Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór routera między NETGEAR WGR614 a DLINK DIR-300

warka2119 02 Feb 2009 23:27 6700 22
Telkom Telmor
  • Telkom Telmor
  • Helpful post
    garden
    Level 19  
    witam
    Jeśli z pośród tych 2 chcesz wybrać polecam dir 300 będziesz mógł do niego wgrać alternatywne oprogramowanie ddwrt. Jeśli dysponujesz trochę większą gotówką polecam linsysa wrt54gl v1.1 - można wgrać alternatywę tomato lub ddwrt, które zwiększa możliwości urządzenia.
    Poczytaj na tym forum Link
    warka2119
    Level 19  
    Kwota to 150zł i tak jak podałem wyżej spośród tych dwóch muszę wybrać któregoś. Prosze o podawanie konkretnych przykładów tak jak ten powyżej. A co z zasięgiem ? Gdzie będzie lepszy ?
  • Helpful post
    wladek83
    Level 32  
    Osobiście wziąłbym Netgear, miałem i sprzedałem :| . A teraz męczę się z D-Linkiem - moc to termin mu nie znany. Zasięg przez 1 ścianę ledwo na 5 metrów. Ot najtańsze rozwiązania w ładnie pomalowanej obudowie. W fabryce na 2 piętrze postawiłem router Sinusa, no tego to bezproblemu odbiera kolega na parterze !

Pzdr.
    warka2119
    Level 19  
    Czyli chyba jednak zostanę przy tym Netgear.
  • Telkom Telmor
    warka2119
    Level 19  
    Dysponuje 150zł, lecz allegro, sklepy internetowe itp. odpadają. Muszę mieć coś w mojej miejscowości na miejscu.
    warka2119
    Level 19  
    A jak stoi sprawa z zasięgiem ? Lepszy od Netgeara ? A jak szybkość ?
    piochuxl
    Level 20  
    Netgar . Dlink ma problemy z wbudowaną kartą wi-fi w laptopa a infolinia nie potrafi nijak pomóc twierdzą że to wina kart.
    Marcin_1972
    Level 18  
    Weź NETGEAR'a. Dlink jest tylko w miarę ładny.
    warka2119
    Level 19  
    Witam. Zakupiłem tego NETGEARa i jest super. Po całodniowej pracy jest wszystko OK. Zasięg w betonowym bloku jest dobry.
    alvaro99
    Level 22  
    Quote:
    No i co ważne zmieści się w kwocie podanej wcześniej.

OvisLink AirLive WL-1600GL za 150 zł? GDZIE? Chętnie bym kupił :) Ja mam dir-300 z dd-wrt i sobie chwalę - trzeba go tylko albo aż dobrze skonfigurowac :)
    warka2119
    Level 19  
    Ja mam tego netgeara i sobie chwale. Zasięg mam taki jaki chciałem i pracuje na prawdę dobrze.
    wytryk
    Level 10  
    D-link DIR-300 jest lepszy. Miałem oba w ilości kilkaset sztuk. Testowane na różne sposoby. WGR614 może sprawiać problemy właśnie z siecią bezprzewodową. Ale co ciekawe żaden się nie zepsół.
    alvaro99
    Level 22  
    Diry-300 testowałes na standardowym sofcie czy na DD-WRT?

Jedno pytanie:
    miałeś do czynienia coś z TechnicLan WAR-54G lub GSami?
    Przymierzam sie do kupna, tylko nie wiem co wybrać, te co wyżej czy TP-linki na które ludzie się tak rzucili:
    http://tnij.org/cvzu

bede go potrzebował jako AP do domu wiec cudów nie potrzebuje tylko wmiarę stabilna prace ;)
    warka2119
    Level 19  
    Polecam CI tego netgear. Naprawdę stabilna praca, szybki i bardzo dobry zasięg w bloku.
    wytryk
    Level 10  
    To że złotego jajka albo innego nie potrzebujesz to dobrze. Ale jeśli chodzi o stabilną pracę jako AP to Edimax, TP-link, Asmax to masz pewność prawie 100 %. A propos mojego wcześniejszego posta. To jeden WGR614 się zawieszał i poszedł do innej lokalizacji i jest ok. A jedna sztuka DIR-300 dostała podczas burzy w zasilacz no i poszła do serwisu. Serwis wymienił cały router na nowy. alvaro czy ty masz jakieś jakieś wymagania dla tego routera ?

Dodano po 1 [minuty]:

Do dira nie wgrywałem żadnego softu bo to wiąże się z utratą gwarancji.
    alvaro99
    Level 22  
    a czy ja wiem czy to się wiąże z utratą gwarancji ? Moim zdaniem NIE, bo D-link sam wspiera na swoich stronach DD-WRT że można do niegow grrywać. Kumpel uwalił dira-300 podczas wgrywania DD-WRT i mu nowy przysłali :)

Jako AP do domu to żadnych szczególnych wymagań nie potrzebuję tylko stabilną pracę. Wymagania stawiam natomiast dirowi, który stoi jako WISP i podbija mi TTLe ;)
    bleekm
    Level 1  
    Witam. Miałem netgeara wgr614 v9 przez 3 dni. Kupiłem go ostatnio - myślałem że fajny sprzęcik - podłączyłem i niby było ok ale po paru godzinach router zaczął zrywać połączenie, nie pomogły żadne ustawienia nawet wpisanie z palca adresów ip, nawet wyłączenie firewalla, filtrowania NAT itd... nic... jak rozłączał co 2 - 3 godziny i się wieszał tak też robił też przez kolejne dni. Dodam jeszcze że panel konfiguracyjny jest kiepski, przy zapisywaniu ustawień trzeba z półtorej minuty czekać. Nie wiem czy trafiłem na taki egzemplarz felerny czy co bo sporo osób jednak chwali ten model.

Dzisiaj wymieniłem w sklepie netgeara na d linka dir 300 !! Powiem po pół dniowych testach d link bije na głowę netgeara. Nic nie muli, nie resetuje się, nie zrywa połączeń - po prostu działa stabilnie. Dodatkowo plusem d linka jest zdejmowana antenka dzięki czemu można dokupić większą antenkę i mieć lepszy jeszcze zasięg wifi. Co do zasięgu wifi nie mam zastrzeżeń - mieszkanie ponad 64m2, router zamieszczony na ścianie w przedpokoju nad futryną drzwi - zasięg mam w całym mieszkaniu na wszystkie kreski ! W netgearze miałem zasięg ciut gorszy. Dodatkowo do d linka dir 300 można wgrać innego softa nie od producenta tylko open sourcowego dzięki czemu jeszcze dostaniemy masę nowych dodatkowych opcji w konfiguracji. Super opcją w oryginalnym sofcie d linka jest możliwość z panelu konfiguracyjnego wysyłania pinga po sieci lan oraz na zewnątrz sieci. Jednym słowem narazie jest bardzo zadowolony z d linka ma na prawdę sporo super funkcji o których można by było jeszcze dużo napisać.

Jak bym miał teraz do wyboru wgr614 i dir300 to bez wahania wybrał bym d linka właśnie !

Pozdrawiam.
    markiok
    Level 11  
    Dokładnie miałem takie same problemy co kolega wyżej z tym wkurzającym Netgear WGR614 v9 te zrywanie działało mi na nerwy! szkoda, że mogłem oddać go tylko na gwarancję a nie zwrócić:( ja odradzam lepiej dać troszkę więcej na linksysa i mieć święty spokój.