Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xenon - Przepisy

rufus111 19 Cze 2009 21:45 49520 68
  • #61 19 Cze 2009 21:45
    slim24
    Poziom 11  

Przepisy przepisami, walić je. W końcu ukończyłem swoją kilkumiesiączną pracę nad lampkami i zamierzam się pochwalić. Wali mnie co tam domex powiesz i czy ci się spodobają. Ja się przyłożyłem do swojej roboty i z efektu jestem bardzo zadowolony. Barwa 4300K. Spotkałem już 3 kontrole ale całe szczęście odpukać takie czasy że oni teraz głownie za prędkość chwytają. Zrobiłem już na nich kilkaset kilosów i jeszcze mi nikt nie mrugnął długimi że oślepiam (raz tylko właśnie jak stali za zakrętem) ale za to teraz ile widzę nocą :D.

Xenon - Przepisy

Xenon - Przepisy

Xenon - Przepisy

Xenon - Przepisy

• #62 19 Cze 2009 22:19
    domex32
    Moderator Samochody

Jak to przejdzie przegląd diagnosta straci prace ;]

Za Twoje miłe słowa odpowiadam :

Oby Ci szybko dowód zabrali.

• #63 19 Cze 2009 22:40
    diabeel
    Poziom 17  

a ja sadze ze jest ok
    mimo ze ja mam u siebie bixenon i to nie na soczewce a na normalnym reflektorze( nie gładkim) bylem na stacji diagnostycznej i o dziwo bez problemu dało się ustawić światła a wczoraj wracałem o 23 z nad morza i teraz mogę śmiało napisać, że teraz to ja dopiero widzę drogę.
    PS.
    Nikt nie mrugał, na CB też nie wyzywali, więc ja zostawiam tak jak jest.
    PS2.
    Nie wiem czemu jak włączam długie to wtedy świeci mi do osi jezdni, a wiem że na zwykłych światłach tak nie jest.
    Może to mankament chińskich xenonów

• #64 19 Cze 2009 22:55
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Panowie! Jest szansa! Jeśli ktoś chce się załapać na odszkodowanie, to jedzie do Pruszkowa i szuka białego kadeta ze światłami przerobionymi na xenon. Wystarzcy dać się strzelić. I każda sprwa wygrana. Oślepił światłami I pieniążki lecą.
    Przyłączam się do zdania :domexa.
    Liczę,że na drogach będzie jak najmnoej takch chamów, jakim jest :slim.
    A :slim jesteś chamem dltego, że wydaje ci się, iż jesteś jedynym użtkowniiem dróg i za nic masz innych i ich bezpieczeństwo.

• #65 19 Cze 2009 23:34
    domex32
    Moderator Samochody

Błażej, dokładnie tak jak mówisz, dobra wystawka i autko zrobione.

Taka "popelina" ma wadę, pomijając fakt ze nie zgodna z prawem, jak już zatrzymają, nie ma możliwości wymienić na żarówki, leci dowód albo laweta, ja mam sposób na takich hid tiunerów, też mam ksenon we fieście, na odbłyśniku z ryflem, tyle że zamontowany na światła drogowe, na mijania mam żarówki, moim zdaniem to jest lepsze rozwiązanie, i jak widzę kogoś z takim hidem, zapalam długie, a niech zobaczy jak to jest.

• #66 20 Cze 2009 07:24
    diabeel
    Poziom 17  

domex32 napisał:
    jak widzę kogoś z takim hidem, zapalam długie, a niech zobaczy jak to jest.

I co wtedy dobrze Ci sie robi czy jak?

• #67 20 Cze 2009 09:06
    domex32
    Moderator Samochody

Tak dobrze mi się robi, on nie ma szacunku dla mnie, ja nie mam dla niego.

Dodano po 2 [minuty]:

diabeel napisał:
    a ja sadze ze jest ok
    mimo ze ja mam u siebie bixenon i to nie na soczewce a na normalnym reflektorze( nie gładkim) bylem na stacji diagnostycznej i o dziwo bez problemu dało się ustawić światła a wczoraj wracałem o 23 z nad morza i teraz mogę śmiało napisać, że teraz to ja dopiero widzę drogę.
    PS.
    Nikt nie mrugał, na CB też nie wyzywali, więc ja zostawiam tak jak jest.
    PS2.
    Nie wiem czemu jak włączam długie to wtedy świeci mi do osi jezdni, a wiem że na zwykłych światłach tak nie jest.
    Może to mankament chińskich xenonów

Niech popada deszcz, i twoje klosze zmokną, zobaczysz co się będzie działo.

• #68 22 Cze 2009 22:10
    slim24
    Poziom 11  

Błażej, sam jesteś chamem! Ja się liczę z innymi kierowcami dla tego nie jeżdżę na zwykłych lampach z włożonym xenonem, tylko wpakowałem prawie 1000pln żeby to świeciło jak należy. Jeżeli taka soczewka siedzi w mercedesie to nie razi ale jak już w innym miejscu to pewnie gniazda bocianie oświetla. To że takie przeróbki nie są zgodne z prawem to już moja sprawa i ja się z tym liczę. Gdyby ktoś chciał na dzwonka jechać to wystarczy się rozejrzeć po drodze ile chińskich xenonów w ryflu jeździ a nie pół polski jechać do Pruszkowa.

Domex, z tego co piszesz to sam jeździsz bezprawnie, bo masz w ryflowanym szkle xenon (co z tego że na długich) domyślam się że na kloszu brak oznaczenia HC/DR. A u ciebie diagnosta nie sprawdza świateł drogowych na przeglądzie? Pewnie błyśnięcie by zauważył. I co ci to daje, że masz na drogowych jasno jak każdy samochód ma dobrą widoczność na zwykłym halogenie na drogowych. To właśnie na światłach mijania jest ciężko cokolwiek dostrzec. A jeżeli wydaje ci się że kogoś ukarzesz włączając długie to wiedz że xenon po włączeniu błyska po czym rozpala się kilkanaście sekund jak nie z pół minuty. Xenon powinien albo świecić sciągle albo jako bi (czyli zmiana położenia lub podniesienie przesłony). Ciekawe ile ci przetwornice wytrzymają jeżeli będziesz je kilkanaście razy w trasie zapalał i gasił.

• #69 22 Cze 2009 22:14
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tytuł wątku brzmi:

Cytat:
    Xenon - Przepisy

Niestety już dawno odbiegł od wyznaczonego toru.
    Podsumowując: według przepisów przeróbki tego typu są NIELEGALNE. Temat można uważać za wyczerpany.