Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

omega 2.5 TD podniesienie mocy - wsad lub gotwy chip szukam

omen56 02 Lut 2009 19:47 18743 12
    omen56
    Poziom 11  
    Witam. Czy ktoś z forumowiczów ma może dostep do wsadu który doda mocy silnikowi 2.5 TD w omedze? Jest to silnik X25TD.
    Jeśli ktoś zaoferowałby mi również zaprogramowanie chipa byłbym wdzięczny, koszty oczywiscie pokryję z nawiązką jesli bedzie konieczna;)
    autoelektronika.ns
    Poziom 15  
    Sprawdź PW
    stachst
    Poziom 1  
    Witam,podaj NR.sterownika BOSCH....................
    omen56
    Poziom 11  
    Witam. Ponawiam prośbę, ponieważ kontakt z forumowiczem się jakis czas temu urwał. Jeśli potrzebny jest nr sterownika to go oczywiście sprawdzę. auto jest z 98r.

Pozdrawiam.
    wicek15
    Poziom 10  
    Witam!
    Mogę Wam zaoferować chip tuning w Omedze z 2.5 TD w modelach ze sterownikami o końcówkach 427 i 428. Na dniach będę miał wykres z hamowni. Na 1, 2 i początku 3 biegu samochód traci przyczepność podczas gwałtownego przyspieszania.
    Program jest napisany przeze mnie metodą prób i błędów stroiłem program pod kątem wyeliminowania efektu turbo dziury, mulastego przyspieszania i zmniejszenia spalania. Co do ostatniego proszę wierzyć lub nie, ale każdy, kto zagłębił się w zasadę działania silnika wie, że wyprzedzenie wtrysku o kilka stopni wału korbowego, zmiana dawki, delikatnie większe doładowanie pozwala na osiągnięcie efektywniejszego spalania, a co za tym idzie zmniejszenie spalania. Wszystko to udało mi się osiągnąć dużym nakładem pracy.
    Chętnych zapraszam na PW.
    gstaykov
    Poziom 2  
    hello
    Please tell me how is number ECU or dump number
    I think help you
    see file bosch ecu 0 281 001 215 dump 2 287 357 970
    tkordus
    Poziom 20  
    what eprom i need to replace ?

omega 2.5 TD podniesienie mocy - wsad lub gotwy chip szukam
    Marassss
    Poziom 10  
    Witam. Podepnę się pod temat. Mam omege B 2.5TD też chciałbym podnieść moc,wiem że z tych silników nie wyciąga się zbyt wielkich osiągów, ale chcę spróbować. Słyszałem różne opinie na ten temat,jedni są zadowoleni inni nie ,a jeszcze inni nie mają zdania.Znam swoją omke na wylot więc na pewno będę widział różnice jeśli takowa będzie.
    W tym przypadku sam ocenię jak to się ma po tzw. chipie.
    Omega z 95 roku
    Sterownik BOSCH nr. 0 0281 001 214 Szukam sprawdzonego wsadu.
    tkordus
    Poziom 20  
    Jakie oznaczenia masz na kościach?

Jeśli masz skrzynię automatyczną to zapomnij - przy wyższym momencie będzie szalała - sprawdzone. Za to jeśli masz skrzynię manualną to da radę. Niestety do tego sterownika nie mam sprawdzonego wsadu. Mam do silników ze sterownikiem z końcówką 427/428 (silnik z przepływomierzem) - końcówki oznaczeń chipów 007/007.
    Załączam wszystko co posiadam :)
    maly354
    Poziom 1  
    Z tych silnikow idzie wycisnac maksymalnie 190 KM i 390Nm.Mam taka omege przerobiona lecz moment siega 380Nm z tym silnikiem 3.0 V6 zostaje z tylu.To przez moment obrotowy
    bo ciagnie od najnizszych obrotow.zreszt silniki w omedze byly skonstruawane do 390Nm pozyzej tego zakresu szlag ja czasnie
    karollo904
    Poziom 10  
    Koledzy widzE dlugo juz nikt nie pyta i temat ten wlasnie" podniesienie mocy omega 2,5 tds " nie kreci sie dalej??
    Panowie mam wlasnie ten samochodzik bfl z 1999 roku i pragne by byla jeszcze kochańsza... Zaczne od pytania jak sprawdzic ten nr w sterowniku i o jakim sterowniku mowimy?? Gdzie on. Pozdrawiam wszystkich i dajcie odpowiedzi. No i czy dobre te przerobki?? Nie bede katowal omci tylko chce by sie zbierala gdy jej czasem zasugeruje prawa noga;))
    Dziekuje z gory
    cdmcrp
    Poziom 10  
    Zgadza się, temat widocznie gdzieś umarł.
    Tak czy inaczej zapytam, czy ma ktoś gotowy wsad z podniesionymi parametrami dla Td'ka? Wybaczcie mój brak wiedzy ale zastanawiałem się czy interface od Viakena będzie w stanie wgrać mapy.CHIP-Tuningu SMPPS Multi Protocol Programming No i oczywiście jakim softem należałoby to zrobić.
    na necie jest sporo ofert, gdzie można kupić gotową kość i wlutować w miejsce starej, mnie to nie interesuje.
    Zdzichu731
    Poziom 1  
    wicek15 ja w sprawie chipa chciałem się spytać o ile on podnosi moc i momentu gdyż moja omega jest taki muł ze masakra