Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wpływ na LCD ma osłona na panel LCD?

04 Lut 2009 13:34 2117 3
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam pytanie, ponieważ dziecko porysowało mi matrycę w Sonym, model KDL-40V4240, chciałem przed matrycą przykleić do krawędzi TV na taśmę obustronnie klejącą płytę z cienkiej pleksi, grubość około 1,5 mm . Temat sprawdziłem i ograniczenie przejrzystości jest bardzo znikome i raczej na jakiś czas coś takiego skutecznie uchroni matrycę przed rysami.

Pytanie moje jest takie czy taka płyta w zasadzie szczelnie przyklejona do krawędzi obudowy TV nie uszkodzi matrycy ze względu na jej utrudnione chłodzenie. Niestety serwisanci ze nigdy nie spotkali się z takim pytaniem i w zasadzie nie są w stanie mi jednoznacznie odpowiedzieć jaki to będzie miało wpływ ze względu na wzrost temperatury. Sugerują raczej rozwiązanie z wentylacją, czyli już grubsza pleksa z dystansami i jakoś przymocowana do TV. A to już niestety trudniejsza sprawa, TV wisi na ścianie.

Proszę o konkretne odpowiedzi, bo wszyscy udzielają mi porad wychowawczych jak rozmawiać z 2 i 4 latkiem.

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Czemu nie pomyślisz o szybie? Jeżeli chodzi o zarysowania, to szybę jest trudniej porysować niż pleksi.

Wtedy każdy szklarz zmontuje coś, co jest pod linkiem przedmówcy, od góry byłby pasek szkła o tej szerokości, jak grubość telewizora plus odległość szyby od ekranu, a na dole byłby pasek o szerokości takiej, jak odległość szyby od ekranu, ewentualnie podklejony 2-3 takie paski równolegle jeden na drugim.

Potem na taśmie dwustronnej zawiesisz szybę mocując górny pasek do telewizora. A po bokach mogą być trójkąciki ze szkła przyklejone do szyby na ekran i górnego paska dla wzmocnienia konstrukcji.

Tylko zanim zamówisz szkło, dokładnie wymierz telewizor.
  • Poziom 16  
    Z prostej przyczyny nie wybieram szkła, bo jest to niebezpieczne dla dzieci. Wiesz, jak mam wybrac bezpieczeństwo telewizora czy dzieci, to wybieram dzieci. Szkło hartowane, przynajmniej te na zamówienie nie zda egzaminu bo w procesie hartowania ulega pofalowaniu. Nie mówię tu o szybach samochodowych bo jest tu zupełnie inna technologia. Zwykłe hartowanie w zakładach szklarskich nie da efektu. A poza tym zrobiłem juz osłonę z pleksi. Nie jest źle.

Pozdrawiam