Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyposażenie warsztatu - zakupy

erwinek 04 Lut 2009 08:53 3909 11
  • #1 04 Lut 2009 08:53
    erwinek
    Poziom 10  

Witam,
    Wlasnie zdecydowalem sie isc na swoje i stoje przed zakupem wyposazenia warsztatu elektronika z naciskiem na cyfrowke i prototypy moze maly serwis. Oto lista rzeczy ktore chcialbym kupic, prosze o opinie co o tym sprzecie sadzicie:
    1. Oscyloskop cyfrowy DS1202CA lub GDS-2204 (NDN)
    2. Zasilacz laboratoryjny DF1731SB5A (NDN)
    3. Stacja lutownicza 988D (NDN)
    4. Programator SmartProg2 (Elnec)
    Prosze o o opinie uzytkownikow takiego sprzetu, czy moze byc czy moze warto wybrac cos innego.

Pozdrawiam
    Erwinek

0 11
  • Semicon
  • #2 04 Lut 2009 18:10
    mdziewie
    Poziom 18  

Co do oscyloskopu, też chciałem kupić coś takiego, ale skończyło się na używanym tektroniksie. Co prawda ma jeszcze klasyczną lampę, nie ma zaawansowanych triggerów itd., ale jednak to tektronix. Poza tym parametrami (400MHz, 2GSa/s) bije na głowę nowe chińczyki. Używałem rigola i powiem, że niby przypomina oscyloskopy porządnych firm, ale w praktyce mu do nich daleko (np. miał "zwisy" jak się kręci gałkami; nie wiem, czy to wada konkretnego typu/modelu/egzemplarza, czy one z reguły tak mają).
    Pozdrawiam.

0
  • Semicon
  • #3 04 Lut 2009 20:31
    erwinek
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedz, tak tez się obawiałem ze za te cenę nie kupie sprzętu przyzwoitej klasy. Przyznam ze parametry tych oscyloskopów są naprawdę koszące, ale nie miałem nigdy z nimi do czynienia. Zastanawiam się jeszcze nad tą stacją. Co innego mogę kupić w przyzwoitej cenie ?

0
  • #4 04 Lut 2009 21:11
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli chodzi o stację to jest to tak naprawdę Xytronic.
    Mam jej starszy model.
    Jako stacją lutownicza, termo pęseta i odsysacz sprawdza się BDB.
    Jako HOT AIR nie.
    Nie ma to znaczenia bo najtańszy HOT AIR to wydatek około 200 pln.

Mozna ją kupić też w www.biall.com.pl Xytronic LF9000 cyfrowy zest. lut.+HAP80+TWZ100+426DLX
    1,207.80 zł

Jeśli chodzi o oscyloskopy to wszyscy znają moje zdanie - jeśli wydawać kupę kasy to na używany sprzęt dobrej marki ( Tektronix, Hameg itp.)

Nie miałem ręku Rigoli ale jak chcesz zostawić trochę kasy W NDN to się do nich przejdź i namacalnie po testuj ( najlepiej ten sam przebieg z harmonicznymi "puścić" na cyfrowy i analogowy oscyloskop np. Hameg - mają w NDN).

0
  • #5 05 Lut 2009 09:42
    erwinek
    Poziom 10  

Przekonaliście mnie z tym oscyloskopem. Chyba zaszaleje i kupie TEKTRONIX - TDS2024B. Co mysliscie o takim zakupie ? Gdzie najlepiej kupowac sprzet tektronixa ? Narazie znalazlem tylko Farnell.

0
  • #7 05 Lut 2009 13:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 05 Lut 2009 14:22
    erwinek
    Poziom 10  

Cytat:
    Może lepiej coś z 48 pinową podstawką ZIF?

Jakas konkretna propozcycja ? Z Elneca kozystalem i wiem ze sa dosc solidne (poza plastikowymi modelami, ktore sa bardzo wrazliwe na ESD).

0
  • Pomocny post
    #9 05 Lut 2009 14:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 05 Lut 2009 14:41
    erwinek
    Poziom 10  

Faktycznie 48 pinow moze sie przydac. Warto kupowac jakies przejsciowki, czy lepiej wykonac je samemu ?

0
  • #11 05 Lut 2009 14:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 06 Lut 2009 10:39
    erwinek
    Poziom 10  

Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem systemu szufladek na elementy. Czy ktos moze polecic jakis konkretny model lub producenta ? Ja sklaniam sie do zakupu systemu VarioPlus w TME. Czy te szufladki sa dobrej jakosci ?

0