Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjście na słuchawki we wzmacniaczu mocy...po raz kolejny

03 Lut 2009 17:21 1993 2
  • Poziom 26  
    Widziałem że wiele osób poruszało już ten problem na forum, ale nie zostało to rozwiązane do końca.
    Zacznę od tego że mam zrobiony wzmacniacz na bipolarnych, po 2 pary na kanał. Chciałbym dodatkowo zrobić wyjście na słuchawki, które będą podłączane do tych samych końcówek mocy. Chodzi o to aby było tak jak w fabrycznych wzmacniaczach: po podłączeniu słuchawek odłączane są głośniki.
    Przeglądałem schematy fabrycznych urządzeń i tam gniazdo słuchawkowe jest podłączone równolegle do wyjścia na kolumny.
    Czy ktoś w końcu może wyjaśnić jak to się dzieje że w momencie podłączenia słuchawek automatycznie wyłączane sa głośniki :?:
    Dodaję schemat wzmacniacza Yamaha model AX700, tam jest to bardzo dobrze pokazane.
  • Poziom 36  
    Bardzo prosto ponieważ gniazdo słuchawkowe jest konstrukcyjnie tak wykonane, że po włożeniu wtyku od słuchawek (bez względu na jego wielkość) wtyk mechanicznie przełącza styki rozwierając te od wyjścia na kolumny.
    Wyjście na słuchawki we wzmacniaczu mocy...po raz kolejny
    Zwróć uwagę na ilość końcówek.
  • Poziom 26  
    Wiem że są takie gniazda.
    Teoretycznie jest to możliwe, ale czy we wzmacniaczach o tak dużej mocy wyjściowej :?:
    Nie wiem czy styki to wytrzymają.