Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konflikt portu COM z Irda na Windows 2000

pawel17 04 Lut 2009 17:44 1553 5
  • #1 04 Lut 2009 17:44
    pawel17
    Poziom 11  

Witam

Potrzebuję pomocy : Mógłby ktoś posiadający notebooka jak w temacie podzielić się sposobem konfiguracji portu COM (konflikt z IRDA). Oprogramowanie IBM pod windows/dos posiadam , komendy znam , a jednak mam ciągły konflikt i wykrzyknik pod Win2000 w mededżerze urządzen. Siedzę nad tym dobre dwa dni :(

ps. port raczej sprawny (mam juz druga płyte głowna , myslalem ,ze to to ! )
    ps2. W Windowsie mam wyłączony modem, irde , przy porcie komunikacyjnym jest żółty wykrzyknik ( Zasoby Zakres WE/WY 03F8-03FF, żądanie przerwania 04) Lista urządzeń powodujących konflikty : Nie ma konfliktów....
    Teraz to już nic z tego nie rozumiem, urządzenie niby pracuje niepoprawnie ...

Użytkownikowi który mi pomoże oferuję 100 punktów.

Pozdrawiam
    Paweł

0 5
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2009 08:42
    rostex
    Poziom 13  

Ja probowalem wszelkich sposobow na odpalenie portu COM pod WinXP, niestety bez powodzenia. Nie dalo rady odpalic dzwieku i COMa, mimo iz sciagalem najrozniejsze wersje sterownikow, nie tylko ze strony IBM.
    W przypadku dzwieku pod XP wystarczylo wylaczyc i ponownie wlaczyc w menedzerze urzadzen urzadzenie audio i do czasu wylaczenia komputera dzwiek byl.
    Rozwiazaniem ktore umozliwilo korzystanie z COMa i dzwieku bylo zainstalowanie windowsa 98.
    Dostane 100 pkt Smile

0
  • #3 05 Lut 2009 08:54
    pawel17
    Poziom 11  

rostex napisał:
    Ja probowalem wszelkich sposobow na odpalenie portu COM pod WinXP, niestety bez powodzenia. Nie dalo rady odpalic dzwieku i COMa, mimo iz sciagalem najrozniejsze wersje sterownikow, nie tylko ze strony IBM.
    W przypadku dzwieku pod XP wystarczylo wylaczyc i ponownie wlaczyc w menedzerze urzadzen urzadzenie audio i do czasu wylaczenia komputera dzwiek byl.
    Rozwiazaniem ktore umozliwilo korzystanie z COMa i dzwieku bylo zainstalowanie windowsa 98.
    Dostane 100 pkt Smile

Rostex, dostałeś pomógł :) , nie zupełnie chodziło mi o to co napisałeś powyżej, poczekajmy, co napiszą inni.

0
  • #4 05 Lut 2009 08:58
    rostex
    Poziom 13  

No właśnie w tym rzecz, że nie da się odpalić COMa po 2000/XP. Te systemy po swojemu zarządzają przerwaniami, a ponad to z tego co pamiętam IRDA i COM, lub Modem i COM siedza na jednym przerwaniu i to system operacyjny musi nimi zarządzać. Tylko Win95/98 potrafił u mnie to zrobić.
    Ale tak, masz rację, poczekajmy.

0
  • #5 10 Lut 2009 22:53
    D_Mrozu
    Poziom 21  

Witam.
    Jeżeli "uda mi się wypożyczyć" mojego starego TP600 - to opiszę sposób odpalenia comx: IRDA i modemu.
    Chodziło to u mnie bez problemów pod 98SE, 2000 i XP SP1.
    Temat poruszany był min. tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=914365&highlight=
    Do ustawień służy Configuration utility for Windows 95, 98, 98SE, Me, 2000, XP - ThinkPad
    z
    http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-4ZFRG3
    W czasie instalacji wybierz opcję zainstalowania programów dla DOS (ThinkPad Utility for DOS). Opis opcji polecenia ps2 znajdziesz po wpisaniu w wierszu poleceń (trybie MS DOS) ps2/?
    Z tego co pamiętam, najpierw uruchomiłem komputer pod DOS, odpaliłem ps2.exe i wyłączyłem com:, IRDA i modem. Po restarcie ponowne uruchomienie w DOS i ponownie ps2.exe. Uruchamiałem (chyba w takiej kolejności) com: i ustawiłem na com1:, IRDA - (ustawiłem chyba com2: - korzystałem z IRDA do trancmisji do telefonu komórkowego z GPRS z kartą IPlus - dostęp do internetu) i modem - ustawiłem na com3: - nigdy nie korzystałem z modemu i RS232 jednocześnie (modem - miałem linię telefoniczną służbową w domu i telefon służbowy - w mieszkaniu uruchamiałem komputer podłączony do lokalnego ISP przez LAN, ustawione było udostępnianie internetu przez modem - więc "dzwoniłem" TP600 do domu, tam odbierał modem w komputerze i po podaniu logina i hasła miałem na TP "bezpłatny" internet w pracy; port RS232 używałem do diagnostyki samochodowej (OBDII i sterownik gazu w Oplu Omedze B).
    Dźwięk - bo też teat był tu poruszany - wymagane były sterowniki do Windows98SE - pobierałem je ze strony lenovo.com. Pod 2000 i XP z dźwiękiem nie było problemów - ani w TP600, ani w TP600E. Problemy były z dźwiękiem pod Linuxem - ale wtedy wystarczyło uruchomić alsaconf, wybrać kartę na ISA i zrestartować system.
    Grafika.
    Oryginalne sterowniki do TP600E nie oferowały możliwości uruchomienia TVOut.
    ze sterownikami
    NM2200 WIN2000-XP vftprw2k.rar
    do pobrania tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...23376&highlight=neomagic+magicgraph256av&sid=
    pojawia się możliwość uruchomienia TVOut.
    Jeżeli obraz w trakcie uruchamiania/pracy pojawia się w "okienku" (inne rozdzielczości niż 1024x768) to aby rozciągnąć na cały ekran trzeba wcisnąć Fn+F8 (ponowne wciśnięcie wyłącza obraz z całego ekranu do okienka).
    Tyle po krótce, co przypomniałem sobie o TP600 i TP600E.
    Życzę miłego użytkowania.
    Pozdrawiam.
    ---------------
    Niestety, TP600 znowu zmienił właściciela i nie mam już do niego dostępu - ale mam nadzieję, że trochę sprawę portów, IRDA, modemu, dźwięku i TVOut w serii TP600 i TP600E wyjaśniłem.
    Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania TP600

0
  • #6 29 Kwi 2009 14:23
    pawel17
    Poziom 11  

Witam, problem rozwiązany . Przeinstalowalem notebooka na system Windows 98 .

Dziękuję za porady

Paweł

0