Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałająca tylnia wycieraczka i zamek bagażnika - CLIO II

123frytki 04 Lut 2009 22:30 3691 5
  • #1 04 Lut 2009 22:30
    123frytki
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem który wygląda następująco. Otóż po montażu centralnego zamka (prawdopodobnie złe połączenie wg schematu) pojawiła się usterka polegająca na uszkodzeniu wycierczki tylnej oraz zamka w pokrywie bagażnika który nie reaguje na użycie przycisku wewnątrz auta służącego do zamykania i otwierania drzwi (przycisk zamyka jedynie drzwi pasażera i kierowcy). Usterka ma napewno związek z montażem centralnego zamka ponieważ oba uszkodzenia wystąpiły od tego czasu.
    Sterownik c.z. podłączyłem wg schematu sterowania plusem gdyż na przewodach otwórz zamknij pojawia się impuls 10-12V w chwili otwierania i zamykania. Spowodowało to przepalenie bezpiecznika odpowiedzialnego za działanie radioodbiornika, wyświetlacza, zegara, lampki wewnętrznej (prawdopodobnie wpięłem się w przewód o stałym napięciu +12V od radioodbiornika).
    Sądzę że coś źle podłączyłem. Od tamtego czasu pojawiły się te dwie usterki. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Co może być przyczyną powodującą te jednocześnie powstałe usterki? Bezpieczniki sprawdzone. Wszystkie są ok.
    Posiadam schematy obwodu wycieraczek oraz obwodu c.z. lecz niebardzo potrafię czytać schematy. Dla zainteresowanych i chętnych mi pomóc mogę takowe przesłać lub zamieścić.
    Moje auto - Clio II 99r. 3drz.
    Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

0 5
  • #2 05 Lut 2009 03:00
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

pewnie upaliłeś masę na klapie tylnej. Zobacz co jest na kostkach. Albo przełamały się przewody i cała filozofia.

0
  • #3 05 Lut 2009 09:20
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

123frytki napisał:

Sterownik c.z. podłączyłem wg schematu sterowania plusem gdyż na przewodach otwórz zamknij pojawia się impuls 10-12V w chwili otwierania i zamykania.

Gratuluję głupoty, bo inaczej tego nie można nazwać.
    Szczególnie, że sterowanie zamkiem odbywa się tam masą, co powinno być Ci już wiadome.

-1
  • #4 05 Lut 2009 11:10
    123frytki
    Poziom 9  

norbert.s. napisał:
    123frytki napisał:

Sterownik c.z. podłączyłem wg schematu sterowania plusem gdyż na przewodach otwórz zamknij pojawia się impuls 10-12V w chwili otwierania i zamykania.

Gratuluję głupoty, bo inaczej tego nie można nazwać.
    Szczególnie, że sterowanie zamkiem odbywa się tam masą, co powinno być Ci już wiadome.

Ej koleszko, wyraźnie napisałem że "ZAINTERESOWANYCH" proszę o pomoc, a ty raczej nie jesteś zainteresowany mi pomóc więc swoje mądrości wygłaszaj w innych tematach nie w moich. Nie każdy potrafi robić wszystkie rzeczy.

0
  • #5 05 Lut 2009 15:29
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

123frytki napisał:
    Nie każdy potrafi robić wszystkie rzeczy.

To się mistrzu po prostu nie bierz za coś, co Cię przerasta, a jak się już bierzesz, to dwa razy czytaj, co inni NAPISALI.
    Unikniesz w ten sposób zakładania kolejnych tematów z cyklu: " Po montażu sterowania nie działa mi...".

Nawiązując do tego, czy jestem zainteresowany, żeby Ci pomóc, czy też nie, to panie dyskutancie-dyletancie 25 stycznia dostałeś właśnie ode mnie INFORMACJĘ-LINK jak podpiąć to sterowanie, a Ty i tak to sp.....łeś w sposób koncertowy.

-1
  • #6 05 Lut 2009 20:23
    123frytki
    Poziom 9  

Ehhhh... a ten i tak swoje 3 grosze musi dołożyć...

TEMAT ZAMKNIĘTY.

0