Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3310 nie wlacza sie, ale da sie flashowac co jest?

30 Lis 2002 09:47 3024 11
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak w temacie - mam taki objaw, co moze byc? Fon chyba po zalaniu albo upadku, nie pamietam w tej chwili a nie chce mi sie jej otwierac. Pozdro,
    Tomasz WL
    P.S. Dzisiaj mam natchnienie na pisanie :)
  • Poziom 17  
    Czy flashuje sie do konca, jesli tak zrob backup Eeprom 3D0000 do 400000, zgraj to samo z innej nokii i wrzuc do tej popsutej, moze to cos da...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    w sumie to z epromem nie probowalem, jakos o tym nie pomyslalem, ale za chwile sprobuje
  • Poziom 33  
    chyba powinieneś najpierw zobacztć co się dzieje w srodku 8O

kiedyś się rozpędziłem się i flashowałem 3330 flashem od 3310 , obudowa była zmieniona :(

po DCT3 powinien wstać , chyba że jest usterka mechaniczna :(

przy uszkodzeniu eepromu miałbyś CONTAKT ...

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Pamietaj ! zawsze w takich przypadkach fleszuj calosc , czyli 20 do 40 czyli wraz z epromem , bo inaczej szkoda twojego czasu , jesli to nie pomoze to musisz naprawic usterke na plycie , jak telefon byl zalany , fleszuje sie prawidlowo to niemasz jakiegos zasilania , najczesciej jest to skorodowany punkt przepustowy lub jakies przejscie , na poczatek musisz sprawdzic zasilanie ukladu CCONT jak tego nie bedzie to telefon nie bedzie sie wlanczal nawet jak sie bedzie prawidlowo fleszowal . Pozdrawiam Michal :)
  • Spec od GSM
    Proponuje nie ruszać eepromu, zwłaszcza że można mieć efekt Idea i żadne j kreski zasięgu, po czym reset i sim karta nie przyjęta. Jak ee jest fake to jest contact service, co już posał Picador. CCONT Hagar, posprawdzaj wcześniej napięcia wokół tych scalaków tak jak każe serwisówka. Jak któregoś napięcia nie będzie to tam jest napisane co wymienić.
  • Poziom 22  
    Mam właśnie taki efekt :-( brak zasięgu, reset i karta SIM nie przyjęta. Dostałem od klienta po zmianie języka ( tak twierdzi ). Pomierzyłem juz wszystko i wszystko jest OK. Już naprawdę nie wiem czego jeszcze mógłbym w tym przpadku spróbować.

Pozdrawiam.
  • Spec od GSM
    wgraj czysty eeprom ze strony nuggie - go
  • Poziom 20  
    Ja bym potraktował całym flashem 20-40
  • Poziom 12  
    To może śmieszne, ale ja miałem tak dwukrotnie, że nie wstawała, fleszowała się i tyle. Wykąpałem w propanolu DOBRZE posuszyłem i poszły (obie).
  • Poziom 12  
    Witam
    Jeśli telefon wyprawia takie cuda (nokia) to wbijam mu cały flash, następnie EepromTools'em (na email) poprawiam sume kontrolną, zdejmuje 4 loki i poprawiam eeprom.
    To w przypadku kedu już się włączy i niemożna się z nim "dogadać".
    U mnie to zawsze działa :lol:
    Pozdrawiam
  • Spec od GSM
    Nie zawsze........... Po flesznięciu na obszarze 0x00200000 do 0x00400000 wgrywamy eeprom od innego fona. I na niektórych pomaga open lock, FAID, a na niektórych nie. Nokia wystawia czasami 1 kreskę po czym zasięg znika i reset telefonu, a nastepnie komunikat sim karta nie przyjęta. Wina jest po stronie IMEI - zły IMEI - no network - stara wiadomość z czasów 5110. Po zapodaniu IMEI powinno pomóc. Najlepiej oryginalny taki jak miał. W tym momencie nie naruszamy też naszego kochanego polskiego prawa. :D