Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creativ Sound Blaster nagrywaniedźwięku/problem

dj.stachu 02 Feb 2009 19:49 812 2
    dj.stachu
    Level 15  
    Mam następujący problem z nagraniem dźwięku z wyjścia karty dźwiękowej.
    Posiadam karte Creativ-a Sound Blaster Audigy i zintegrowaną realteka. Kiedy prubuje przechwycic dźwięk programem Cool Edit, który słysze w głośnikach na wyjściu, nie śłychac w ogóle wysokich tonów. Tak jakby coś wycinało wszystko po wyżej 5kHz, albo częstotliwośc probkowania była zbyt mała. W głośnikach dźwięk jest normalny, całe pasmo do 16kHz. Po nagraniu i ponownym odtworzeniu wszystko sie kaszani. W Cool Edicie nagrywan ze standardową czestotliwością próbkowania 44100Hz. Taki sam efekt jest jak nagram to rejestratorem dźwięku z windowsa. Tego z akcesoriów meni start. Również to samo jest z nagrywaniem dźwięku z mikrofonu.
    Niżej screan orginalnego utworu i po nagraniu:

Próbowałem różnych ustawień w programie(Cool edit). Zmieniałem typ karty obsługiwanej przez program. Zmieniałem typ domyślnej katry dźwiękowj w panelu sterowania. Raz nawet udało mi sie coś ustawiec, ale dokonałem tylu zmian, że nie byłem w stanie ich przywrócic. Na dodatek, po restarcie systemu wszystko znowu sie rozregulowało.

Znacie receptę na ten problem?

Nie wiem czy to istotne ale podam co mam w środku:
    - Windows XP
    - pł główna Gigabyte MA69G-S3H
    - kart. dźw. Creativ Sound Blaster Audigy
    romano5809
    Level 23  
    A wyłączyłeś tą zintegrowaną? W Biosie masz opcje enabled / disabled integrated audio.
    dj.stachu
    Level 15  
    Juz poradziłem sobie z problemem. Recepta na całe zło okazało sie reinstalacja systemu wraz ze sterownikami urządzeń. Mimo to Romano dzięki za pomoc. Teraz mam aktywne dwie karty w biosie. Manipuluje tylko opcjami wyboru karty w panelu sterowania.