Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Uno (1.0, 1998r.) - przepalanie przedniego mijania

03 Feb 2009 16:12 3202 12
 • Level 12  
  W Uno często przepalają mi się przednie żarówki (żarnik od świateł mijania). Raz jedno raz drugie. Po wymianie wytrzymywały 2,3 miesiące. Teraz wywala mi bezpiecznik od nich (10A). Mam od dłuższego czasu przepaloną kontrolkę od tych świateł. Czy może to być przyczyną przepalania żarówek?
 • Level 36  
  Jakie jest napięcie ładowania akumulatora.
 • User removed account  
 • Level 12  
  Napięcie ładowania akumulatora = 14,65 V

  Co ma dotykanie bańki w tym przypadku, jeżeli teraz wywala mi bezpiecznik!
 • Level 39  
  Przede wszystkim warto zadać pytanie merytorycznie a nie ogólnikowo. Pytanie ogólnikowe niesie odpowiedzi jak w tym przypadku miałkie i nie konieczni a temat. Nie dowiedzieliśmy się jakie żarówki kolega tam montuje, Domyślamy się że typ H4. Jeśli marketowe o egzotycznych nazwach to częściowo wyjaśnia sprawę. Napięcie na instalacji (tak rozumiem podaną wartość) nieco za wysokie i może sugerować uszkodzenie regulatora. Jako, że spodziewałbym się w tym samochodzie napięcia 14,2 V. W związku z powyższym nie wiemy jakie wartości osiąga to napięcie w różnych fazach pracy silnika. A to, że jest uszkodzony bezpiecznik to może tylko zjawisko towarzyszące topieniu żarnika, kiedy to w pewnym momencie oporność może być znikoma. Nie wyczytałem, czy napięcie na instalacji było mierzone przy wolnych obrotach, czy w większym zakresie. Z dotykaniem bańki palcami nie chodzi o ładunki.
 • Level 12  
  Napięcie było badane przy wolnych obrotach. Żarówki są z dolnej półki cenowej. Ale dlaczego wywala mi bezpiecznik i czy na to wszystko ma jakikolwiek wpływ przepalona kontrolka.
 • Level 36  
  Przepalona kontrolka tak jak i żarówki może być spowodowana zbyt wysokim napięciem. Jak sprawa ma się przy wysokich obrotach.
 • Level 12  
  Usterka naprawiona. Zwarcie, a tym samym palenie bezpiecznika powodowała żarówka. W czasie eksploatacji musiało się w niej coś popsuć, mimo że nie jest przepalona i ma odpowiednie przejścia. Co do kontrolki to jeszcze sprawdzę. Mam pytanie czy po rozkręceniu 2 śrub imbusowych przy tablicy jeszcze coś trzeba porozkręcać (np. linkę od prędkościomierza) czy jest to niepotrzebne do wymiany kontrolki. czy jest to operacja łatwa, czy bardziej skomplikowana ?
 • Level 39  
  Prosta ,możesz odpiąć linkę i bez problemu z linką trochę kłopotliwe bo możesz ją złamać.P
 • Level 12  
  Czy standardowe żarówki mijania mogę zastąpić halogenowymi?
 • Level 30  
  linka od prędkościomierza jest na takiej koronce która jest wciskana możesz włożyc ręke od spodu i dostac się do tej koronki i ją pociągnąc ale w ostateczności możesz pociągnąc za licznik i wyskoczy ta koronka (pancerz dobrze trzyma się ściany grodziowej) ale uważaj żebyś za daleko nie poleciał z tym licznikiem bo tam są cztery wtyczki które delikatnie odłaczaj bo cała elektronika czyli sieżki licznika jest na folii
  powodzenia
 • Level 20  
  Można na H4 ale zamontuj przekażniki Przy wyciąganiu licznika koniecznie odczep linke,póżniej wyciągaj bo linka raz się odczepi a drugi poprostu złamie(peknie) Powodzenia
 • Level 12  
  a może coś więcej o tych przekaźnikach