Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o poradę przy wyborze pieca gazowego

toki13 03 Feb 2009 00:51 2844 2
    toki13
    Level 2  
    Witam.
    Jestem zmuszony do wymiany pieca gazowego (jeden z pierwszych Torusów).
    Po wstępnym rozeznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie piec kondensacyjny jednofunkcyjny + zasobnik cwu.
    Dom posiada trzy kondygnacje mieszkalne po ok.65 m2(w tym poddasze) plus piwnica z garażem (również ogrzewane, a raczej podgrzewane). Zabudowa szeregowa dość ciepła (suporeks plus ocieplenie, okna drewniane zespolone).
    Instalacja miedziana, grzejniki plus ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazienkach, (w przyszłości prawdopodobnie podłogówkę położę w salonie).
    Dom posiada trzy łazienki po jednej na każdej kondygnacji.(parter natrysk, piętro i poddasze wanny). Aha, nie mam cyrkulacji.
    Dodatkowo wpięty jest w układ grzewczy (płytowym wymiennikiem ciepła) kominek z płaszczem wodnym firmy CTM 24 KW, który posiada dodatkowo wężownicę do ciepłej wody użytkowej.
    Rodzina liczy 5 osób.
    Chciałbym to wszystko spiąć razem, aby wykorzystywać ciepło z kominka.
    Proszę o pomoc w doborze pieca i zasobnika.
    Ważna jest cena, jak i jego serwis (koszt części itp.)
    Proponowano Vieesmana i Immergasa, Buderusa &itd.
    Zastanawiam się również nad Termetem, mieszkam w okolicy Świbodzic (mam nadzieję na liczny serwis).
    Reasumując:
    Czy w moim przypadku piec kondensacyjny będzie najlepszy?
    Czy jednofunkcyjny z zasobnikiem, czy dwufunkcyjny?
    Czy zasobnik oddzielnie, czy może w piecu?
    Jakiej firmy? Może odpowiedni model.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bro2004
    Level 28  
    Na pewno serwis jak i części będą tańsze w Termecie...
    A w Viessmanie najdroższe. Z tym trzeba na wstępie się liczyć.
    Kocioł kondensacyjny jest drogi w zakupie, lecz na Twoją znaczną powierzchnię użytkową byłby w sam raz. Im większa powierzchnia tym szybszy zwrot większych kosztów poniesionych na kocioł kondensacyjny w porównaniu z np. zwykłym kotłem z otwartą komorą spalania. To jest tylko jeden z argumentów. Lecz jak masz w większym stopniu palić kominkiem to już sytuacja wygląda inaczej...
    serwo66
    Level 25  
    przy wymianie na nowy kondesat pamiętaj o nowym kominie (rura w rurze) jeśli nie masz możliwości wysadzić poziomo za ścianę to koszt wyciągnięcia ponad dach może być bardzo wysoki