Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic NV-SD420 brak obrazu

marchello 09 Kwi 2004 17:25 1449 7
  • #1 09 Kwi 2004 17:25
    marchello
    Poziom 15  

Witam!
    Mam taki problem w Panasonic NV-SD420 nie ma treści wizyjnej i foni. Po podłaczeniu do wej antenowego tv widać jedynie szary obraz jak na wejściu scart. Zasilacz i mechanizm sprawne. Co robić?

0 7
  • #2 11 Kwi 2004 00:06
    Ziemniak
    Poziom 16  

Jak rozumiem magnetowid nie wysyła wizji i fonii przez modulator ? A czy przesyła po niskiej ? (chinch - chinch itp.)

0
  • #3 11 Kwi 2004 00:38
    marchello
    Poziom 15  

Obraz z wyjścia antenowego i wyjścia cinch jest taki sam-jednolito szary

0
  • #4 11 Kwi 2004 01:04
    Ziemniak
    Poziom 16  

Sprawdź głowicę czy nie jest mechanicznie uszkodzona (wyłamane listki) Wyczyść ją dokładnie izopropylem a potem oscyloskop i po torze :D

0
  • #5 11 Kwi 2004 09:42
    marchello
    Poziom 15  

Ja to wideo otrzymałem od brata do "zabawy"
    Ponieważ już rok leżało w dwóch serwisach bez żadnego skutku.
    Głowica była sprawdzana na krótko w serwisie i ma być dobra.
    Z tego co wiem ten rodzaj usterki jest charakterystyczny dla tych modeli.

0
  • #6 13 Kwi 2004 14:12
    Mir
    Poziom 25  

Zimne luty na modulatorze w pierwszych pinach od strony wejscia (komina ) i pomiar napiecia 12V lubi sie uszkodzic w przetwornicy dioda zenera i tr. sprawdz niemam schematu i dokladnie nie pamietam elementow. Powodzenia !!!

0
  • #7 16 Paź 2005 00:23
    marchello
    Poziom 15  

Mineło półtora roku i żadnych nowych sugesti?
    Ja próbowałem oscyloskopem śledzić sygnał ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Czekam na jakieś ciekawe pomysły.

0
  • #8 16 Paź 2005 09:30
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Krokiem naprzód może być ustalenie czy dotyczy to tylko trybu PLAY czy również EE. W trybie PLAY obraz i dźwięk uzyskujemy z taśmy, w trybie EE z tunera TV. Ponadto aby dokonać pomiarów oscyloskopem należy posiadać schemat oraz umiejętność jego czytania. Piszę o tym dlatego ponieważ w tym modelu, w zależności od regionu na który był produkowany, są różne rozwiązania układowe, stąd i różne schematy. Można je rozpoznać po indeksach literowych na końcu nazwy modelu.

0
  Szukaj w 5mln produktów