Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra wymiana silnika z c14nz na c14se

02 Lut 2009 20:23 4013 9
  • Poziom 9  
    zamontowałem w swojej astrze nowy silnik c14se wymieniłem wiązkę komputer i imobilajzer i nie chce astra odpalić mruga mi czek niema iskry i nie chodzi mi pompa paliwa mógł by mi ktoś doradzić co mam zrobić bo sam już nie mam pomysłów
  • Poziom 24  
    Przyjrzeć się jeszcze raz immobilizerowi, bo mrugający check wskazuje na niego. Może pastylki w kluczyku nie zmieniłeś?
  • Poziom 9  
    wymieniłem pastylkę .a może tak być że może brakować jakiegoś czujnika w moich zegarach i nie będzie działał imobilajzer?
  • Poziom 24  
    Nie, zegary nie mają nic wspólnego z immobilizerem.
  • Poziom 35  
    w tym aucie nie.. Ale: sygnał z immo do kompa idzie tym samym kablem co sygnał prędkości... Może coś źle podłaczyłeś / nie podłączyłeś..
    A skąd jesteś ?
  • Poziom 9  
    podłączyłem tak samo jak było w astrze dawcy silnika szły dwa kable do licznika od imobilajzera jeden niebiesko brązowy a drugi niebiesko czerwony . jestem z okolic Krakowa .
  • Poziom 35  
    No ale jeszcze kabel w kierunku sterownika silnika, drugi niebiesko-czerwony (ten jest nawet ważniejszy)
    no i zasialnie tego modułu.
    Oczywiście kluczyk ze stosownym transponderem musi się znajdować w pętli..
    Ja to ci nie pomogę bo z wrocławia jestem, ale chyba ci nie pozostanie nic innego jak odwiedziny u któregoś z kolegów z twoich okolic
  • Poziom 9  
    do komputera idzie niebiesko brązowy

Dodano po 17 [minuty]:

sorki dobrze mówisz idzie niebiesko czerwony źle sobie popatrzyłem
  • Poziom 35  
    no to masz źle
    niebiesko brązowy też jest potrzebny, lampka check.. Idzie od kompa do immo i na zegary (rozgałęzia się) i wchodzi na pin 2 immo.
    Niebiesko czerwony z zegarów idzie na pin 6 immo a drugi niebiesko czerwony wychodiz z pinu 7 i idzie do kompa. I ten jest właśnie bardzo ważny.. On przechodzi przez złącze X9, taka wtyka prostokątna koło kompa.
    Do szczęścia immo potrzebuje jeszcze +12 po stacyjce na pin 5 stałę +12V na pin 9. I oczywiście masa, na pin 4.

A ty miałeś wcześniej immo w tej astrze ? Bo jak nie miałeś to może jakaś różnica w wiązkach jest..
  • Poziom 9  
    a na jaki pin wchodzi niebiesko brązowy do kąpa ?

Dodano po 57 [sekundy]:

ni miałem immo