Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Experyment PHILADELFIA :::GENERATOR POLA MAGNETYCZNEGO

jondran 04 Lut 2009 10:44 5527 13
    jondran
    Poziom 9  
    Witam, mam małe pytanie czy wie ktoś jakie powinno być pole elektromagnetyczne które było wykorzystane w experymencie philadelfia. Czy ma ktoś link do filmu z tego? Jak zrobić taki generator pola elektromagnetycznego ?

Przeniosłem "Inne". Proszę czytać opisy działów. [dzimi]
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jondran
    Poziom 9  
    dzieki ale jeżli by ktoś cos wiedział na temat generatorów proszee o informacje
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    W związku z cewką tesli i wyładowaniami rezonansowymi, to powiem że pulsary też sa takimi generatorami i na pewno część energi dochodzi do ziemi tylko jaka to jest energia?
    Pozatym dziwnwe jest że elektrony odchylone w polu magnetycznym z dużą prędkościa uderzając w materiał generują falę elektromagnetyczną w przedziale mikrofalowym. Ale co tam ludzie wolą inne doznania niż wytężać mózgi .
    bobo
    Poziom 29  
    romoo napisał:
    W związku z cewką tesli i wyładowaniami rezonansowymi, to powiem że pulsary też sa takimi generatorami .

No, nie za bardzo.
    Pozdrówka
    JohnRing
    Poziom 14  
    jondran napisał:
    Witam, mam małe pytanie czy wie ktoś jakie powinno być pole elektromagnetyczne które było wykorzystane w experymencie philadelfia. Czy ma ktoś link do filmu z tego? Jak zrobić taki generator pola elektromagnetycznego ?

Co do szczegółów dotyczących samego eksperymentu to za wiele się nie dowiesz, jedynie jakie skutki nieumiejętna zabawa falami elektromagnetycznymi zostały wywołane.
    Podobne skutki wywołujące "dziwne" zachowanie się materii (na o wiele mniejszą skalę) udało się przeprowadzić John-owi Hutchison-owi (Hutchison effect). I w tym miejscu drąż temat...
    Jest również taka stronka: http://www.electrino.pl/index.html
    Na forum tejże, właściciel opisuje również ciekawe zachowanie materii traktowanej odpowiednimi generatorami.
    Czebu
    Poziom 19  
    JohnRing. Przez podanie łącza do tej strony, stwierdzasz, że około 200 lat pracy nad fizyką nie ma sensu. Jesteś tego pewien, że John Hutchison, mógłby coś wnieść do takiego eksperymentu podobnego do Filadelfii? Kto broni Ci się z nim skontaktować?

jondran. Odpowiadając na Twoje pytanie: musisz mieć silne elektromagnesy zasilane prądem stałym.
    Mam zadania dla Ciebie do tego eksperymentu. Ono nawet jest związane z tym eksperymentem.
    Tu zadaję pytanie z zadania: Co się stanie z jakimkolwiek przedmiotem umieszczonym w silnym (potężnym) polu magnetycznym? Zastanów się nad tym. Zrób obliczenia. A potem przeprowadź to doświadczenie.
    Następnie zastanów się nad eksperymentem Filadelfia.
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Historia i fizyka to dwa najbardziej zakłamane przedmioty.
    bobo
    Poziom 29  
    piotr_kadlubowski napisał:
    Odpowiadając na Twoje pytanie: musisz mieć silne elektromagnesy zasilane prądem stałym.
    Mam zadania dla Ciebie do tego eksperymentu. Ono nawet jest związane z tym eksperymentem.
    Tu zadaję pytanie z zadania: Co się stanie z jakimkolwiek przedmiotem umieszczonym w silnym (potężnym) polu magnetycznym? Zastanów się nad tym. Zrób obliczenia. A potem przeprowadź to doświadczenie.
    Następnie zastanów się nad eksperymentem Filadelfia.

