, 1.02 wszystkiego nie robi, trzeba mieć jeszcze przynajm,nmiej MBUSa. A do Logo i dzwonków (w 3210 można dograć tylko 1 nowy dzwonek) jeszcze Fbusa.
    Tak że najlepiej mieć wszytstkie i wiedzieć co się nimi robi.

SławeK
  • Poziom 16  
    Tak za bardzo to się nie zgodzę. Podłączając telefon MBUSEM do Nokia Tool (każdego) i klikając na 'Factory Settings' nic nie zepsujesz. NIE MA SZANS. A kodu zabezpieczającego się pozbędziesz. I to jest sposób wg mnie najlepszy. Nie czekasz, nie wpisujesz kodu 10 razy - bo nie wiesz czy już można. Jeden klik i po sprawie.

Z flashowaniem to faktycznie trzeba wiedzieć jak i co, bo można rzeczywiście uszkodzić telefon. Więc amatorom nie polecam...
  • Poziom 43  
    No tak. Kupi taki w końcu na giełdzie MBUS to będzie pytał czym to zrobić. Za chwilę zamarzy mu się nowy soft i zaraz masz pytanie czy mbusem można flaszowac i jak. A jak już kupi Dejana to bbędzie pytał dlaczego nie ma zasięgu skoro flash był dobry i tak w kółko. Nie szkoda jego nerwów i czasu na odpowedzi skoro to jednostkowa robota. Ja na jego miejscu bym zapłacił i nie martwił się. Zawsze można reklamować jak by było coś nie tak a czy uznają i czy ma to sens to inna sprawa.
    N3210 jesat już wiekowa i napewno będzie ją zmieniał, wtedy kupiłbym coś z IRDĄ i wyposażył w nią komputer.

SławeK