Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Magnavox MDV440 -upgrade oraz podłączenie do TV

03 Lut 2009 22:36 3978 9
  • Poziom 9  
    Witam!
    Pytanie 1.
    Dostałem na prezent taki odtwarzacz (Magnavox MDV440/12) -podobno Philips to produkuje.
    Dosyć funkcjonalny (np. USB), odtwarza napisy do DivX (polskie znaki) z jednym "ale". Napisy są wyświetlane na filmie a przy np. telewizorze 4:3 i filmie 16:9 mamy sporo miejsca na dole -tam napisy byłyby bardziej czytelne. Problem w tym, że nie ma żadnej opcji regulacji napisów (położenie, czcionka, wielkość etc.).
    Wobec tego mam pytanie czy są sposoby upgrad'u oprogramowania aby chociaż regulacja położenia i wielkości czcionki była dostępna?

Pytanie 2.
    Mam TV Thomson'a z jednym tylko wejściem SCART (no i oczywiście antenowe). Do antenowego podpiętą mam kablówkę. SCART w TV mam wykorzystany do podpięcia dekodera nBox. Jest jakiś sposób aby to podłączyć żebym nie musiał kabli przepinać?

Dźwięk podłączę do wieży (poprzez DIGITAL OUT) -tu nie ma problemu.
    Co z obrazem?
    TV: -tylko 2 wejścia: antenowe i SCART
    nBox: wyjście SCART, HDMI (odpada -nie mam w TV) i YUV (Y Pb Pr) -to ostatnie wydaje mi się, że to tylko wyjście.
    DVD: SCART oraz YUV

Jest jakiś sposób aby to razem połączyć?

Z góry dzięki za pomoc,
    Tomek
  • Poziom 20  
    Przepraszam, za odświeżanie starego tematu. Ale mam ten sam problem.

Czy istnieje jakiś firware, który da więcej możliwości regulacji napisami?
  • Poziom 2  
    Jaki model pilota Philipsa lub innego można zastosować do Magnavoxa, może się ktoś orientuje? dziekuje za odpowiedz
  • Poziom 29  
    Można zastosować pilot oryginalny - nie ma oznaczeń na nim poza "DVD PLAYER" , pilot mam , dalsze info na p.w.
  • Poziom 20  
    A czy coś wiadomo o jakimś nowszym firmware do tego modelu. Bo na stronie Philipsa nic nie pisze...
  • Poziom 11  
    Przepraszam ze sie wtrace do dyskusji ale mam problem z czytaniem napisów w filmach.Mialem kiedys DVD playera firmy JGC DVD 540 HDMI ale niestety po gwarancji zapsul sie i nie dalo sie go juz naprawic.Player ten obslugiwal formaty Mpeg1,Mpeg2,Mpeg4 i DivX oraz mial w menu funkcje Subtitle i DivX-subtitle no i oczywiscie czytal napisy w pliku z jakims filmem.Moje pytanie dotyczy tego czy jezeli kupie jakikolwiek player z obsluga Divx to czy on bedzie czytal napisy czy musi byc to jakos zaznaczone w obsludze.
  • Poziom 20  
    MISCOALA - teraz już chyba każdy player który odtwarza DivX-y czyta napisy w kilku formatach.
  • Poziom 11  
    Właśnie że nie każdy, bo ten co mi padł, został w ramach gwarancji wymieniony na inny, podobny. Ten nowy nie czyta napisów :cry:

Moderowany przez arko100:

Treść postu poprawiłem, regulamin p. 8.2, 15. Proszę poprawić pozostałe posty.

• Poziom 20  
    Ale wiesz, że napisy muszą być w odpowiednim formacie, i muszą mięć DOKŁADNIE taką samą nazwę (pliku) jak plik filmu

np. Jakiś film.avi
    Jakiś film.txt
  • Poziom 11  
    wiem wiem plik filmu i plik napisow sa identyczne ( w koncu nie robie tego 1 raz ),chodzi o to ze w menu nie ma tej funkcji "divx subtitles"