Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Touran DSG tryb awaryjny.

makaron1971 21 Jul 2010 11:25 43457 39
    makaron1971
    Level 10  
    Tak się zachowuje jak na S. W tym trybie przeciąga na każdym biegu. Moim zdaniem, jeżeli nie jest to wina włączenia trybu D lub S to sterownik skrzyni źle steruje pracą skrzyni biegów. Moja ma większy przebieg i sprzęgła nie ślizgają. A namiary na mechanika to chyba SF. Wymiana sterownika to też koszt 6 tys. zł. Przynajmniej w serwisie. Podaj mi symbol silnika i skrzyni. Sprawdzę kilka innych rzeczy i odpiszę.
    JaroG33
    Level 1  
    Witam serdecznie

Ja ma znowu inny problem z DSG. Jak włączam silnik i autko stało na P to wszystko OK ale jak już chce włączyć D to zaczynają sie problemy. Skrzynia na wyświetlaczu zaczyna mrugać a drążek zawiesza sie na R (jest cały czas podświetlone przy skrzyni a drążkiem mogę ruszać po wszyskich biegach ale nie reaguje, nawet do tyłu nie chce jechać) i pokazuje sie zaraz kontrolka na wyświetlaczu że nie trzymam nogi na hamulcu po mimo cały czas wciśniętego.
    Problem ustaje aż za którymś z kolei razem odpalę i wskoczy na D ale i tak cały czas mruga w trakcie jazdy.

Skrzynia sie jednym słowem ZAWIESZA. Pytałem pary szpeców i mówią że płytka która odpowiada za styki sie "przetarła" i trzeba ja wymienić ale nikt sie tego nie chce podjąć. Cena tej płytki u VW w serwisie 582zł.
    Jeżeli macie jakieś pomysły to prosze o rade jak rozwiązać mój problem albo najlepiej polećcie mi jakiś warsztat samochodowy co zajmuje sie automatami z okolic Krakowa.

Moje autko to touran 1.9 TDI z 2004r
    makaron1971
    Level 10  
    Jak potrafisz "grzebać" przy aucie to sprawdź na wszelki wypadek złącza. Do skrzyni i sterownika. Wymieniałeś olej w skrzyni po zakupie auta?
    farmerixon
    Level 2  
    witam ,
    mam pytanie do" makaron" ponieważ wymieniałem dwu mas i nie moglem nigdzie znalesc zamiennika jesli możesz zapodaj gdzie szukac to mechanika oświecę,bo za orginal zaplacilem 2500 :cry:
    i jak wszyscy szukam rozwiazania problemu ,u mnie po wymianie dwu masy i oleju skrzynia czasami bujnie delikatnie autem tak jak by nie rozlaczalo sie sprzeglo do konca ale tylko jak jest zimny i to nie zawsze ,na sile nie chce nic tam grzebac ale czy z czsem nie pogorszy sie jej,
    nastepne pytanie czy jadac w korku po mozecie jechac na jedynce ,bo u mnie pociagnie pare metrow i do tego czuć wibracje dziwne i automat zazuca na dwojka i wibracje znikaja prosze o sugestie wlascicieli DSG LUB BYŁYCH-;)
    TOURAN 2007 1.9TD DSG BLS-KCW
    POZDRAWIAM SEBEK
    makaron1971
    Level 10  
    Wymieniłem dwumas i wtedy zamienników nie było. Widzę że dalej nie ma.
    Ilość oleju po wymianie jest właściwa? Trzeba sprawdzić.
    Na dwójkę zmienia prawie zawsze zaraz po ruszeniu z miejsca. Chociaż przed wymianą sterownika nie było aż tak.
    Przed wymianą oleju i koła dwumasowego nie było takich objawów? (aż boję się co napiszesz).
    farmerixon
    Level 2  
    WITAM, nie no jak na razie jest oki ,nie licząc ze na jedynce czuć jakieś wibracje ,ale jak zarzuci dwójkę jest już oki,a mam pytanie jak uruchamiacie auto to trzymacie nogę na hamulcu czy nie ?bo ja jak trzymałem na hamulcu podczas uruchamiania to mnie szarpało a teraz jak bez to jest oki hmm człowiek sie uczy cale zycie
    pozdrawiam
    makaron1971
    Level 10  
    Można odpalać z wciśniętym hamulcem lub nie. W moim aucie nie ma znaczenia. Nie szarpie. Szarpie delikatnie na N.
    Seboll1985
    Level 12  
    Witam. A może ktoś wie czy jest jakiś przekaźnik skrzyni DSG?? chodzi mi o Golfa 5 2.0 TDI...zmieniałem skrzynie na manuala i trzeba zmostkować jakiś przekaźnik żeby kręcił rozrusznik i za cholerę nie wiem który...może ktoś pomoże?? Pozdrawiam
    sp2hmn
    Level 9  
    Witam!
    Mam podobne problemy co QooK, tzn. przeciąga mi biegi. Z trójki na czwórkę przy 3tys. obr. z czwórki na piątkę a potem na szóstkę podobnie. Jest to od niedawna. Zauważyłem też, że jak jest zimny silnik to wszystko jest OK ale po przejechaniu ok. 3 km zaczyna przeciągać. Dwa dni temu zmieniałem klocki hamulcowe i zauważyłem, że chłodnica oleju do DSG była w tylnej części zaolejona. Czy miał ktoś podobny problem? Może za mały poziom oleju w skrzyni ale komputer nic nie pokazuje. Wszystko niby jest OK.
    Pozdrawiam. Mirek
    michal8819
    Level 10  
    Witam wszystkich
    Ja tez mam problem z z moim Touranem 2004 rok 1.9 tdi 105 KM silnik BKC skrzynia GYR
    U mnie tez słychać chrobotanie na P po dodaniu obrotów czy zmiana na D czy R uspokaja się.
    Druga sprawa czasem szarpie przy zmianie biegów i faluje na obrotach podczas jazdy.
    Podłączenie komputera pokazało błąd p17100.