Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xerox workcentre xd 120f - paski na szerokości strony

04 Lut 2009 13:59 1089 5
  • Poziom 2  
    Witam, proszę o pomoc. Po wymianie bębna (kit naprawczy) nadal swieciła się czerwona kontrolka. Usłyszałam informację, że nie został zresetowany licznik - to się podobno robi jakoś mechanicznie przekręcając zębatki, ale niestety nie udało mi się dotrzeć do wiedzy, jak to się robi dokładnie. Tu (na elektroda.pl) znalazłam, gdzies na którymś z wpisów, kod który trzeba było wklepać na klawiaturze, żeby skasować licznik bębna. Zastosowałam - zadziałało! Kontrolka zgasła, praca była możliwa... ale wkrótce zaczęły się na kartkach pojawiać paski, i teraz praca jest praktycznie niemożliwa - paski pojawiają się z różnym zagęszczeniem, na jednych kartach jest ich kilkanaście na innych pewnie ponad setka. Czy to ma związek z tym kodem? Jak to usunąć? Z góry dziękuję.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Na pewno nie z kodem, raczej z nieumiejętną wymianą bębna.
    Zamiść jakiś skan. Ewentualnie tak jak pisze kolega wyżej.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 2  
    horse667 napisał:
    Na pewno nie z kodem, raczej z nieumiejętną wymianą bębna.
    Zamiść jakiś skan. Ewentualnie tak jak pisze kolega wyżej.
    pozdrawiam horse

Witam ponownie. Zamieszczam skany z kopiarki (karta gw.) i z drukarki (testowa).
    Wszelkie sugestie mile widziane. Co do serwisu - chętnie wezwę, ale jak dotąd z serwisantami mam nie najlepsze doświadczenia. Po pierwsze - umówienie wizyty trwa zwykle 4 do 5 dni - w sytuacji kiedy pracujemy na tej maszynie (kopiarka i drukarka), nie mogę klientów odsyłac i prosić zeby przyszli za pięć dni bo nie mogę wydrukowac faktury, KP, Kw itd. To zmusiło mnie do poszukiwania rozwiązań samodzielnie. Poza tym przychodził Pan i za napełnienie tonera brał 400- 450 zł netto. (butelka z tonerem kosztuje ok. 160 zł i starcza na trzy razy). Z jak mi się wydawało zaprzyjaznionym serwisem rozmawiałam o skasowaniu licznika kopii (świecąca kontrolka bębna) i pan serwisant zaczął mi opowiadać o jakimś chipie, na którym trzeba to skasowac elektronicznie... długo by opowiadać...
  • Specjalista - kserokopiarki
    Moim zdaniem to jest problem z modułem lasera, należałoby go w pierwszej kolejności rozebrac i wyczyścić. W tej maszynie dosyć trudno się do niego dostać.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 21  
    Może to być laser, ale z lasera powinny być kreski bardziej regularne. Ja bym sprawdził jeszcze sam moduł. Jak dla mnie wygląda to na kłopot z ładowaniem. Sprawdź wszystkie styki. Może gdzieś jakaś masa nie dolega, coś jest zapylone albo robi lekkie zwarcie.