Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Brak kaset lub jest ona uszkodzona" HP C4280

motyr 04 Lut 2009 21:52 15077 7
  • #1 04 Lut 2009 21:52
    motyr
    Poziom 14  

Witam

Mam problem z drukarka HP C4280, a mianowicie cały czas mam komunikat: "Brak kasety lub jest ona uszkodzona", kaseta została wymieniona na nowa wiec wina musi leżeć po stronie drukarki. Styki zostały przeczyszczone i sprawdzone. Dodatkowo jak założe tusz z innego typu drukarki nr 338 (oryginalnie jest 350) to wyskakuje błąd: "Niezgodne pojemniki z atramentem". Czy może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić. Dodam jeszcze ze drukarka była bardzo mało używana.

Pozdrawiam

PS. Można wydrukować strone czyszczenia glowic, kalibracji itp ale cały czas jest komunikat o błędzie.

0 7
  • #2 04 Lut 2009 22:52
    isiek78
    Spec od drukarek

Czy na ekranie monitora od komputera wyskakuje komunikat, która to kaseta jest nie sprawna?

1
  • #3 04 Lut 2009 23:42
    motyr
    Poziom 14  

Na komputerze nic nie wyskakuje, natomiast sprawdzilem ze chodzi o kasete od czarnego tuszu.

0
  • #4 04 Lut 2009 23:47
    isiek78
    Spec od drukarek

A tusz orginalny? Czasami jest tak, że drukarka pokazuje błąd np. czarnego, a uszkodzony jest kolor.

0
  • #5 05 Lut 2009 00:01
    motyr
    Poziom 14  

Oba tusze są oryginalne, a i te co dokupiłem też są oryginalne i nowe. Napewno chodzi o kasete czarną, bo jak wyjmę kolorową to pojawiają sie 2 rusunki na wyświetlaczu i błąd że nie ma kasety.

0
  • #6 05 Lut 2009 00:08
    isiek78
    Spec od drukarek

Jeżeli tuszę są nowe to może oznaczać uszkodzenie drukarki. To jest dość młody model i ma gwarancje. Czy jako ksero bez kompa tak samo zachowuje się tak samo?

0
  • #7 05 Lut 2009 00:17
    motyr
    Poziom 14  

bez komputera to nic nie chce zrobic, nie drukuje jako ksero, bo wlasnie jest ten komunikat. Gwarancja juz niestety sie skonczyla jakis miesiac temu. Dziwie sie troche, bo naprawde malo uzywana byla.

0
  • #8 05 Lut 2009 07:39
    Stan-S11
    Poziom 31  

Karetka jest zasadniczo zbudowana z dwu elementów plastikowych łączących się ze sobą na zasadzie zaczepu i zatrzasku. Bardzo często zdarza się ze podczas wyjmowania wkładu drukującego wyskoczy jeden z zatrzasków, w tym przypadku może to być po prawej stronie karetki. Serwisując drukarki spotkałem sie kilka razy z takim przypadkiem.
    Jeżeli zatrzask jest OK to pozostaje oddać urządzenie do serwisu, ale nie wiem czy jest to ekonomicznie uzasadnione, sprzedać na Allegro jako uszkodzone lub mogę zająć się osobiście twoim sprzętem ( naprawa ) lub też mogę odkupić.

0