Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis D4D strzelanie przy hamowaniu silnikiem

02 Lut 2009 20:35 3576 5
  • Poziom 20  
    Witam posiadam w/w toyotę i było wszystko ok tzn, niby nic sie nie dzieje ma moc ale jesli sie szczególnie przysłucham po wymianie rozrządu czyli pasek rolki pompa , gdy jade np na wyższym biegu i zdedukuje na mniejszy słyszę tak jakby przestrzeliwanie niby nie jest głośno ale wiem , że przed wymianą tego nie było w nierównomiernych odcinkach czasu takie lekkie strzelanie dziękuje za wszystkie rady - co robić ? i czy może mi ktoś więcej naświetlic coś o tym silniku D4D - D czerwone , bodajże 115 KM rocznik 2002 grudzień tzn tą ogólna wiedzę znam ale jakieś szczegóły cos o wtryskiwaczach co ile wymiana , świece, i czy to popmpo wtryskiwacze czy co innego co chciałem jeszcze dodać jesli nawet jadę i dodaję gazu jest ok ale gdy puszczę gaz w momencie zwalniania czyli hamuję silnikiem obojetnie na jakim biegu też ten efekt występuje a przy okazji dziękuję za wiadomości o D4D
  • Poziom 20  
    witam no dobrze na początek przeczytałem ale co z tym strzelaniem to dziwne bo jak jadę np 100 / h na 5 biegu i puszcze gaz lub na innym biegu obojetne po puszczeniu gazu a predkość jest większa zaczyna sie to dziać prosze o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    jeżeli to stało się po wymianie rozrządu to prawdopodobnym jest że tam trzeba szukać usterki (np. źle napięty pasek)
  • Poziom 20  
    no dobrze ale czy tam nie ma samonapinania? ma kopa ładnie sie zbiera coś m imówił mechanik , że musiał zdjąć pompę czy coś takiego by się dostać czy to może miec cos wspólnego? bo raczej paska nie mógł inaczej założyć bo chyba wszystko by było sknocone ?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Żebyś wiedział co mogą zrobić mechanicy, sprawdź pasek w CR nie ma znaczenia ustawienie pompy ale wałek z zaworami może pojechał o ząbek.