Invalid napisał: mike21 napisał: kalasz20 napisał: Mike21 , piszczenie te jest bardzo ciche i można je usłyszeć jedynie bez sygnału z podłączonym głośnikiem stojąc przy nim i wsłuchując się dokładnie. Aby zrozumieć żródło tego piszczenia trzeba wiedzieć na jakiej zasadzie działa wzmacniacz klasy D i jest to efekt niedoskonałości a dokładnie niskiego rzędu filtrów wyjściowych wzmacniacza które nie do końca odfiltrowują składową wysoko częstotliwościową , przed filtrem LC masz sygnał prostokątny ze zmiennym wypełnieniem o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy Hz.
Pozdr
Ja tam żadnego piszczenia nie słyszałem a piec miałem na otwartym siedzeniu zaraz za plecami.
Parę kilowatów wali za plecami, a później dziwisz się, że piszczenia nie słyszysz?

A może tobie piszczy właśnie od basu?
Jakoś ja jak i wielu innych użytkowników tego pieca nie skarżą się na żadne piski.
Kalasz napisał wyraźnie „piszczenie te jest bardzo ciche i można je usłyszeć jedynie bez sygnału z podłączonym głośnikiem stojąc przy nim i wsłuchując się dokładnie”
Ja nie wsłuchiwałem się dokładnie i nic mi nie przeszkadzało, dlatego napisałem że żadnego piszczenia niema i nie powinno być a na pewno nie na tyle mocne by to w jakiś sposób przeszkadzało lub wpływało na dźwięk w aucie. Skoro ten pisk słychać dosyć wyraźnie, więc coś jest nie tak.
Dodano po 4 [minuty]: bambino_81 napisał: Witam.Ten pisk towarzyszył od początku gdy go kupiłem.napisałem do poprzedniego właściciela że wzmacniacz ma takie i takie objawy po czym poprzedni właściciel powiedział abym mu go odesłał to zaniesie do dobrego zakładu napraw car audio.Wzmacniacz nie dawno do mnie wrocił jednak nic w nim nie zrobili.powiedzieli tylko że nie naprawiają wzmacniaczy klasy D.Radzili mi również abym pogral dłużej tym wzmacniaczem żeby go rozgrzać,a muszę zaznaczyć że wzmacniacz nie grał u mnie dłużej jak 10minut.Miałem wczesniej VB desire2 no i nie było takiego problemu.A też jest to cyfrówka
heh no skoro chcial odnieść do zakładu to chyba nie na coroczny przegląd. To chyba sam sprzedający już ci na to odpowiedział że to nie jest normalny objaw.