Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega 2.5TD 95r po wymianie świec brak grzania+błędy

palec1 03 Lut 2009 18:06 2373 5
  • #1 03 Lut 2009 18:06
    palec1
    Poziom 2  

Witam
    Jeszcze wczoraj moja Omega przed zapaleniem silnika rozgrzewala swiece sygnalizujac to zolta lampka teraz po wstawieniu do mechanika , wymiana swiec mowilem 6 wymienil tylko 3 nie dosc ze nie ma grzania swiec to pala sie trzy kontrolki : od poduszki, abs i silnika kody bledow 19, 34,,49
    Mechanik mowi ze to nie jego wina i ze elektryka robi psikusy
    heh dobre

co teraz ?

0 5
  • #2 03 Lut 2009 21:53
    emeryt2
    Poziom 42  

Nie odbierać samochodu , aż przywróci do pierwotnego stanu.

0
  • #3 04 Lut 2009 23:04
    palec1
    Poziom 2  

ok .. wiem masz racje .. niestety wyjechalem z warsztatu i skierowal mnie do swojego kuzyna elektryka .. no i sprawdzil bezpieczniki ,, i stwierdzil zewszystko jest ok .. tylko nie sprawdzil na pompie od abs .. bo przekazniki sa na stale wmontowane i trzeba by bylo wyjmowac i to napewno one ......

a ja na to g. prawda ..
    spedzilem pare godzin czytajac na ten temat mna tym forum ,.. to piekna baza danych i znalazlem wszystki inf....

kody bledów 19 ,34,49 ... 2 czujniki ,,, jeden od kolektora .. i zbyt wysoke napiecie. .

koles wyjmowal kolektor i cos zwali ... na forum sa 2 przypadki gdy przy wymianie swiec .. i tym samym wyjeciu kolektora pada czujnik ... "pada" ..
    w sensie ze pali sie lampka .. ale nigdzie nie jest napisane co w koncu z nimi zrobili ?/ czy poszly do wymiany ...
    a teraz pytanie .. nie chcem sie bujac i byc bujanym .. wiec mysle o tym zeby pojechac do serwisu opla i zeby stwierdzili co jest ...jezeli sie okarze ze to zwalil mechanik to zajade do niiego i pokarze mu rachunek ......co wy na to ??

0
  • #4 05 Lut 2009 02:01
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

spoko, nagraj jeszcze kamerką "rozmowę" z "mistrzem" i wklej w "ju tubie". A tu poprosimy link.

0
  • #5 09 Lut 2009 21:06
    palec1
    Poziom 2  

... i wszystko jasne ...

pobujalem sie troszeczke .. 2 dni .. i mialem racje .. koles zgniotl kolektorem kabelek od czujnika na wtrysku ,.,, dawalo impuls na cala mase samochodu .. no i swiecily sie kontrolki ,,, usterka byla widoczna golym okiem po zdjeciu oslony ... no tacy to wszyscy specjalisci ... elektrycy .. bylem u 4 ... brawo panowie ..

ps. dziekuje starszemu i temu drugiemu za konklret odpowiedz :)

Dodano po 1 [minuty]:

ps .. nie wiem skad macie tyle punktow .... chyba smsy wysylacie ...

0
  • #6 10 Lut 2009 03:25
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

palec1 napisał:
    no tacy to wszyscy specjalisci ... elektrycy .. bylem u 4 ... brawo panowie ..
    To nie zawracaj głowy i naprawiaj sobie sam.

ps. dziekuje starszemu i temu drugiemu za konklret odpowiedz :)
    Jakie pytanie taka odpowiedź :)

ps .. nie wiem skad macie tyle punktow .... chyba smsy wysylacie ...

Oczywiście! Nałogowo!

0