Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwrotnica do kolumn. Jak zrobić? Jakie cewki? Ile zwojów?

Maciek Góźdź 04 Feb 2009 10:19 3110 11
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    Witam chciałbym zrobić zwrtonice do tych kolumn https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1111513.html Kolumny są zbudowane z głośników Niski 858-11 Sony 6 Ω, wysoki Tonsil gdwt 9/80, a na środek będzie ISOPHON DKMT 1226/8, Chciałbym zrobić podział na ok 1khz 12db a miedzy średnim a wysokim ok 8khz 6db (chciałbym go odciac samym kondensatorem) Niski ma ok 96db spl. wiec wysoki i sredni trzeba bedzie stłumić, ma ktoś projekt takiej zwrotnicy ? jakie mają być cewki ? grybiść rutu średnica? ikość zwojów ? Parametry isophona :
    Zwrotnica do kolumn. Jak zrobić? Jakie cewki? Ile zwojów?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    Te strony widziałem wczsniej chodzi mi głównie o obliczenie cewek i le drutu na nie trzeba jaka średnia? i jaka śernica drutu .
    aca
    Level 30  
    Hi,
    troche dziwny dobor przetwornikow. Widziales charakterystyki czestotliwosciowe tych glosnikow ze chcesz je "ciac" prawie przy tych czestotliwosciach ? Wlasciwe parametry sa niezbedne do obliczenia zwrotnicy. Co do drutu to w basie 1,4mm, srednie 1mm i wysokie 0,8mm. A ile tego drutu potrzebujesz dowiesz sie jak policzysz twoje cewki i dobierzesz odpowiedznie karkasy na Twoje cewki powietrzne. Nie lepiej i prosciej kupic gotowe cewki ? Miernik indukcyjnosci oczywiscie tez potrzebujesz.
    Pozdrowienia
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    A bez mirnika indukcyjności nie da rady ? jak nie to bede musial kupić cewki . niestety szczegółowe parametry mam tylko do tonsila .i mam troche parametrów do isophona. niestety do basowego nie mam ponieważ to zadko spotykany i stary juz głośnik, ale bardzo dobzre gra . Pasmo przenoszenia isophona 500-10000 ( tak jak w karcie ) zalecany podział 900hz 6db. parametry tonsila są tu http://www.e-tonsil.pl/index.php?d=produkt&id=92
    Dj Snake
    Level 22  
    A w jaki sposób bez miernika sprawdzisz, czy to co nawinąłeś ma właściwą indukcyjność? Chyba nie chcesz robić cewek na oko? ;) A skoro ten ISOPHON ma pasmo 500 - 1000 to w jaki sposób ma on grac do 8kHz? Nie rozumiem ;)
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    a gdzie wyczytałeś ze do 1 khz przenosi ?? Ja napisałem "Pasmo przenoszenia isophona 500-10000" a 10000 to chyba 10 khz ? ?

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

a zapominałem dodać głośnik basowy ma moc 100 W .to jakiejcgrubości musi byc drut w zwrotnicy ?
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    a gdzie mozna kupic tanio cewki odpowiednie cewki ?
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    to jak pomoże mi ktoś zaprojektować dobrą i tanią zwrotnice ?
    User removed account
    User removed account  
    Maciek Góźdź
    Level 18  
    A dobrze by było zrobic podział na ok 1.5 khz 12db miedzy niskotonowym a driverem ? i driver by grał do końca pasma a na gdwt dać tylko kondensator i zabezpieczenie i ciąć go ok 8khz 6db? jak zabezpieczyć driver ? tak samo jak wysoki ?

zaprojektowałem już zwrotnice, czy cewki od STX będą dobre na zwrotnice do tych kolumn?

Czy cewki od stx nadają sie na zwortnice do kolumy o takiej mocy ?
    jakim drutrm te cewki sa nawijane?

Posty były raportowane.
    Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem TRZY posty.

Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.[hefid]