Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamian SC202 na CDR500 (Ope Astra) i problem

mozampa 09 Apr 2004 07:27 2219 8
 • #1
  mozampa
  Level 17  
  Witam! Właśnie próbuję zmienić w swojej astrze radio SC202 na Delco CDR500. Wszystko gra, oprócz jednego szczegółu. Kiedy włożę Delco, to cały czas świeci mi wyświetlacz w samochodzie (przy wyłączonym radiu i wyłączonej stacyjce!). Pokazuje godzinę i temperaturę. W środkowej zaś części nie ma nic - tylko jest podświetlony. Powinien gasnąć całkowicie po zgaszeniu radia i wyłączeniu zapłonu. A nie gaśnie nawet jak nie ma wcale żadnego radia! Dopiero jak włożę swoje stare radio (SC202) to wszystko chodzi jak pan Bóg przykazał :). Czy ktoś wie co jest nie tak? Czy to wina radia, czy raczej coś w aucie? Może problem stanowi tuba aktywna - jej sterowanie podłączyłem pod elektryczną antenę (dziś wieczorem odłączę ją na próbę)?

  Z GÓRY PRZEPRASZAM MODERATORÓW JEŚLI WYBRAŁEM NIEODPOWIEDNIE FORUM, ALE TO ZALEŻY OD ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIE.
 • #2
  picador
  Level 33  
  jeżeli po wyłączeniu czy wyjęciu radia tuba też się wyłącza to nie ma to nic wspólnego ... ale możesz mieć namieszane w instalacji :wink:

  sprawdź czy LCD nie wyłączy się po kilku minutach
 • #3
  mozampa
  Level 17  
  Instalacja raczej nie była ruszana, auto było sprowadzone z niemiec i nie wydaje mi się aby ktoś grzebał w elektryce, ale nie mogę tego całkiem wykluczyć. Poza tym przypomina mi się, że kiedyś wyciągałem stare radio(SC202), bo meczanizm kasety był uszkodzony i nie było tego objawu (tzn. wyświetlacz nie zapalał się po wyjęciu radia).
  A co do tuby, to pomyslałem sobie tak: może wzmacniacz w tubie po wyłączeniu daje jakieś resztki napięcia na kablu od sterowania anteny (np z jakiejś pojemności wejściowej) i dlatego auto głupieje (ale to tylko myśl z braku innych podejrzeń). Wiem, że radio może mieć też przełączany typ wyświetlacza (8/10, czy coś takiego) ale po włączeniu radia wyświetlacz prawidłowo pokazuje RDS więc raczej to nie ma nic do rzeczy. Sprawdzę dziś czy po kilku minutach wyświetlacz nie zgaśnie. Ale wydaje mi się, że nie powinien świecić bez radia! A może ktoś mi powie czym różnią się wyjścia w tych radiach, że SC202 powoduje zgaśnięcie wyświetlacza, a Delco nie. Przecież podłączenie jest takie samo?
 • #4
  Horhe2
  Level 11  
  Słuchaj
  Bo w oplach jest tak ze wszystko prawifłowo chodzi tylko przy fabrycznym radiu.
  Ja w mojej tigrze tesz tak mialem ze jak włączałem radio to mi sie wyswietlach włączał dlatego ze wyswietlacz jest podpięty pod zasilanie radia , a w elektronice jest tak ze on mysli ze to jest fabryczne radio.Więc sie nie martw bo to jest dziedziczne w oplach i niewarto tam dawc innego radia, a na dodatek fale sie tracą 8)
 • #5
  picador
  Level 33  
  jeżeli tak jest to wystarczy poprawnie wpiąć wyjście auto-power :wink:
 • #6
  iNTELL
  Level 30  
  Ja myśle że to przez woofer masz zwrot jakiegoś napięcie i dlatego wyświetlacz pozostaje zapalony, załóż diodę na remote do woofera i zobacz czy objawy ustąpią.
 • #7
  radiowiec
  Level 17  
  W miejscu sterowania elektryczną antena są dwa przewody i aby inne radio niz oryginalne grało i nie zapalało bez sensu wyświetlacza trzeba jeden z przewodów odciąć ten od sterowania wyświetlaczem i zostaw sterowanie wzmacniaczem antenowym i dopnij na końcu jak będzie dobrze tubę.
 • #8
  djlj24
  Car audio specialist
  W oplach instalacja jest bardzo przejrzysta. W nowych nawet nic nie trzeba ciąć tylko wyłaczyć przez diagnostykę sterowanie lcd z radia i już się nie przełącza. A co do swiecenia radia - podłaczyłes tubę, wyświetacz i nie wytrzymał prądowo tranzystor załączajacy. Czyli zwarł się na stałe i dlatego świeci.
 • #9
  mozampa
  Level 17  
  Wszystko już gra! Tak jak podejrzewałem "tuba" mi mieszała w systemie. Jak tylko ją odłączyłem to objaw ustąpił. Wziąłem ją na stół i okazało się, że po podaniu jej zasilania, na wejściu "remote" pojawiało się ok 10V. Teraz mogę się przyznać, że jest ona własnej produkcji :) Oryginalne, aktywne woofery nie sprawiły by pewnie takich problemów. Poszedłem za radą iNTELLa i dołożyłem diodę na kablu "remote". Teraz wszystko działa jak się patrzy! Dziękuję wszystkim za sugestie i zainteresowanie (szczególnie dla iNTELL) i zamykam temat.
  Pozdrawiam!