Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybka piłka, max 800 zł za radio i głośniki

koza48 03 Lut 2009 18:12 1570 9
  • #1 03 Lut 2009 18:12
    koza48
    Poziom 10  

Samochód: Renault Scenic 98
    Właściciel: nie audiofil
    Kwota: max 800 zł

Proszę o poradę jakie kupić głośniki (16,5 cm odseparowane) i radio do tego samochodu. Zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość do tej kwoty. Wzmacniacza raczej nie przewiduję, bynajmniej nie w tym roku. Nie chcę za dużo inwestować. Sprzęt chciałbym aby był nowy (w przypadku sprzedaży auta łatwy do przeniesienia do nowego) i do kupienia w jednym sklepie.
    Drzwi wygłuszę matą ADM Link myślę że 4 opakowania starczą w zupełności. Jeżeli ktoś korzystał z tej maty to proszę o opinie.
    Muzyka którą słucham to każda jaka leci, w większości raczej będę słuchał radia, czasami MP3. USB, SD, Bluetoothy nie wymagana aczkolwiek jak się pojawią to tragedii nie będzie.
    Myślę że to tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam.

0 9
  • Pomocny post
    #2 03 Lut 2009 18:26
    maxtz
    Poziom 27  

CLARION DXZ388RUSB + μ-Dimension EL Comp 6

0
  • #3 03 Lut 2009 18:47
    koza48
    Poziom 10  

A czy jest większa różnica pomiędzy DXZ388RUSB a DXZ389RUSB? Szczerze to DXZ389RUSB mi bardziej pasi :) (kolor podświetlania mam bursztynowy)

0
  • #4 03 Lut 2009 19:26
    Stochus
    Poziom 16  

Przecież te radio jest tak brzydkie, ze szkoda gadac ;P

zobacz na ALPINE ? np. CDE-101R ? coś pokroju tego radyjka.
    jvc, pioneer ? patrz na radia w granicach 400-600zł

a poza tym te μ-Dimension EL Comp 6 są troche za mocne jak pod samo radio, nie wiem;/

proponowałbym coś pokroju helix dark blue 62.1( nie wiecej jak 50rms pod samo radio) ładnie na dystansach i wygluszanie!;)

0
  • #5 03 Lut 2009 19:46
    maxtz
    Poziom 27  

Czy jest brzydkie to rzecz gustu mi osobiście dużo bardziej się podoba od budżetowych pioneerów ;)
    EL Comp 6 są za mocne pod radio a helixy niby nie :?:
    Mocowo te głośniki są porównywalne natomiast jeżeli chodzi już o jakość odtwarzanego dźwięku to helixy zostają z tyłu i to daleko (moje zdanie)
    Oczywiście pod wzmacniaczem zarówno jeden jak i drugi komplet zagra dużo lepiej ;)

0
  • #6 03 Lut 2009 19:55
    koza48
    Poziom 10  

Szczerze to ten DXZ389RUSB właśnie mi się podoba, bawiłem się nim w MM niedawno no i pod względem parametrów też nie jest kiepski chyba?
    Powiedzmy że radio już mam więc zostaje tylko kwestia głośników. Myślałem też o Helix'ach ale opinie są podzielone wiec proszę o jeszcze jakieś propozycje.

0
  • #7 17 Lut 2009 00:06
    koza48
    Poziom 10  

No to DXZ389RUSB i Helixy 62.1 zamówione w weekend będę montował. Pytanie odnośnie dystansów MDF.
    Czy grubość ma być taka jak przerwa pomiędzy boczkiem a blachą i wtedy przez boczek się w wiercamy do dystansu czy głośnik wkręcamy w dystans a w boczku wycinamy dziurę aby można było przez niego przełożyć głośnik?

0
  • #8 17 Lut 2009 00:33
    berylus
    Poziom 10  

Mam to radio, fajnie gra w tej klasie cenowej, ale denerwuje mnie tylko regulacja basów, sopranów. Trzeba naprzyciskać się klawiszy, czekać aż zacznie migać enter itp. srutu tutu. Co za kretyn wymyślił taką obsługę, zwłaszcza, że jest USB i można zapodać multum płyt i trzeba trochę poregulować, bo nie każda płyta i muzyka (starsza, nowsza) brzmi tak samo.

0
  • #9 17 Lut 2009 14:07
    koza48
    Poziom 10  

Nie mogę znaleźć informacji co do maksymalnej pojemności pamięci usb obsługiwanej przez radio, wie ktoś może ile to będzie? Wiem tylko że: Przednie złącze USB z obsługą maksymalnej ilości utworów: 130 560 (255 utworów w 512 folderach)

0
  • #10 20 Lut 2009 18:48
    koza48
    Poziom 10  

Witam,
    Radyjko już zamontowane, gra duuużo ładniej niż stare ale szczerze powiem to ze sterowaniem nie jest tak lekko jakby się mogło wydawać, z pewnością jest to do ogarnięcia ale nie ma mowy aby robić to podczas jazdy :-/

Prośba o pomoc
    W tej chwili mam fabryczne głośniki czyli 13 w drzwiach i wysoko tonowe pod szybą. Chciałbym aby tak właśnie pozostało po wymianie na helixy czyli w tych samych miejscach, z tego co widziałem to zwrotnica powinna wejść pod głośnik wysokotonowy pod szybą bo jest tam trochę miejsca). Pytanie jest następując. W jaki sposób najlepiej to połączyć tzn w którym miejscu zamontować zwrotnice od helixów i jak to podłączyć pod radio, rozumiem że będzie trzeba wpiąć się do fabrycznej kostki ISO ale nie wiem w które miejsca. Mam kupione nowe kable 1,5 mm2 na ten cel. W przyszłości będę chciał zamontować wzmacniacz z tyłu w bagażniku więc proszę o poradę jak to najlepiej podłączyć aby później znowu tego nie przerabiać, przyznam że jestem dość "zielony" w tych sprawach ale mimo wszystko chcę to zrobić samemu. Samochód to scenic 98 rok.

0