Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Polar CZ300 lód na parowniku a tem. wew. 10st.

kazek1561 04 Lut 2009 22:39 3767 5
  • #1 04 Lut 2009 22:39
    kazek1561
    Poziom 11  

Lodówka (6 lat) ma dwa agregaty. Od pewnego czasu w lodówce przy regulatorze ustawionym na max. temperatura wnętrza oscyluje w granicach 10 st. Gdy otworzę lodówkę na parowniku są krople wody, agregat nie chodzi. Gdy ręką chwile przytrzymam blaszkę przyczepioną do parownika agregat załącza się, po ok. 2,5 minuty pracy wyłącza się . W tym momencie krople wody na parowniku od połowy do góry zamarzają, a wew. jest 10st.Proszę znających temat forumistów o diagnozę co może być przyczyną usterki uszkodzony termostat, czy jak mi podpowiadano mało czynnika w układzie.Dodam, że z zamrażarki w lodówce nie korzystam w związku z czym agregat od zamrażarki praktycznie nie pracuje .Mam jeszcze jedno pytanie- jaki wpływ na prawidłową pracę lodówki ma temperatura otoczenia (poniżej 16st.)

0 5
  • #2 04 Lut 2009 23:01
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Witam.
    Najpierw wstaw lodówkę do pomieszczenia gdzie jest temperatura powyżej 16 stopni .to zacznie normalnie pracować i temperatura wewnątrz spadnie.

0
  • #3 04 Lut 2009 23:01
    ROBSON33
    Moderator AGD

Witam.
    Jeżeli chodzi o pierwszą część twojego opisu wskazuje na termostat .
    Jest jedno ale temp. w pomieszczeniu w którym stoi lodówka
    powinna być pow.+16st. jeżeli jest niższa to takie hece są normą.

0
  • #4 04 Lut 2009 23:05
    nares
    Specjalista AGD

kazek1561 napisał:
    jaki wpływ na prawidłową pracę lodówki ma temperatura otoczenia (poniżej 16st.)

Zły - postaw lodówkę w pomieszczeniu o temp. powyżej +16°, sprawdź, a później pisz.

0
  • #5 05 Lut 2009 09:30
    kazek1561
    Poziom 11  

nares napisał:
    kazek1561 napisał:
    jaki wpływ na prawidłową pracę lodówki ma temperatura otoczenia (poniżej 16st.)

Zły - postaw lodówkę w pomieszczeniu o temp. powyżej +16°, sprawdź, a później pisz.
    DZięki za podpowiedż tem. otoczenia w tej chwili wynosi 14st, wobec tego na razie nic z lodówką nie będę robił. Sprawdzę jak będzie chłodziła po podniesieniu tem. zewnętrznej.

0
  • #6 06 Lut 2009 10:16
    kazek1561
    Poziom 11  

Jeszcz raz wielkie dzięki za trafną diagnozę. Po włączeniu ogrzewania w mojej spiżarni lodówka działa normalnie. A wcześniej myślałem, że zakręcenie grzejnika ulży jej w pracy.Dobrze, że znalazłem to forum (od niedawna posługuję się komputerem) i nie wzywałem mechanika bo w tej chwili pewnie byłbym lżejszy o parę setek (gdybym trafił na takiego co pisał na którymś forum - "pieniądze biorę nie za usterkę,:D lecz za niewiedzę lub lenistwo klienta". Cześc i pozdrowienia dla zainteresowanych moją sprawą.

0