Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite 1905-s303 - czarny ekran

04 Lut 2009 14:23 7490 7
  • Poziom 17  
    Kupiłem sobie laptopa tylko że jest zepsuty - tylko dlatego że nie mam za bardzo kasy.
    Chciałem bardzo wszystkich prosić o pomoc w naprawie.
    Komputer po włączeniu z podłączoną baterią włącza się - słychać dysk twardy, wiatrak, CD cichutko regularnie tyka. Tylko że ekran jest kompletnie czarny i nie reaguję na żaden przycisk.
    Bateria jest nieprawna.
    Natomiast jeżeli całkowicie wyjmę baterię to na komputer po za mrugnięciem wszystkich diodek i ruszeniem wiatraka nie uruchamia się-natychmiast się wyłącza.
    Komp na baterii wyłącza się po 4-5 sekundach.
    Po kilku próbach udało mi się wejśc do biosu sposobem. Uruchamiam z baterii i jak tylko zauważę napis TOSHIBA podłączam zasialnie z sieci. Tym sposobem wchodze do biosu.
    W biosie rozpoznano pamięć wewnętrzną RAM 256, rozpoznano dysk twardy. Trzyma cza i datę. Wersja biosu 1.8.
    Po wciśnięci CTR ALT DEL. Wyłącza się natychmiat.
    Po ponownym włączeniu "sposobem" przez wejście na F12 widzę możlwości bootowania kompa ale po wybraniu jednej z nich także nic się nie dzieje. Mruga tylko kursor w lewym górnym rogu.
    W tym czasie słychać jak kręci FDD-dyskietka startowa 98 lub CD - windows XP, ale po chwili przestaje.
    Zasilacz sprawny.
    Uruchamia się także odtwarzacz CD po naciśnięciu MODE i PLAY. Ale także rozpędza płytę i po chwili słychac tylko tykanie które ustaje.

Moje wnioski:
    Grafika sprawna
    dysk twardy sprawny
    ram sprawny

Co z płytą główną i prockiem? Czy po objawach możecie wykluczyć coś? Czy możliwe że padł bios i trzeba wgrać nowy?

Nie wiem już co mam zrobić pomóżcie coś.
  • Poziom 10  
    Ja mam laptopa Advent 6421 i też świrował ale wymieniłem bateryjkę od CMOS i wszystko chodzi.
  • Poziom 17  
    A jak sprawdzić czy procesor i płyta główna jest sprawna? Czy jest jakiś system alarmowych sygnałów dzwiękowych po których możemy zdiagnozować co jest uszkodzone?
  • Poziom 10  
    nie mam pojęcia, a sprawdzałeś tą bateryjkę ??

jak zmienisz baterię wczytaj na nowo ustawienia BIOSu "default setting"
  • Poziom 17  
    Dzisiaj rozebrałem komputer na części pierwsze. W całości został tylko płyta główna wiatrak, procesor, płytka z włącznikiem i RAM. Zachowuje się to tak, że po włączeniu uruchamia się wiatrak procek się normalnie grzeje i nic po za tym. Po podłączeniu LCD nic nie widać. Po wyjęciu RAM słychać sygnał dzwiękowy *-***-***-*. Domyślam się że to błąd pamięci. Po wyjęciu procka wiatrak tylko zakręci raz i na tym koniec. Po każdorazowym ponownym wduszeniu włącznika słychać pojedyncze tykanie - chyba przetwornica się załącza. Słyszę także wysoki dzwięk takie skwierczenie. Nie wiem czy to dobry czy zły objaw. Bateria biosa ma 3.02V. Wylutowałem na chwile jedną nogę żeby zresetować ustawienia ale to także nie pomogło. Objawy się nie zmieniły.
    Panowie którzy się tym zajmują podpowiedzcie coś. Nie wierzę że nie nie spotkaliście się z takim uszkodzeniem. Co może byc nie tak? Za każdą odpowiedz z góry dziękuje.
  • Poziom 10  
    ale ten dźwięk "skwierczenie " wydobywa się z głośników czy nie jeżeli to moze coś nie łączy
    przyjrzyj się dobrze płycie główniej może są jakieś uszkodzenia mechaniczne lub są zakurzone jakieś układy dociśnij wszystkie podzespoły może też masz wadliwą pamięć.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Zacznij od gniazdka. Sprawdź napięcie na wejściu. Potem sprawdź wszystkie przetwornice czy podają prawidłowe napięcia.
  • Poziom 17  
    Po przelutowaniu pamięci od grafiki płyta na chwilę ruszyła. Ale gdy ostygła to znowu przestała się włączać. Po podgrzaniu np zwykłą suszarką do włosów do dużej temperatury okolicy mostka północnego płyta startuje. Al po ostygnięciu znowu sie nie włącza. Czy to możliwe że mostek północny sie nie włącza? Po przyduszeniu go nie ma żadnych zmian, płyta nie startuje. Czy zwykłym hot airem można przelutowac taki mostek? Czy jest to możliwe? Nie mam takiego sprzętu w domu ale mam kolegów i to nie jest problem. Jeśłi to jest możliwe to gdzie trzeba grzać bezpośrednio na kość czy próbowac dmuchać na nogi układu? A może problemem jest coś innego?