Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Memory Stick 8GB -Recowerable write error

03 Lut 2009 18:41 2353 13
  • Poziom 29  
    Witam
    Diagnozując swojego flash-a programem Flash Drive Tester v1.12 (program ogólnie dostępny) wykrył błąd jak w tytule.
    Dodatkowo mam opis "Przekroczono limit czasu semafora"
    Po tym błędzie w bloku wywala po kolei błędy we wszystkich następnych blokach. Brzmi on "Comparsion error"
    Co t za błędy, co oznaczają i czy jest możliwość uratowania flash-a.
    Wszystkie podpowiedzi mile widziane .
    Pzdr
  • Poziom 31  
    Podstawowe pytanie - co to za karta ? skąd pochodzi ? i czy kiedykolwiek była sprawna.
  • Poziom 29  
    krzycho123 napisał:
    Podstawowe pytanie - co to za karta ? skąd pochodzi ? i czy kiedykolwiek była sprawna.

Karta to Memory Stick PRO Duo 8GB Magic Gate .
    Pochodzenie nieznane -dostałem od kumpla .
    Raczej sprawna nie była, przynajmniej u mnie .
    Ciekawą sprawą jest zapis danych na tej pamięci, po zapisie większej ilości danych zostają na karcie tylko puste foldery a dane z nich jakby wyparowały.
  • Spec od komputerów
    Próbowałeś ją formatować ? Pewnie oszukana pojemność.
  • Poziom 29  
    tronic1 napisał:
    Próbowałeś ją formatować ? Pewnie oszukana pojemność.

Pamięć daje się sformatować .
    Pojemność jaką pokazuje to ok.7,7GB
    Formatuje ją na FAT32
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    W takim razie spróbuj może jeszcze opcji Error Scan z pomocą Flash Memory Toolkit (trial ale działa przez 14dni) To software tej samej firmy co HD Tune.
    Dla pewności że nie ma na nim wirusa lub innego szkodnika użyj Flash Disinfector.

Jak nic nim nie wykryjesz, to spróbuj po prostu wyzerować całą zawartość karty (kasuje wszystkie dane) za pomocą HDD Wipe Tool, tylko nie pomyl się i wybierz urządzenie na BUS - USB , a nie ATA :D
    Po tym "czyszczeniu" normalnie sformatuj pod Windows-em lub za pomocą USB Disk Storage Format Tool - v2.1.8.
  • Poziom 31  
    zwirek1 napisał:
    [
    Pochodzenie nieznane -dostałem od kumpla .

To wszystko wyjaśnia , zapewne chińska podróbka z allegro . Te karty żadko kiedy działają poprawnie już nie mówiąc o pojemności .
    Nigdy nie powierzył bym takiej karcie zdjęć.
  • Poziom 29  
    Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

gsm_virus napisał:
    W takim razie spróbuj może jeszcze opcji Error Scan z pomocą Flash Memory Toolkit (trial ale działa przez 14dni) To software tej samej firmy co HD Tune.
    Dla pewności że nie ma na nim wirusa lub innego szkodnika użyj Flash Disinfector.

Jak nic nim nie wykryjesz, to spróbuj po prostu wyzerować całą zawartość karty (kasuje wszystkie dane) za pomocą HDD Wipe Tool, tylko nie pomyl się i wybierz urządzenie na BUS - USB , a nie ATA :D
    Po tym "czyszczeniu" normalnie sformatuj pod Windows-em lub za pomocą USB Disk Storage Format Tool - v2.1.8.

W pierwszym programie error scan nie wykrył żadnych błędów ,
    w drugim programie też wszystko ok.
    Nie wykrył żadnych szkodników ani wirusów .
    W Hard Disk Wipe Tool 2 zaczeły się schody.
    Po czasie wywala błąd "Seek error occured at offset 2147483648"
    Błąd ten powtarza się w kółko .
  • Moderator Samochody
    ...czyli ta karta ma pojemność 1GiB (8Gb) tylko w firmware jest błędnie zapisane jako 8GiB, nagminne w chinskich podróbach z Allegro. Jeśli znajdziesz program, którym uda Ci się poprawić pojemność zapisaną w firmware na 1GB lub uda Ci się założyć partycję 1GB to możesz tej karty używać.
  • Poziom 29  
    tzok napisał:
    ...czyli ta karta ma pojemność 1GiB (8Gb) tylko w firmware jest błędnie zapisane jako 8GiB, nagminne w chinskich podróbach z Allegro. Jeśli znajdziesz program, którym uda Ci się poprawić pojemność zapisaną w firmware na 1GB lub uda Ci się założyć partycję 1GB to możesz tej karty używać.

