Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciepła czy zimna woda do zmywarki ??

epol 02 Lut 2009 18:10 11204 2
  • #1 02 Lut 2009 18:10
    epol
    Poziom 26  

Zastanawiam się nad tym czy do zmywarki można podłączyć ciepłą wodę czy musi być tylko zimna?
    Chcę zakupić zmywarkę BOSCH'a SRV43T03EU i wg opisu można podłączyć do niej wodę o max temp. 60st. C. Pytam dlatego, iż ogrzewane mam mieszkanie z pieca c.o. w którym zawsze mam w bojlerze ciepłą wodę, więc gdybając po co mam podłączać zimną i ją podgrzewać w zmywarce skoro mogę od razu podać ciepłą wodę i jej nie grzać.
    Mierząc jaką temp ma woda z kranu (mierzyłem wtedy, gdy z reguły jest najgorętsza) to wyniosła około 48st. Dodam, że zmywarka będzie z reguły pracować z rana (jak nikogo nie ma w domu) i wtedy woda jest ciepła ale nie gorąca.
    Czy da radę w ten sposób podłączyć zmywarkę???

0 2
  • #2 04 Lut 2009 08:57
    darku1973
    Poziom 2  

z tyłu zmywarki powinna być tabliczka informujaca do jakiej temperatury wody może pracować ja osobiście po artykułach w internecie zakupiłem zmywarkę Elektrolux ESL 46010 http://www.ceneo.pl/515419 w tym roku zmienil się tylko numer na 46011 i jestem bardzo zadowolony tak jak z innych produktów elektroluxa. Jest to 45 ale jest odpowiednik 60 do zabudowy i wolnostojaca do której można używać gorącej wody którą ja uzywam bo mam taka sama sytuacje jak ty. Elsploatuje ja od Maja 2008r. i wszystko chodzi idealnie nie ma problemu z myciem czy to zimna czy goraca woda, jest bardzo w środku funkcjonalna ze składanym na dole koszem i regulacja górnego kosza i bardzo dobry koszyk na widelce itp. jest cicha oszczędna i nawet pięknie domywa na 30 minutowym programie. ja przewaznie używam programu gary i nie mam problemu z myciem a i najlepsza sól jest w granulkach a nie sypka. wszystko tez zależy od ułożenia naczyń w zmywarce myje co dwa dni. Suszy idealnie a bliżej użytkowania sprzętu znajdziesz na infolini boscha + 48 22 572 76 00 http://www.bosch-agd.pl/

0
  • #3 04 Lut 2009 09:14
    epol
    Poziom 26  

Dzwoniłem wczoraj na info Bosch z właśnie pytaniem o ciepłą wodę. Nie ma problemu można takową podłączyć. Cykle przebiegają identycznie tylko że wszystko odbywa się w ciepłej wodzie a nie w zimnej. Więc problem zmywarki rozwiązany. Lodówkę taż już wybrałem.
    Jeszcze piekarnik, mikrofala, okap i płyta gazowa. Koszmar :)

0