Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Samsung G643C nie grzeje

kowaal31 04 Lut 2009 18:01 3566 8
  • #1 04 Lut 2009 18:01
    kowaal31
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z tą kuchenką, gdyż wymieniałem w niej ten plastik który jest na silniku kręcącym talerzem. Po tej wymianie mikrofala przestała grzać. Nie wiem co się w niej stało ja nic nie uszkodziłem. Proszę o jakąkolwiek radę z góry dziękuję za wszelką pomoc.

1 8
  • #2 04 Lut 2009 19:03
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tylko serwis.

0
  • #3 04 Lut 2009 23:19
    majsterw1
    Poziom 14  

Witam sprawdź bezpiecznik 5kv/0,7A znajduje się przy trafo wn powodzenia

0
  • #4 05 Lut 2009 20:18
    kopoc
    Poziom 11  

Przychylam się do podpowiedzi majsterw1, jeśli wszystko działa a tylko nie grzeje 90% przypadków to przepalony bezpiecznik wysokonapięciowy ( taki w białej obudowie )

1
  • #5 05 Lut 2009 20:44
    multiiserwis
    Poziom 12  

Dioda od kondęsatora do obudowy też ma duże znaczenie.
    Musi mieć przejście w jedną stronę(jak to dioda).Pozdrawiam

0
  • #6 05 Lut 2009 22:07
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

multiiserwis napisał:
    Dioda od kondęsatora do obudowy też ma duże znaczenie.
    Musi mieć przejście w jedną stronę(jak to dioda).Pozdrawiam

A czym ją sprawdzasz,że ma przejście w jedną stronę?
    Nie pisz bzdur.

0
  • #7 05 Lut 2009 22:24
    multiiserwis
    Poziom 12  

Miernikiem uniwersalnym, ma oznaczenie diody.

Dodano po 10 [minuty]:

Cytuję -ggrunge-
    Najlepiej miernikiem cyfrowym. Przestawiasz go na taki zakres oznaczony symbolem diody lub takim czyms w rodzaju znaczka oznaczajacego dzwiek. Plus miernika do anody, minus do katody (pasek na diodzie), powinna CI sie wyswietlic wartosc (gdzies 600-700), wartosc ta oznacza napiecie jakie trzeba dac na diode aby przewodzila (oczywiscie w mV :D). Podlanaczjac diode w kierunku zaporowym powinno Ci sie ukazac 1, czyli nieskonczonosc (w kierunku zaporowym dioda nie moze przewodzic, no chyba ze walniesz pare kV to sila rzeczy zacznie przwodzic moze nawet i swiecic :D)
    Generalnie to samo mozesz zrobic jak dasz na omomierz, tylko musisz dac zakres najlepiej ponad 1kOhm....
    Jesli na diodzie nic nie pisze no to generalnie nic oprocz tego co sprawdzisz miernikiem sie nie dowiesz...no chyba ze wg gabarytow na oko okreslisz na jaki moze byc prad :D
    Diode jeszcze mozesz sprawdzic bateryjka i zarowka :D, wlanczasz ja szeregowa z zarowka i podlanczasz do bateryjki :), w kierunku przewodzenia zarowa sie powinna swiecic a odwrotnie nie :)

0
  • #8 06 Lut 2009 07:37
    Andrzej G
    Specjalista AGD

multiiserwis napisał:
    Miernikiem uniwersalnym, ma oznaczenie diody.

Dodano po 10 [minuty]:

Cytuję -ggrunge-
    Najlepiej miernikiem cyfrowym. Przestawiasz go na taki zakres oznaczony symbolem diody lub takim czyms w rodzaju znaczka oznaczajacego dzwiek. Plus miernika do anody, minus do katody (pasek na diodzie), powinna CI sie wyswietlic wartosc (gdzies 600-700), wartosc ta oznacza napiecie jakie trzeba dac na diode aby przewodzila (oczywiscie w mV :D). Podlanaczjac diode w kierunku zaporowym powinno Ci sie ukazac 1, czyli nieskonczonosc (w kierunku zaporowym dioda nie moze przewodzic, no chyba ze walniesz pare kV to sila rzeczy zacznie przwodzic moze nawet i swiecic :D)
    Generalnie to samo mozesz zrobic jak dasz na omomierz, tylko musisz dac zakres najlepiej ponad 1kOhm....
    Jesli na diodzie nic nie pisze no to generalnie nic oprocz tego co sprawdzisz miernikiem sie nie dowiesz...no chyba ze wg gabarytow na oko okreslisz na jaki moze byc prad :D
    Diode jeszcze mozesz sprawdzic bateryjka i zarowka :D, wlanczasz ja szeregowa z zarowka i podlanczasz do bateryjki :), w kierunku przewodzenia zarowa sie powinna swiecic a odwrotnie nie :)

W ten sposób to można sprawdzać zwykłe diody prostownicze niskonapięciowe. Dioda w mikrofalówce jest wielozłączowa na napięcie 15kV i nie można jej sprawdzić tak jak opisujesz.
    Nie dość, że wprowadzasz kolegę w błąd to jeszcze ortografia :!:

0
  • #9 29 Kwi 2009 19:19
    kowaal31
    Poziom 10  

dziękuje już po kłopocie.

0