Karta jest oryginalna sprawdziłem na stronie producenta.
    Model: MSX-M8GST
    Seria: J504UU8
    Made in Japan
    1GB raczej to nie będzie bo przenosiłem na niej do 5GB danych.
    Ale tylko czasami udawało się przenieść, często przenosiło same foldery bez zawartości .
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    zwirek1 napisał:
    Karta jest oryginalna sprawdziłem na stronie producenta.
    Model: MSX-M8GST
    Seria: J504UU8
    Made in Japan
    Raczej rodzę sprawdzić informacje, chociaż można znaleźć takie coś Link z 2005r.

zwirek1 napisał:
    1GB raczej to nie będzie bo przenosiłem na niej do 5GB danych.
    Ale tylko czasami udawało się przenieść, często przenosiło same foldery bez zawartości .
    No to jest właśnie skutek braku pamięci.
    A może wyskakiwały takie pliki z "krzaczkami" zamiast nazwy - tak jak w tym linku?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Twój opis idealnie pasuje do takiej podróby, choć zazwyczaj spotykałem się z tak podrobionymi pendrive'ami. Zazwyczaj nagrać się da "do pełna" ale część danych przepada lub zostaje nadpisana innymi danymi. Adres na którym występuje błąd dokładnie, co do 1 bajta odpowiada 1GiB.

Podróba jak to podróba - wygląda jak oryginał, tylko zapewne wszyskie egzemplarze mają ten sam numer seryjny ;)

http://reviews.ebay.co.uk/FAKE-Sony-Memory-St...Gate-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001535763

Cytat:
    # FAKE Sony have easily identifiable FALSE Sony part numbers with extra letter T and also mixed/incorrect UPC Part Number on the retail paper insert.

* Pro Duo:
    o 2GB (MSX-M2GST/X)
    o 4GB (MSX-M4GST/X)
    o 8GB (MSX-M8GST/X)
    o 16GB (OEM ?)

# Newer FAKE may have correct Sony Part Number but the UPC Part Number may still be incorrect on the retail insert! Fake has none of the Operating Instructions sheet(s) and none of the separate Sony Warranty sheet.

#
    Genuine Memory Stick displays User Capacity: 8GB as 7687MB or 7763MB; 4GB as 3839MB; 2GB as 1909MB or 1910MB; 1GB as 956MB.
    #
    Fake Memory Sticks displays User Capacity: 8GB as 7727MB or 7839MB; 4GB as 3876MB; 2GB as 1937MB or 1949MB or 1956MB or 1959MB; 1GB as 969MB of memory space when being tested.

Jeden fragment "podróbki łatwo poznać po tym, że mają na końcu oznaczenia literę T"... oryginał powinien mieć oznaczenie "MSX-M8GS".

Memory Stick 8GB -Recowerable write error Memory Stick 8GB -Recowerable write error
    Podróbka to ten jaśniejszy (u góry i po lewej).
  • Poziom 29  
    Przy ściągniętych danych niema żadnych krzaków .tylko puste foldery, nazwy folderów poprawne .
    Panowie w środku siedzi pamięć firmy hynix KOR ;HY27UU088G5M i procek zalana kropla bez opisu .
    Nie znalazłem pdf-a do tego flsh-a.
    Jak zdobędę aparat zrobię fotkę elektroniki .

No to mam chamską podróbę .
    Wszystkim dzięki za pomoc .
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    zwirek1 , no widzisz . Nie ufałeś kolegom ;) podóbka jak nic .
    Mam /miałem oryginały ,z nimi nie ma żadnych problemów zawsze można im zaufać a z podróbkami różnie bywa.
    Mam taką jedną 1GB duo i działa od dawna bez problemu ,kiedy ją kupowałem kosztowała ~200zł podczas gdy oryginał ponad 300zł .
    Nowe kupuje głownie Sandisk ze względu na cene a jakość taka sama jak Sony.

PS> wrzuć fotę jak znajdziesz aparat , dla potomności