Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do Altus 300?

04 Lut 2009 12:07 3420 19
  • Poziom 29  
    Ja powiem tak może moc to to ma ale zero jakości na dzwięku słyszałem ją i nie powiedziałbym zeby była ona ok. No ale zależy czego szukasz i za jaką cene? i wogole czego na tym będziesz słuchał, uważam że lepiej kupić coś co bedzie miało lepszą jakość no i przydał by ci się do tego przedwzmacniacz a to tez koszty.

Dodano po 3 [minuty]:

może i ma to mega bass jak oni piszą ale w ogóle nie schodzi i ten bas raczej nie jest dobrej jakości jezeli chcesz to mogę ci coś lepszego polećic
  • Poziom 11  
    A jaki wzmacniacz poleciłbyś do tych kolumn?Właśnie chodzi mi o dobry bas...Cena nie gra roli...potrzebuje bezawaryjnego wzmacniacza który nie spali kolumn altus 300 i sam je wytrzyma.
  • Poziom 30  
    Denon PMA-725r albo PMA-860 lub PMA-880r. I jeśli chcesz to jako sprzęt do domu to końcówkę mocy sobie odpuść, bo i tak w pełni nie wykorzystasz jej mocy. A przy sprzęcie domowym wzmacniacz 2x100W to naprawdę dużo.
  • Poziom 24  
    Proponuje ads lx800 lub poszukaj na allegro hand boxa 800 o wiele lepiej wykorzystają te kolumny niż te domówki.
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc.Zdecydowałe się na PIONEERA A-449.....Ciekawe czy spełni moje oczekiwania...Wszystko się okaże;)
  • Poziom 30  
    Kolego jacek20084 zauważ, że do domu nie potrzeba aż takiego sprzętu. Na warunki domowe to 2x100W to i tak już bardzo dużo.
  • Poziom 10  
    karol1251 napisał:
    Dzięki za pomoc.Zdecydowałe się na PIONEERA A-449.....Ciekawe czy spełni moje oczekiwania...Wszystko się okaże;)

Nie wiem czy wiesz ale Pioneer zawyża moc kiedyś był temat o tym;)
    Pozdrawiam;]

Dodano po 2 [minuty]:

Dani66 masz racje ale jak ma już te ALTUSY to lepiej miec coś co je "rozkręci".;]
    Pozdrawiam;)

Dodano po 1 [minuty]:

ale z ta koncówką to fakt przesada...;)
  • Poziom 12  
    karol1251 napisał:

Ma on identyczne parametry jak A-447,które podałem w innym temacie.
    2x60W/8R-do 150wat znamionowej altusów to trochę mało.

Z pioneera do tych kolumn to od A-6xx trzeba startować,bo niższe modele są za słabe.
  • Poziom 29  
    Hmm jeżeli chcesz wydać troszke kaski a mieć naprawdę dobry sprzęt zobacz na pioneer a-702r, a-656, patrz raczej an wyższe modele 7-- lub 6-- ten pioneer a-449 jest ok ale jak na te altki to zasłaby jezeli chcesz pisz do mnie na Gg a napewno ci coś doradze dobrego i w miarę przystepnego pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Ciekawy Jacek20084 ten ads tylko mYśle ze na te kolumny wystarczy coś mniejszego i tańszego Bo z tego co pamiętam podłaczyłem pionka a-88x i je wysterował bez problemu jeszcze z zapasem .A nowy ADS to około 1800zł
  • Poziom 10  
    Jestem posiadaczem pionka a-702r, kolumny to mniejszy brat altusów 300 - czyli 200... wcześniej słyszałem je na amplitunerze pionka 305rds i wzmacniaczu technicsa... Powiem tylko, że warto dołożyć do porządnego wzmacniacza (a-7xx 6xx czy wyżej)... oj warto warto :)
  • Poziom 11  
    Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i potężnym basie.Czy a449 spełni moje oczekiwania? wczesniej zasilalem te kolumnny unitrą fonicą 9013.
  • Poziom 12  
    Różnicę na tym pioneerze odczujesz na pewno.Tylko nadal nie wykorzystasz nawet połowy możliwości altusów.
  • Poziom 30  
    Myślę, że A-88X to byłby najlepszy wybór spośród wymienionych choć 757 też jest dobry.
  • Poziom 24  
    No a czemu przesada? Taki koniec mocy będzie lepiej grał i kontrolował ta kolumnę niż jakiś tam domowy wzmak.
  • Poziom 30  
    "A temu" przesada, że jak podłączy w domu końcówkę i zacznie grać to go wyrzucą. Poza tym Altusy to żadne tam kolumny estradowe i nie potrzeba im końcówki. Jak ma byc sprzęt do domu to do domu, a nie na estradę. Czemu tak sie uparłeś na te końcówki, przecież nie do tego zostały stworzone. I co z tego, że lepiej wysterują jak nie będzie można jej w pełni wykorzystać, bo ani kolumny nie wytrzymają ich pełnej mocy, ani w domu nie będą tolerować głośno słuchanej muzyki. Jak ma byc sprzęt do domu to kup zwykłe wzmacniacz 2x100W i juz a nie kupuj czegoś co nie jest Ci konieczne, wydasz 1800zł na estradową końcówkę tylko po to, żeby sobie w domu czasem posłuchać muzyki. Za taką cenę to kupisz bardzo mocny wzmacniacz np. Denon PMA-1560r (2x150W przy 8ohmach) i będzie grał aż za głośno.
  • Poziom 11  
    No moje słuchanie muzyki w domu...Ja często u siebie na poddszu imprezy robie i ten wzmacniacz co miałem był za słaby.Poddasze ma 100 metrow kwadratowych.Mysle ze narazie pionner a449 mi wystarczy, a jak nie bedzie mi wystarczal to kupię coś lepszego.Dzięki za pomoc;)
  • Poziom 10  
    jacek20084 napisał:
    No a czemu przesada? Taki koniec mocy będzie lepiej grał i kontrolował ta kolumnę niż jakiś tam domowy wzmak.

Nie wątpie ale jakości dźwięku to nie będzie zbyt dobrej na końcówce mocy...
    ;] pozdrawiam