Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka indesit ws84tx pobiera i wylewa wodę.

04 Lut 2009 19:20 4050 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Problem jest następujący.Najpierw pralka nie grzała,ale grzałka jest dobra.Sprawdziłem też termisor(termostat) i też działa to znaczy na omomierzu wartości zmniejszają się wraz z podgrzaniem termisora.
    Po złożeniu tego wszystkiego w całość nie dosć,ze nie grzeje dalej to jeszcze zaczeła nabieraći wylewać wodę prawie jednocześnie.
    Kontrolka włączenia pralki mrugnie trzy razy(wolno),gaśnie pralka pobiera i wylewa wodę,a pokrętło programatora zasuwa dookoła i się nie zatrzymuje.

Może mi ktoś pomoc?
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czy grzałka nie ma przebicia na obudowę - megaomomierz.
  • Poziom 10  
    Przebicia chyba nie ma.Sprawdziłem (max na moim przyrządzie to 2000k).Po odpięciu grzałki sytuacja jest taka sama
  • Poziom 20  
    spraewdź szczotki silnika
  • Poziom 10  
    szczotki sprawdzone i są ok.
    Wyjąłem programator (to konkretnie co się ustawia programy prania) i pralka zachowuje się dokładnie tak samo.
    Tylko,że to urządzenie "na oko" nie ma się jak popsuć.Nie ma w nim żadnych skomplikowanych rzeczy.
    Powiedzcie mi czy taki normalny fachowiec od pralek może uczciwie zdiagnozować awarię modułu sterowania,czy to będzie taka diagnoza na odczepnego

Na chwilę obecną pralka zaczyna pobierać wodę w pewnym momencie przestaje i kontrolka mrugnie 3 razy (wolno) i gaśnie zaczyna wylewać wodę i prawie jednocześnie pobiera ją na "komorę" płukania z płynem,a pokrętło programatora zasuwa dookoła.Jedyna możliwość zatrzymania tego to wyłączenie pralki przyciskiem.
  • Poziom 10  
    reset programu możliwy jest w tej chwili tylko przez wyłączenie pralki.Pokrętłem programatora nie da się tego zrobić.Najwyrażniej moduł sterujący wszedł w tryb awaryjny i kicha.
    Teoretycznie pewnie jest możliwość diagnozy błędu,ale pewnie trzeba mieć odpowiedni sprzęt.
    Zaczynam poważnie rozważać.Wymiana modułu to jest połowa wartości nowej pralki.Naprawa jeśli będzie możliwa niewiele tańsza.
  • Specjalista AGD
    Woj4 napisał:

...kontrolka mrugnie 3 razy... ...a pokrętło programatora zasuwa dookoła...
    Sprawdź czujkę NTC, rezystancja około 20kΩ w temperaturze otoczenia, okablowanie czujki, od niej do modułu.