Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drgania na biegu jałowym i przenoszenie drgań na karoserię.

03 Lut 2009 22:40 5896 6
  • Poziom 9  
    Witam ma problem z peugotem 307 2.0 hdi 90km, mianowicie na biegu jałowym przenosi mi drgania na karoserie najbardziej czuc te drgania przy gwałtownym ruszaniu a 1 i 2 biegu. wymieniłem 2 poduszki z wyjątkiem tej od skrzyni biegów sprawdziłem koło pasowe, drążki ok, filtry paliwa i powietrza też juz sam nie wiem co to może byc proszę o pomoc.
  • Moderator Samochody
    Zawsze żeby sprawdzić na której poduszce przenoszą się drgania przykładam palce do karoserii w pobliżu poduszek i u mnie sposób ten sprawdził się wiele razy.
  • Poziom 12  
    Wymienione nie znaczy dobre.
    Ja w swoim seacie 2 razy wymieniałem na noname i dopiero używany oryginał przyniósł oczekiwane rezultaty.
    Tamte były za twarde
  • Poziom 19  
    Poduszki na pewno .Kolega tytus ma wiele racji co orginał to orginał ,zobacz czy silnik leży leży lużno czy poduszki nie są nad ciągnięte do mocowania silnika ,a swoją drogą to dizelki lubią wprowadzać trochę drgań na niskich obrotach .
  • Poziom 9  
    Poduszki są orginale przynajmniej ta na kielichu z łapą do silnika a poduszka od skrzyni moze w takie wibracje wprowadzać samochód?, bardziech chodzi mi o te "drgania, wibracje" przy gwałtownym ruszaniu na 1 i 2 biegu sa bardzo odczuwalne.
  • Poziom 19  
    Może wibruje jakis inny element ,na przykład sterowanie skrzynią biegów .
  • Poziom 9  
    wymieniłem już nawet poduszkę skrzyni biegów i nic, a co to jest sterowanie skrzyni biegów? i jeszcze jedno po tej wymianie cos mi nie stuka tylko fuczy tak jakby był bez filtru powietrza a jak wyjmowałem obudowe filtru był tam taki cienki wezyk z koncufka która przepuszcza powietrze w jedna strone co to jest? bo nie wiem czy to ma byc gdzies włozone czy to tylko odprowadzenie wody lub nadmiaru powietrza.