Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic tx-26le60p chassis GLP21 klepie przekaźnik

03 Feb 2009 16:26 4094 7
  • Level 19  
    Witam po włączeniu tego tv do sieci klepie jedynie przekaźnik zaświecając diodę st bye na zwarciu. Kondensatory wymienione , ale jak się okazuje problem leży chyba nie w zasilaczu, a w inverterze.
    Po odłączeniu wtyczki z zasilacza idącej do invertera przekaźnik się załączy i cisza napięcia na tej wtyczce 4x24V reszta to masy na drugiej wtyczce do invertera jest jeszcze ok 3V i 3,3V.
    Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem uszkodzenia invertera??
    najczęściej jest tak, że nie ma podświetlenia a tu taka blokada.
    Poradźcie co jeszcze sprawdzić.
  • Level 39  
    No wlasnie co to moze byc ???
    Hmm wtyk z invertera wlozony nie dziala, brak napiecia a wtyk wyciagniety ooo jest napiecie, tylko co to moze byc ??
    Taka blokada.

Zastanawia mie to ze nawet nie zadales sobie trudu aby sprawdzic elementy na zwarcie, no te w inverterze.

A tak na marginesie znasz sie na elektronice ??
  • Level 19  
    Zle mnie kolego zrozumiałeś. Napięcia są cały czas jednak zastanawia mnie ten konkretny przypadek. Nie spotkałem się jeszcze z blokującym inverterem A Ty?
    Sprzęty serwisuje od 12 lat.
  • Level 39  
    Tak ja sie spotykam i to czesto.
    Wystarczy ze tranzystory kluczujace w inverterze maja zwarcie i zasilacz nie ruszy, bedzie probkowal.
    Niestety bardzo czesto w serwisowkach nie ma schematu invertera, gdyz z regoly sie je wymienia na nowe.
  • Level 19  
    Tak wiem z naprawą inverterów bywają problemy. No dobrze dzięki za pomoc rozkręcam dalej ten sprzęt. Sprawdzę inv.
  • Level 13  
    witam
    dokładnie masz racje że sam inv rzadko blokuje .
    masz może tester świetlówek, jesli tak sporawdź.
    jeśli świetlówki ok to na bank siedzi inv.
  • Level 11  
    Witam, mam ten sam przypadek. Zwarte są w inwerterze elementy o oznaczeniach Q55 i Q56. Na obudowie napisane jest D606 BH6V1Y i mają one po 5 wyprowadzeń. Nie udało mi się jeszcze odnaleźć schematu inwertera, ani też wiadomości na temat samych elementów. Szukam.

Znalazłem - są to dwa komplementarne tranzystory FET w jednej obudowie smd. Transformatory sprawdzone, nie wykazują wad. Uszkodzony jest też bezpiecznik smd 1A dochodzący do tych tranzystorów.
  • Level 40  
    Łatwiej, szybciej, taniej zamiast szukając na zamianę uszkodzonych elementów które robią zwarcie a uszkodziły się z jakiejś przyczyny podać typ inwertera lub matrycy to zawsze ktoś ma do sprzedania taki inwerter pozyskany z rozbitej matrycy. Jedyny sens ma naprawa nie typowego inwertera lub takiego co ustaliliśmy że przerwę ma transformator bo po wymianie jego jesteśmy pewni że będzie TV działał.