Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston ALS88EUX-szukam schematu

03 Lut 2009 17:46 3433 14
  • Poziom 10  
    Pilnie poszukuję schemat do modelu tej pralki.Ja już szukałem na elektrodzie i znalezłem wiele schematów do Aristona ale niestety nie do tego modelu.Mam rozłożoną pralkę i górę prania.Dzięki za każdę pomoc.Liczę z całego serca na was.
  • Poziom 10  
    luna napisał:

Dzięki luna za pomoc ale potrzebna mi schemat połączeń poszczególnych kabli w tej pralce,bo problem tkwi w tym że po skóczeniu prania i otwarciu drzwi(oczywiście po 3 minutach dalei świeci mi dioda pod kluczem aczkolwiek słabo ale świeci nawet po wyłączeniu pralki.schemat potrzebny do modelu Ariston ALS88EUX MARGHERITA 2000,ewentualnie pomoc przy rozwiązaniu w/w problemu.

• Poziom 10  
    Czy ktokolwiek czyta moje posty?

Dodano po 8 [minuty]:

Czekam cały czas na pomoc ,może w koncu nadejdzie!
  • Poziom 14  
    Jeżeli jakiś mądry nie grzebał w kablach to nie potrzebny ci schemat weź i wymień neonówke to nie dioda.
  • Poziom 10  
    adaMus 100 napisał:
    Jeżeli jakiś mądry nie grzebał w kablach to nie potrzebny ci schemat weź i wymień neonówke to nie dioda.

Dzięki za pomoc neonówka działa czyli świeci podczas prania nie widzę powody aby ją zmienić.Problem że robi wszystko na odwrót ,na końcu prania w momencie załączenia timera drzwiczki neonówka gaśnie zamiast świecić po malutku .A po 3 minutach jak drzwi odblokują się to neonówka zaczyna świcić po malutku zamiast gaśnąć.Czy ta usterka ma związek z płytą elektroniczną czy bezpośrednio z blokadą drzwi bo jeden kabel idzie do blokady a drugi do włącznika pralki.
  • Poziom 14  
    Kontrolka włączonej pralki gdy wybierak jest ustawiony na kropce miga, gdy ustawimy na programie zaświeci się ciągle,po chwili zapalić się powinna kontrolka blokady jak tylko zablokuje blokada. Po zakończeniu programu wybierak przesówa się na kropkę kontrolka włączenia pralki zaczyna migać i po odblokowaniu drzwiczek gaśnie kontrolka blokady. Myślę że to nie wina modułu .
  • Poziom 10  
    adaMus 100 napisał:
    Kontrolka włączonej pralki gdy wybierak jest ustawiony na kropce miga, gdy ustawimy na programie zaświeci się ciągle,po chwili zapalić się powinna kontrolka blokady jak tylko zablokuje blokada. Po zakończeniu programu wybierak przesówa się na kropkę kontrolka włączenia pralki zaczyna migać i po odblokowaniu drzwiczek gaśnie kontrolka blokady. Myślę że to nie wina modułu .

adaMus 100 trawiłesz w 10.Tak działa u mnie pralka,cały program chodzi sprawnie tylko pod koniec ta lampka od blokady zaświeci i nie gaśnie nawet po otwieraniu drzwiczki jedynie po odłączeniu pralki od prądu,skoro wina nie w module to rozumiem że w blokadzie!
    Czy blokada może działać i włączać się na odwrót od lampki blokady?
  • Poziom 10  
    adaMus 100 napisał:

Po odłączeniu kabli od elektrozaworów,od pompy wody,od drzwiczki,od silnika pralki,od grzałki dalej świeciła lampka musiałem w końcu rozbierać moduł żeby sprawdzić płytę.Mam posprawdzane włączniki12v,rezystory,tranzystory i wszystko na razie w porządku.Mam wątpliwości co do jednego elementu typu SMD jak pokazany na obrazku nie wiem jaką rolę ma w tej pralce i czy przypadkowo nie jest odpowiedzialny za tą usterką?
    Czekam cały czas na waszę pomoc.Oznaczenie elementu coś w rodzaju W04.

• Poziom 10  
    axxx napisał:
    To jest bezpiecznik.

Jak mam go sprawdzić?Czy przy jego uszkodzenia może dalej pralka chodzić? bo u mnie chodzi tylko pod koniec prania żarówka pod kluczem nie wyłącza się jedynie po odłączeniu kabla pralki od gniazda zasilania.
  • Specjalista AGD
    Bezpiecznik to bezpiecznik sprawdza się na przejście.
    Jeżeli by był nie sprawny nie pracowała by cała płyta.
  • Specjalista AGD
    To jest mostek prostowniczy. Myślę że wina jest w epromie.
  • Poziom 10  
    wiesiekba napisał:
    To jest mostek prostowniczy. Myślę że wina jest w epromie.

Tak myślałem ale mi wydaje bdyby wina była w epromie to by nie chodziły programy prania ale chodzą ładnie i bez zarzutu.
    W końcu posłuchałem kolegi który mi powtarzał cały czas co ci przeszkadza że pali światło ważne że pierze,i montowałem płytę do pralki.Nie uwierzycie!działa poprawnie i światełko gaśnie po skónczeniu prania.Jedynie co robiłem to skręcenie płytą śrubą dopralki bo wcześniej płyta była na luzie żeby ułatwić jej szybki demontażu w razie niesprwności.Czy ktoś z kolegów wie co jest grany?może to sprawa masy?Niżej prześle obrazek przedstawiający mijesce przekręcenia śruby.

• Specjalista AGD
    W takim przypadku zawilgocona płyta lub zimny lut to jest mocowanie a nie masa przez plastik masy się nie robi. Ważne że moduł działa :D