Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przestroić radyjko SATELLITE AJ9293D-SS

08 Kwi 2004 23:50 1240 5
  • Poziom 11  
    Mam radio samochodowe Satellite AJ9293D-SS. Nawet nie wygląda tak staro ale wyswietlacz cyfrowy i autorewers ma. Problem jest w tym że jest na stary zakres UKF. Nie mam pojęcia jak sie za te przestrojenie zabrać z powodu braku schematu jednak zależy mi na tym złomie.
  • Specjalista AGD
    trzeba by poszukać opis procesora z takim programem jaki tam jest i sprawdzic czy ubsługuje on górny ukf jeżeli program zaszyty w procesorze ma górny ukf to zostaje go przełączyc i przestrojić ukf jeżeli procesor nie ma górnego ukf-u to kicha zostaje albo konwerter albo bawić sie w przełączanie kwarcu jeżeli nie znajdziesz opisu procesora to trzeba by sprawdzić jak się przełącza opcie procesora są to w większośći diody trzeba by bawić się w przełączanie na zasadzie prób i błędów ale to bardzo ryzykowne ( można radio całkowicie uwalić) napisz jak wykonane strojenie jak na klawiszach to trzeba zabrać się za procesor ale
    może być jeszcze wyświetlacz ale do regulacji zwykła gałka wtedy cały mój poprzedni opis trza wyżucić do kosza i normalnie wykonać przestrojenie głowicy a wyświetlacz sam zacznie pokazywać górne pasmo bo to jest tylko czytnik czestotliwości tak że napisz jak jest zrobione strojenie ukf klawisze (wtedy zabawa z procesorem ) albo gałka ( wtedy zwykłe przestrojenie )
  • Poziom 11  
    Strojenie odbywa sie za pomocą gałeczki także to już jest + z kolei radyjko posiada procesor sony cxa1238s 232bn8v
  • Specjalista AGD
    to nie powinno być problemu jeżeli jest tam agregat to trzeba poszukać kondensatory o wartości około 18 pf podłączone ruwnolegle do agregatu dokładniej między nogą 24 i 21 i drugi międzu nogą 22 i 21układu cxa 1238 ale kondensatory powinny być przy agregacie trzeba je usunąć ale jeżeli mają dużo większą wartośc np około 24pf lub więcej to trzeba założyć inne mniejsze o około 18pf i zestrojić radio najpierw oscylator potem wejście
  • Poziom 11  
    Zajęło mi te szukanie troche czasu ale znalazłem kondensator 10pF pomiędzy nogą 22 a 21 z kolei z tym drugim miedzy 24 a 21 mam problem. Jest jeden 5 pF ale nie jestem pewien czy to własnie ten.
  • Poziom 11  
    Wyciołem tego 10pF między nogą 22-21 i wskoczył na nowy ukf. Do tego jeszcze ciachnąłem cewkę o 2 zwoje bo po wyciągnięciu samego kondensatora bylo 88-99MHz a teraz ze skróconą cewką jest 88-125MHz. troche więcej niż zawsze ale trudno. Co mam dalej zrobić bo radyjko chyta jakieś 2 fale. Jak je dostroić?