Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu - kursor myszy staje w miejscu

marbed 04 Lut 2009 14:55 2562 3
  • #1 04 Lut 2009 14:55
    marbed
    Poziom 15  

Witam!
    System Linux Ubuntu 8.10
    Mam problem który doprowadza mnie do szału. Włączam komputer, system ładuje się, wskakuje tło pulpitu, oba paski, niby wszystko OK ale jeśli ruszę myszą wskaźnik stanie w miejscu i nie reaguje na dalsze ruchy. Zauważyłem, że zdarza się to najczęściej w momencie gdy wyskakuje komunikat o dostępnych aktualizacjach albo podczas łączenia z netem przez Ubudsl, zdarzało się też później jak już się połączył, klikam ikonę Firefoksa i kursor staje. Co ciekawe system nie zawiesza się, reaguje na klawiaturę. Pomaga tylko reset. trzeba cierpliwie odczekać aż wszystko się uruchomi, co jednak trochę trwa.
    Moim zdaniem wygląda to tak, jakby komp się nie wyrabiał - jednocześnie aktualizacje, łączenie z netem i ruchy myszą. Ale dziwne to jest bo Ramu mam 768 MB procesor 1,6 GHz i pod XP nigdy coś podobnego się nie zdarzyło. Nie mówię o chwilowych zmuleniach, tutaj kursor staje i koniec.
    Może podpowiedzią będzie to, że mam 2 twarde dyski, taśma zwykła IDE ale ustawiłem w Biosie Ultra DMA na 5 wcześniej było na auto i nic - zero różnicy.

Kursor staje nie tylko podczas startu systemu, ale też później. dziś zaciął się gdy miałem otwarte może ze 3 okna i próbowałem zwalczyć niedziałający bluetooth. Przeklejałem komendy z jednego okna do drugiego i w efekcie kursor stanął w miejscu.
    Odłączyłem też na próbę ten drugi dysk - to samo, w momencie pojawienia się ikonki o aktualizacjach ruszyłem myszą i koniec. Kursor stanął.
    Co to może być?
    Może coś z kartą grafiki?
    Pomóżcie proszę bo naprawdę irytuje to okropnie...

0 3
  • #2 04 Lut 2009 15:24
    mat_ed
    Poziom 43  

Uruchom komputer z jakiegoś linux live CD w ten sposób wykluczymy winę Ubuntu. Konfigurację dokładną przedstaw wraz z zasilaczem - marka,model,moc.

0
  • #3 04 Lut 2009 15:27
    tronic1
    Spec od komputerów

Ubuntu w tej wersji to już potrzebuje w miarę mocnego sprzętu. Podaj konfigurację.

0
  • #4 04 Lut 2009 17:11
    Makro1993
    Poziom 26  

A próbowałeś na innej myszce USB\PS2 podłączonej bezpośrednio do tyłu obudowy?

0