Kto powiedział że taki, przypadek z użyciem stałego pola magnetycznego, miał miejsce? Podpuszcza kolega innych bzdurnymi pomysłami i stara się udawać wielce znającego się na całej zabawie. Ja zaproponuję koledze coś na wyobraźnie, niech sobie kolega wyobrazi elektromagnes, zasilany prądem stałym, o zasięgu pola magnetycznego na odległość 100m. I ostatnie, proszę tego nie liczyć i nie robić doświadczeń.
    Pozdrówka
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    JohnRing napisał:
    Podobne skutki wywołujące "dziwne" zachowanie się materii (na o wiele mniejszą skalę) udało się przeprowadzić John-owi Hutchison-owi (Hutchison effect)

Udało się? Jak zwykle na YouTube? A świadkowie byli? Jacyś obserwatorzy niezależni? Eksperyment w kontrolowanym środowisku?
    Pozwolę sobie na cytat:
    In a posting to the sci.physics.research newsgroup, Marc Millis, who ran the now-defunct Breakthrough Propulsion Physics Program for NASA wrote:

This "Hutchison Effect" has been claimed for years, without any independent verification — ever. In fact, its originator can't even replicate it on demand. This has been investigated more than once, been part of documentaries on The Discovery Channel, but still never seems to pass critical muster. This is in the category of folklore. In general, the "American Antigravity" web site caters to such folklore and its enthusiasts......Yes, I am the author and therefor am biased as to the value of this report.
    —Marc G. Millis, Video Footage Of Antigravity ?

( http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hutchison )
    JohnRing
    Poziom 14  
    @jankolo. Jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Ta będzie dobra: Dla mnie wiarygodność Wikipedii jest taka sama ja dla Ciebie wiarygodność Youtube :-)
    jankolo
    JohnRing napisał:
    Dla mnie wiarygodność Wikipedii jest taka sama ja dla Ciebie wiarygodność Youtube :-)

Zmienimy więc źródło:
    http://groups.google.com/group/sci.physics.re...a80e3101?hl=en&lnk=st&rnum=2#d2103c94a80e3101
    A przy okazji trzy inne fragmenty (wcale nie z wikipedii):
    Unfortunately, he seems to be the only one who can produce the effects, but not even he can replicate them—at least not in the presence of unbiased observers. His evidence consists mainly of his word and his videos.

Critics also point out that the videos do not show what happens to the objects after they levitate
    ( obydwa z http://www.skepdic.com/hutchisonhoax.html )

One particularly damning piece of evidence against him is a video he produced for a television special which shows a toy UFO levitating and jumping around wildly. A string is clearly visible in the upper left-hand corner of the video, wiggling in sync with the UFO’s movements. At first Hutchison claimed that it was a wire which was part of the apparatus, but later he confessed that he was “creative” with the footage because he has been unable to reproduce the effect since 1991.
    ( http://www.damninteresting.com/the-hutchison-effect )
    Szczególnie interesująca jest próba oszustwa, opisana w trzecim fragmencie przytoczonym przeze mnie.

Pozwolę sobie jeszcze dodać link do interesującej analizy "Efektu Hutchinsona":
    http://www.skywise711.com/Skeptic/Hutchison/hutchison.html
    oraz link do ciekawostki o laboratorium Hutchinsona:
    http://pesn.com/2010/07/11/9501660_Hutchison_selling_anti-gravity_lab_on_eBay/
    JohnRing
    Poziom 14  
    @jankolo. Człowieku, powiedz o co Tobie tak na prawdę chodzi? Ktoś inny zadał pytanie i starałem się w miarę posiadanej wiedzy odpowiedzieć. Natomiast Ty szukasz jakiejś zaczepki. Moje słowa wywołują u Ciebie agresję czy co? Dobrze się czujesz?
    jankolo
    Nie szukam żadnej zaczepki. Pokazuję po prostu wiarygodność Johna Hutchinsona, w ktorego "dokonania" wierzysz. To Ty podpierałeś swoją wypowiedź tymi "dokonaniami" a nie ja.